Wszystko z winy pioruna

Niebanalna opowieść o tym, jak chłopak staje się dziewczyną, a dziewczyna… chłopakiem!

Uderzenia pioruna są niebezpieczne. Ale czasem wychodzi z tego niezła komedia!

Virginia i Leon to typowe rodzeństwo. Całkowicie się od siebie różnią - ułożona dziewczyna i zbuntowany chłopak to mieszanka wybuchowa… Co się wydarzy, kiedy takie charaktery nagle otrzymają zupełnie inne, obce ciała? Virginia musi poradzić sobie z kolegami brata, a Leon z przyjaciółką siostry, która jest w nim zakochana. Co może z tego wyniknąć?

„Wszystko z winy pioruna” to niesamowicie zabawna historia o poznawaniu „tej drugiej strony” od… wewnątrz!

Informacje dodatkowe o Wszystko z winy pioruna:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2020-03-02
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: 978-83-66106-44-4
Tytuł oryginału: Tutta colpa di un fulmine
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Krystyna Szulczyńska

Tagi: dla młodzieży Wszystko z winy pioruna Arianna Leoni Akapit Press

Kup książkę Wszystko z winy pioruna

Wszystko z winy pioruna - opinie o książce

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2021-02-15, Przeczytałem,

Virginia i Leon to nastoletnie rodzeństwo, w dodatku bliźnięta. Jednak prócz daty urodzin nie łączy ich wiele. Virginia to ułożona, grzeczna i rozsądna dziewczyna, natomiast Leon to...Leon, trochę buntownik, a jeśli chodzi o naukę to do prymusa mu daleko.
Pewnego dnia, podczas wycieczki z rodzicami rozszalała się burza, a pech chciał, że w tych dwoje trafił piorun.
I tu zaczyna się zabawa! Otóż po incydencie z piorunem Virginia ocknęła się w ciele brata, a Leon ze zdziwieniem stwierdził, że przybrał dziewczęcą postać swojej nudnej siostry.
Co teraz będzie? A wszystko to z winy pioruna!
Virginia, jako swój brat będzie musiała porządnie wcielić się w rolę i zagrać przed jego kolegami. Poradzi sobie? A czy Leon dobrze sprawdzi się jako najlepsza przyjaciółka, którą jest na codzień Virginia?
No i jeszcze jedno.... Jak to wszystko odkręcić?!
"Wszystko z winy pioruna" to zabawna i zwariowana historia nie tylko dla młodszych czytelników. Wciągnie każdego!
Leona i Virginię, między którymi jest dosłownie przepaść, połączyła niecodzienna sytuacja - i ten pomysł kupił mnie już na początku. Tych dwoje, o zupełnie różnych charakterach, potrafi zaciekawić czytelnika. Absurdalne sytuację, potyczki słowne... i czysta improwizacja!
Jednak szalona zamiana ciał to nie wszystko. Książka ta zdecydowanie ma za zadanie przekazać nam coś więcej. Na przykładzie bliźniaków przeczytamy o tym, jak najmniej zgrane rodzeństwo potrafi ze sobą współpracować, pomagać sobie nawzajem i stanąć w obronie.
Uważam, że to naprawdę zabawna i przyjemna lektura, którą zdecydowanie warto przeczytać. Miło spędziłam czas z bliźniakami i Wam także polecam!

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2020-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Idealna książka dla młodzieży, ale i nie tylko :D Głównymi bohaterami jest rodzeństwo bliźniacy Virginia i Leon, którzy przez wyjazd świąteczny w góry z rodzicami przeżywają coś niedopisania i przeżycia, a mianowicie w trakcie spaceru po lesie oddalając się od rodziców zaczynają się kłócić nie zauważając zmieniającej się pogody, która nie wróży nic dobrego. Zaczyna padać i grzmieć. Młodzi pochłonięci walka na kije, które służą do nordic walking zmieniają swoje zastosowanie i stają się szablami/mieczami, przez które przeszedł piorun i doszło do spięcia oraz zamiany ciałami.
Tutaj akcja zaczyna się rozkręcać.
Rodzeństwo zamienia się ciałami, a to przysparza Im sporych kłopotów.

Piękna powieść komediowo romantyczna, która w zabawny sposób pokazuje zmagania rodzeństwa w obcym ciele, ale tez uczy Ich jak bardzo są ze sobą związani i ile poświęca dla dobra własnej siostry, własnego brata.
Z każdą kartka odkrywasz masę śmiesznych sytuacji, ale i takich lekko krępujących.
Mam dwie siostry i często dochodziło do kłótni miedzy nami. Nasza mama mówiła „dzień bez krzyków dniem straconym”, bo takie były w Naszym domu realia.
Czytając te książkę widziałam własne dzieciństwo oraz miłość, bo trzeba tez i o niej wspomnieć.
Mam jedynaczkę w domu, która ma 7 lat pomimo, ze nie ma rodzeństwa takiego rodzonego to robie wszystko, żeby miała kontakt ze swoim rodzeństwem ciotecznym i tłumaczę, ze to nie ma znaczenia czy cioteczne czy rodzone RODZINA jest najważniejsza i trzeba dbać, szanować. Ta książka idealnie odzwierciedla realia, jakie są miedzy każdym znanym nam rodzeństwem. Te książkę dedykuje mojej córce, żeby, chociaż w minimalny sposób przybliżyć jej realia posiadania rodzeństwa w domu.

Dla mnie idealna w każdym domu gdzie jest rodzeństwo.

Polecam

Wiadomo od zawsze że kobieta i mężczyzna mają inne poglądy, przez to często dochodzi między nimi do konfliktów, najlepszym sposobem wtedy jest postawienie się na miejscu drugiej osoby i zrozumienie jego stanowiska, ale co jeśli nie tylko postawimy się na miejscu tej osoby a się nią staniemy?
Virginia i Leon to bliźniaki ale jedyne co ich łączy to rodzice i adres zamieszkania, są kompletnie różni, ona ułożona, dobra uczennica, a on przeciętny, leniwy chłopak. Podczas rodzinnego wyjazdu kłócą się po raz kolejny i podczas burzy strzela w nich piorun, kiedy budzą się odkrywają że zamienili się ciałami. Teraz muszą udawać że nic się nie stało przed wszystkimi, ale czy da się oszukać najbliższych?
Ta książka wciągnęła mnie od samego początku i przeczytałam ją na raz, wiadomo że nie da się zamienić ciałami ale sama historia tego jak poradzić sobie w ciele innej osoby jest bardzo ciekawa. Spodziewałam się tego że po zamianie rodzeństwo zacznie bardzo zmieniać swoje życie na złość temu drugiemu, ale jednak próbowali zachowywać się tak jak zawsze żeby nikt tego nie podejrzewał, nie było to łatwe, szczególnie w szkole. Na początku próbowali sobie dokuczać ale ostatecznie te zmiany które wprowadzili w sobie nawzajem wyszło im na dobre, chociaż na początku tego nie doceniali.
Książka pokazuje jak zmieniamy myślenie o danej osobie kiedy stajemy na jej miejscu, bo łatwo nam kogoś oceniać z boku ale już trudniej wczuć się w jego sytuację, często dana osoba musi dostosować się do zasad, do grupy przyjaciół a my pochopnie ją osądzamy. Też nie każdy myśli tak samo jak my, kobieta i mężczyzna inaczej postrzegają świat ale to nie oznacza że jedno robi to dobrze a drugie źle, każda robi to dobrze, ale po swojemu.
Ta propozycja nie jest tylko dla nastolatków ale dla każdego kto ma konflikt z płcią przeciwną, dzięki lekturze może łatwiej będzie nam zrozumieć drugą osobę. A jeśli chcecie wiedzieć czy bohaterowie wrócili do swoich ciał to zapraszam do przeczytania książki.

Moim zdaniem jest to książka typowo dla nastolatków. Gdybym czytała ją w podstawówce to by mi się spodobała

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;