Wspomnienie dusz

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-10-27
Kategoria: Horror

,,Wspomnienie dusz" to powieść, która zabiera sen.

I nie chce go oddać.

Nazywają ich tępicielami, jumperami i ekspozerami. Poruszają się na granicy światła i mroku. Widzą to, co jest ukryte przed wzrokiem. Elita okultystycznych zabójców tropiących demony i wampiry. Specjaliści od magii ze stalowymi nerwami i niepojętą wrażliwością. Lyn - dziewczyna po przejściach, wyrzutek - otrzymuje szansę jedną na milion. Razem ze swoim aniołem stróżem, duchem zamordowanego mężczyzny, ma walczyć z czyhającymi na skraju rzeczywistości kreaturami, upiornymi inkarnacjami powracających na ziemię grzeszników. Jakie wyzwania na nią czekają? Czy wykona zadanie, które jej powierzono?

,,Wspomnienie dusz" to powieść dla wielbicieli ,,Draculi" Brama Stokera i sagi ,,Zmierzch" Stephenie Meyer. Znajdziemy w niej nieśmiertelną miłość, namiętność, szaleństwo i mrok - przerażający i fascynujący.

Tagi: Horrory i literatura grozy

Kup książkę Wspomnienie dusz

Opinie o książce - Wspomnienie dusz

Do sie?gnie?cia po „Wspomnienie dusz” zache?cił mnie przede wszystkim opis. Zwłaszcza, z?e ma byc? to idealna lektura dla fano?w „Draculi” oraz „Zmierzchu”. Jak tylko zacze?łam czytac?, fabuła momentalnie mnie wcia?gne?ła. Pocza?tek stanowi s?wietne wprowadzenie, wszystko jest dokładnie wyjas?nione, dzie?ki czemu po?z?niej łatwo wszystko zrozumiec?, a je?zyk i styl autorki sa? tak lekkie i proste, z?e przez ta? ksia?z?ke? wre?cz sie? płynie, w napie?ciu przerzucaja?c kolejne strony. Sam pomysł na fabułe? dla mnie okazał sie? genialny, nie brakuje w tej historii tajemnic i zaskakuja?cych zwroto?w, co pozwala utrzymac? uwage? czytelnika do samego kon?ca. Tak naprawde? cie?z?ko przewidziec? co sie? moz?e wydarzyc?, a to z kolei dostarcza niewielki dreszczyk emocji w oczekiwaniu na to, co ma nadejs?c?. Do jednej rzeczy jednak musze? sie? przyczepic?, chociaz? nie powiem, z?eby mi to zepsuło całkowicie przyjemnos?c? z lektury. Wa?tek romansu, albo moz?e sami bohaterowie momentami strasznie irytowali. Miałam wraz?enie, jakby bawili sie? ze soba? w kotka i myszke?, co chwile? sie? przycia?gali by za chwile? odepchna?c?, co z czasem zrobiło sie? troche? me?cza?ce. Niemniej jednak uwaz?am, ze to dosyc? fajna i intryguja?ca ksia?z?ka, i chociaz? spodziewałam sie?, z?e be?dzie nieco bardziej „mroczna”, to naprawde? przyjemnie spe?dziłam z nia? czas.

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht