Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-11-12

Rozbrykane historie o warzywach!

Dowiedzcie się, w kim podkochują się rzodkiewki.

Powygłupiajcie się z pomidorami.

Sprawdźcie, ile ziarenek groszku mieści się w jednym strączku.

Książka, dzięki której Twoje dziecko już nigdy nie powie, że nie lubi warzyw!

"Marzę, by Wybryki papryki uprzyjemniały wspólne chwile dzieci z rodzicami. Pomagały tłumaczyć świat. Łączyły zabawę z nauką. Budziły dziecięcą ciekawość, nie tylko jeśli chodzi o nowe smaki."

Anna Ficner-Ogonowska

Kup książkę Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Opinie o książce - Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2020-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2020,

Czy ktoś zna już wybryki papryki?
Marzenia pomidorków I szczerbatych buraczków? Wybryki papryki i inne historie warzyw to książeczka napisana z miłości do warzyw :) Ale nie tylko dla wegetarian i innych jaroszy! Zdecydowanie polecam też mięsożercom :)
To książeczka idealna dla dzieciaków w każdym wieku od 2 do 100 ;)
Po jej lekturze i obejrzeniu cudnych obrazków każdy zakocha się w warzywach!
Bardzo przyjemny wierszyk połączony z cudownymi ilustracjami - każda strona to majstersztyk :) Wszyscy wskazują, że to nowoczesna wersja "Na straganie" ale dla mnie przekaz jest zupełnie inny. Tam warzywa martwiły się, że wylądują w zupie.. Tutaj zaś marzą o tym by znaleźć się na naszych talerzach! Cała plejada warzyw wymienionych z nazwy i zilustrowanych na oddzielnych stronach zaprasza żeby wrzucać je do koszyka w warzywniaku czy supermarkecie.
Uśmiechnięte marcheweczki, zabawne buraczki czy zdegustowany pomidorek- wszystkie w stylu kawaii:) słodkie rysuneczki :)
A dodatkowy ukryty smaczek dla maluszków to biedroneczka i jelonek rogacz- dokazują na każdej stronie:) Jak moja córeczka była mała szukała tylko książeczek z ukrytymi biedronkami, jeszcze takich kartonowych :)
To książeczka uniwersalna, upowszechniająca zdrowe odżywianie:)
Ogromny plus - są tu wszystkie znane warzywa ale jest takie którego musiałam szukać w Internecie żeby pokazać młodej - skorzonera :)
I chociaż moja córka ma już 8 lat to książeczka bardzo się jej podobała, zainspirowała ją do wykonania własnych ilustracji warzyw - super!

Krok do szczęścia
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Krok do szczęścia

Jeszcze tylko jeden krok do szczęścia! Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic...

Szczęście w cichą noc
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Szczęście w cichą noc

Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie... To wszystko...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska