Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Rozbrykane historie o warzywach!

Dowiedzcie się, w kim podkochują się rzodkiewki.

Powygłupiajcie się z pomidorami.

Sprawdźcie, ile ziarenek groszku mieści się w jednym strączku.

Książka, dzięki której Twoje dziecko już nigdy nie powie, że nie lubi warzyw!

"Marzę, by Wybryki papryki uprzyjemniały wspólne chwile dzieci z rodzicami. Pomagały tłumaczyć świat. Łączyły zabawę z nauką. Budziły dziecięcą ciekawość, nie tylko jeśli chodzi o nowe smaki."

Anna Ficner-Ogonowska

Informacje dodatkowe o Wybryki papryki i inne historie o warzywach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-11-12

Kup książkę Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Wybryki papryki i inne historie o warzywach - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2020-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2020,

Czy ktoś zna już wybryki papryki?
Marzenia pomidorków I szczerbatych buraczków? Wybryki papryki i inne historie warzyw to książeczka napisana z miłości do warzyw :) Ale nie tylko dla wegetarian i innych jaroszy! Zdecydowanie polecam też mięsożercom :)
To książeczka idealna dla dzieciaków w każdym wieku od 2 do 100 ;)
Po jej lekturze i obejrzeniu cudnych obrazków każdy zakocha się w warzywach!
Bardzo przyjemny wierszyk połączony z cudownymi ilustracjami - każda strona to majstersztyk :) Wszyscy wskazują, że to nowoczesna wersja "Na straganie" ale dla mnie przekaz jest zupełnie inny. Tam warzywa martwiły się, że wylądują w zupie.. Tutaj zaś marzą o tym by znaleźć się na naszych talerzach! Cała plejada warzyw wymienionych z nazwy i zilustrowanych na oddzielnych stronach zaprasza żeby wrzucać je do koszyka w warzywniaku czy supermarkecie.
Uśmiechnięte marcheweczki, zabawne buraczki czy zdegustowany pomidorek- wszystkie w stylu kawaii:) słodkie rysuneczki :)
A dodatkowy ukryty smaczek dla maluszków to biedroneczka i jelonek rogacz- dokazują na każdej stronie:) Jak moja córeczka była mała szukała tylko książeczek z ukrytymi biedronkami, jeszcze takich kartonowych :)
To książeczka uniwersalna, upowszechniająca zdrowe odżywianie:)
Ogromny plus - są tu wszystkie znane warzywa ale jest takie którego musiałam szukać w Internecie żeby pokazać młodej - skorzonera :)
I chociaż moja córka ma już 8 lat to książeczka bardzo się jej podobała, zainspirowała ją do wykonania własnych ilustracji warzyw - super!

Sprawki truskawki i inne owocowe sekrety
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Sprawki truskawki i inne owocowe sekrety

Kryją w sobie wielkie moce - takie właśnie są owoce. Już za chwilę się dowiecie, jakie skarby w nich znajdziecie. Banan da wam siłę superbohatera...

Czas pokaże
Anna Ficner-Ogonowska0
Okładka ksiązki - Czas pokaże

Wydawać by się mogło, że życie Julki jest poukładane i nie ma w nim miejsca na niespodzianki. W trudnych chwilach zawsze może liczyć na wierną przyjaciółkę...