Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy

Marshall B. Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy ‒ komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku ‒ dzieli się osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa. Pokazuje, że oprócz wychowania opresyjnego, wykorzystującego kary i przymus, oraz całkowitej bierności i permisywizmu wobec tego, co robią dzieci, możliwe jest jeszcze inne podejście. Jego podstawą są empatia i szacunek. Wbrew pozorom te proste środki pomagają odnaleźć równowagę między potrzebami rodzica i potrzebami dziecka oraz zbudować wewnętrzną motywację dziecka do współdziałania.

"W tej niewielkiej, ale pełnej treści książeczce autor dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa. Pokazuje, jak spełniać nasze marzenia o wychowywaniu dzieci, które potrafią radzić sobie w świecie, i dorastać wraz z nimi do coraz pełniejszego człowieczeństwa."

Zofia Aleksandra Żuczkowska
trenerka komunikacji interpersonalnej opartej na Porozumieniu bez Przemocy

Informacje dodatkowe o Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-02-08
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy

Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy - opinie o książce

Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.
Marshall B. Rosenberg 0
Okładka ksiązki - Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.

Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu...

To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu
Marshall B. Rosenberg0
Okładka ksiązki - To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu

Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności...