Wszystko

Ostra i przejmująca historia samotnych kobiet w świecie wielbiącym mężczyzn.

Gwałtowny, brutalny, ostry, ale i głęboko poruszający monolog pięćdziesięciokilkuletniej Anki, którą pewnego dnia opuszcza młodsza o ponad dwadzieścia lat Magda - najbliższa przyjaciółka, powierniczka, naśladowczyni, wróg, a w końcu też kochanka - jej wszystko. Poprzez potok wspomnień i wzajemnych oskarżeń przebija ogromna tęsknota i miłość do niegdyś pięcioletniej Magdy, która przyprowadzona przez rodziców na przyjęcie sylwestrowe do Anki, zaczyna powoli wypełniać jej całe życie.

Ta powieść-dramat pokazuje cierpienie dwóch kobiet, które poprzez nałogi, przygodny seks i niekończące się paplanie próbują ukoić ból i odnaleźć poczucie własnej wartości w świecie wielbiącym mężczyzn. Tylko po to, aby w końcu ten świat zaakceptować.

Opowieść o sile kobiecej przyjaźni, horrorze samotności i ciągłym nienasyceniu. Ale przede wszystkim o tym, że największym przekleństwem w życiu jest - chcieć wszystko.

Informacje dodatkowe o Wszystko:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2016-10-06

Kup książkę Wszystko

Wszystko - opinie o książce

Avatar użytkownika - GruszkaBabuszka
GruszkaBabuszka
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Nie do końca wiem, jak ocenić książkę, wnioskując z okładki, młodej i debiutującej pisarki. Bo na początku mnie mocno zirytowała. A w zasadzie zirytowała mnie główna i jedyna bohaterka tej opowieści - Anka, pięćdziesięciokilkuletnia kobieta, która ma rodzinę, męża, syna, ale rozpacza z powodu utraconej miłości. Kobiecej, dodajmy. I nie, nie chodzi tutaj o jakieś modne świntuszenie, ale jednak o silną relację emocjonalną z inną kobietą. Taką bardzo kobiecą. I przyznam, że ten wątek wydaje mi się być w tej książce najciekawszy, bo autorka z jednej strony pokazuje kobiecą psychikę, z drugiej dotyka w subtelny jednak sposób owej tajemnicy kobiecości i dwuznaczności naszej natury. Ta książka bywa momentami za wulgarna, ale moim zdaniem właśnie w kwestiach relacji głównej bohaterki z Magdą, która nota bene jest od niej dużo młodsza, potrafi być zaskakująco subtelna. I pewnie wolałbym aby autorka mniej koncentrowała się na piciu i narzekaniu głównej bohaterki (jak najbardziej zrozumiałym), a więcej na owych relacjach. Lektury nie ułatwia też forma książki. To jest zapis monologu głównej bohaterki, uzupełniany tylko drobnymi wstawkami. Być może dlatego chętnie bym zobaczyła adaptację książki na scenie. Ale polecam, bo mimo wszystko książka warta jest uwagi, właśnie ze względu na nienachalną i naturalną wiwisekcję kobiecości. W każdym wieku.
Pewność
Atka Brożek0
Okładka ksiązki - Pewność

Czym jest seks dla kobiety chorej psychicznie i jej partnera? Krótka opowieść o trudnej miłości Ady i Janka i o wstydliwym tabu. Druga książka...