Człowiek człowiekowi wilkiem

Wyrzuć ze swego życia wstrętne zachowania, narcyzm i samozwątpienie Zrozum rolę adrenaliny i reakcji chemicznych w ludzkim postępowaniu Nie pozwól się poniżać -- nigdy i nikomu Przerwij spiralę nienawiści, w której się znajdujesz

Pewnie istnieją na świecie rzeczy gorsze niż poniżanie. Ale czy aby na pewno? Za taką strategią postępowania, a raczej za pokręconym i powiązanym ze sobą diabelską nicią zespołem zachowań stoi krzewienie niesprawiedliwości, podsycanie nienawiści, ośmieszanie, upokarzanie, odbieranie pewności siebie i godności. Twój prywatny mały Hitler, w osobie żony lub męża, pseudoprzyjaciela czy szefa, z dziką rozkoszą wbija Ci zardzewiałe szpile uszczypliwości, depcze poczucie własnej wartości, cynicznie podpuszcza i z niewinnym uśmiechem patrzy, jak tracisz kontrolę nad swoim życiem.

Ile razy zraniła Cię, zdradziła lub poniżyła jakaś wstrętna osoba? Jak często źle czujesz się w relacjach z ludźmi, z którymi musisz utrzymywać kontakty? Uważasz, że w Twoich związkach partnerskich i przyjacielskich toksyczny jad wciąż leje się strumieniami? Masz dość strachu, psychicznego dręczenia i ciągłego poczucia krzywdy? Zacznij się chronić i staw czoła emocjonalnemu nękaniu. Twoje życie, Twoja dusza -- to wszystko, co masz! Odzyskaj miejsce na mostku kapitańskim i już z daleka dostrzegaj niebezpieczne symptomy poniżania:

wzbudzanie niepewności, projekcja zachowań i uczuć, ocenianie, manipulowanie, podstępny atak, podwójny komunikat, ucinanie rozmowy, podbudowywanie i deprecjonowanie ofiary, kreowanie sytuacji patowych. "Pamiętajcie o tym, że jeśli diabeł chce kogoś kopnąć, nie uczyni tego nigdy swym końskim kopytem, lecz swą ludzką nogą." Stanisław Jerzy Lec

Informacje dodatkowe o Wstrętni ludzie. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2007-09-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Wstrętni ludzie. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu

Wstrętni ludzie. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu - opinie o książce

Jay Carter0
Okładka ksiązki - Wstrętne kobiety. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu

Dla mężczyzn po przejściach i kobiet z przeszłością Poznaj przyczyny szumów komunikacyjnych w układach damsko-męskich Zrozum, co może powodować...

Jay Carter0
Okładka ksiązki - Wstrętni mężczyźni. Jak nie pozwolić im się dłużej ranić bez zniżania się do ich poziomu

Portret mężczyzny -- we wnętrzu Sprawdź, co kieruje wstrętnymi mężczyznami Nie pozwól sobą manipulować Połóż kres kłamstwom i poniżaniu Spraw...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz