Wybór Charlotty

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-245-8467-3

Charlotta Rilley – panna niebrzydka i niegłupia, lecz pozbawiona posagu – skazana jest na mieszkanie kątem u krewnych albo… zamążpójście. I nie ma większych szans, by było to małżeństwo z miłości. Dziewczyna nie zamierza czekać, aż ktoś inny podejmie za nią życiową decyzję. Niepokorna i odważna postanawia wziąć los w swoje ręce. Skoro już musi wyjść za mąż z rozsądku, chce przynajmniej sama wybrać męża. Nie przewidziała jednak, że na przekór wszystkiemu sprawy skomplikuje… miłość.

"Wybór Charlotty" nie jest jedynie romansem z nutką erotyzmu. To powieść o świecie, który przeminął, a który wciąż darzymy sentymentem.

Tagi: obyczajowa Romans XIX wiek

Kup książkę Wybór Charlotty

Opinie o książce - Wybór Charlotty

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zastanawiałam się czy powieść, reklamowana jako książka dla osób lubiących angielskie klasyki, spodoba się mnie. Bo ten gatunek kojarzy mi się z nudą i porywami wiatru - zamiast serca. "Wybór Charlotty" poszedł na pierwszy ogień.

Początek był rzeczywiście nudnawy, w grę wchodziły różne koneksje, układy, swatanie, jak przystało na tą epokę. Charlotta jest młoda, ładna, trochę pyskata, co raczej nie pomoże jej znaleźć męża, jednak próbuje żyć na własnych warunkach. Jest w tym wszystkim trochę naiwna, ale jako postać nie irytowała mnie. Jak już przebrnęłam przez "wieczorek zapoznawczy", dałam się ponieść tym malutkim intrygom i ciekawiły mnie losy Charlottki, chociaż wiem, że jedna rozmowa mogła rozwiązać wszystkie jej problemy. Oczywiście jest to historia stereotypowa, lekka i przyjemna, ale w klimacie i z pomysłem. Są emocje, postacie są dobrze wykreowane, a całość - całkiem angielska.

Moje słowa w żaden sposób nie oddadzą tego, co czuję po przeczytaniu tej książki.

Nasza bohaterka stoi przed trudnym wyborem. Zostaje na świecie z macochą, która nie wzbudza pozytywnych odczuć. Charlotte ma dwa wyjścia: mieszkać kątem u macochy lub wyjść za mąż. Ale jak znaleźć męża bez pieniędzy? Czy czekać na wielką miłość, czy rzucić się w objęcia pierwszego kandydata? Charlotte modli się o jakąś wskazówkę z niebios i gdy ją dostaje, decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, ale miłość... Miłość jest pokrętna i potrafi wszystko skomplikować.

Charlott, cudowna kobieta, która po prostu zdumiewała mnie na każdym kroku. Silna, mądra, pełna empatii do świata. Uwielbiam takie bohaterki. Do tego dochodzi przepiękna fabuła o potędze pieniądza, o miłosnych tragediach, o codziennej walce serca z rozumem.

Ta lektura była nakraszana starodawnym XIX-wiecznym klimatem, emocjonująca i intrygująca. Czyta się ją po prostu z zapartym tchem, a niektórzy z pewnością tak jak ja uronią nawet trochę łez. Same pióro autorki zniewalająco lekkie. Już zrobiłam nawet listę książek pani Agnieszki, które chcę przeczytać, bo w tej jestem po prostu zakochana. Bardzo wam polecam. Dziękuję @publicat_sa za egzemplarz.

Cała w fiołkach
Agnieszka Olejnik 0
Okładka ksiązki - Cała w fiołkach

Co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej? Agata cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami były wprawdzie pełne...

A potem przyszła wiosna
Agnieszka Olejnik 0
Okładka ksiązki - A potem przyszła wiosna

Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska