Wstań!

33 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED na YouTubie.

WYSTARCZĄ DWIE MINUTY, BY TYLKO DZIĘKI POSTAWIE CIAŁA ZMIENIĆ STAN UMYSŁU!

Wznieś ręce do góry lub stań w pozie Wonder Woman – poczujesz odwagę i siłę, a twoje nastawienie do czekającego cię zadania zmieni się na bardziej pozytywne. To biologia działa na twoją korzyść! Amy Cuddy pokazuje, jak dzięki tak prostym trickom możesz zbudować w sobie poczucie pewności siebie.

Poparta naukowymi dowodami rewolucyjna teoria autorki mówi, że pewność siebie można wytrenować!

Informacje dodatkowe o Wstań!:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3667-7

Kup książkę Wstań!

Wstań! - opinie o książce

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie wywiad z Amy Cuddy, na który natknęłam się w jednym z czasopism kobiecych. Autorka opowiedziała w nim historię swojego tragicznego wypadku samochodowego i tego, jak to wydarzenie wpłynęło na jej życie. Poważny uraz mózgu znacznie zmniejszył poziom ilorazu inteligencji Amy i upośledził jej zdolności poznawcze. Lekarze nie dawali jej możliwości ukończenia college'u i wręcz zachęcali, aby nie podejmowała większego wysiłku związanego z nauką. To zupełnie odebrało autorce wszelkie ambicje, marzenia i plany na przyszłość, a przede wszystkim zabrało pewność siebie.
Dziś Amy Cuddy jest profesorem psychologii na Harvardzie. Jeśli chcecie wiedzieć, jak to się stało i poznać jej niezwykłą historię - zachęcam do lektury.

Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom to jednak przede wszystkim książka o tym, jak wspomnianą pewność siebie "wytrenować". Autorka przekonuje nas, że poprzez kontrolowanie postawy ciała i stosowania określonych póz, jesteśmy w stanie poczuć się silniejsi i stawić czoło najbardziej stresującym sytuacjom. Amy pisze: "Udajemy, aż tacy się stajemy". Jeśli przez dwie minuty będziesz udawać Wonder Woman - poza polegająca na staniu w lekkim rozkroku z rękami podpartymi na biodrach z dumnie wypiętą piersią - to poczujesz, jak Twoja pewność siebie rośnie.
Ponadto w książce opisane są badania i eksperymenty przeprowadzane nie tylko przez samą Amy, ale też przez innych badaczy z dziedziny psychologii społecznej. Niektóre wyniki okazywały się naprawdę intrygujące.

Tę pozycję polecam wszystkim, którzy interesują się szeroko rozumianą psychologią/psychologią społeczną. Ale także osobom, które po prostu szukają sposobów, jak stać się bardziej "obecnym" i świadomym swojej pewności siebie w obliczu wyzwań

Pomyślałeś o czymś? To możesz tego także dokonać Pewność siebie to narzędzie, które pozwala człowiekowi przełamywać własne słabości i lęki. Książka ,,Wstań!" jest poradnikiem, który przedstawia szereg sytuacji opisujących brak pewności siebie oraz sposób nauki tej umiejętności. Zawiera też dużo potwierdzeń naukowych i dowodów badań świadczących o działaniu siły naszego umysłu. Odpowiednia postawa gwarantuje podołanie wyzwaniom i mniejszą ilość stresu. Według mnie opisy niektórych sytuacji są zbyt szczegółowe - autorka skupia swoją uwagę na przedstawieniu powodów braku pewności siebie i zwraca uwagę, iż problem dotyczyć może każdego z nas, bez względu na status społeczny czy pochodzenie. Jednakże to powoduje, iż książka jest momentami zbyt naukowa, filozoficzna. Jednocześnie poradnik jest motywujący i dający do myślenia. Ważnym aspektem przedstawionym w książce jest również temat odpowiedniego zachowania, postawy, który przekłada się na sposób myślenia o nas. A także o nas samych. Praktyczne wskazówki jak dodać sobie pewności siebie na pewno sprawdzą się podczas publicznych wystąpień czy ważnych spotkań.