Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Wyjątkowe święta Mani i Tynia to świąteczna opowieść o tym, czym różni się przyjemność od radości i na czym polega prawdziwa magia Bożego Narodzenia.

Co zrobić, żeby święta były wyjątkowe? Trzecia odsłona świąt Mani i Tynia przynosi odpowiedź na to trudne pytanie. Jest to wzruszająca historia o tym, co w naszym życiu najważniejsze: o przyjaźni i bliskości, ale też o dziecięcej wrażliwości i empatii.

Znani i lubiani bohaterowie samodzielnie przygotowują niezwykłą świąteczną niespodziankę dla wyjątkowej osoby. Towarzysząc im, młodzi czytelnicy dowiedzą się, że dostawanie jest bardzo przyjemne, ale dawanie sprawia, że czujemy radość w sercu.

Polecamy też:

Boże Narodzenie z Manią i Tyniem 1+

Góralskie święta z Manią i Tyniem 2+

Informacje dodatkowe o Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-10-02

Kup książkę Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Opinie o książce - Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Wszechobecna życzliwość, dobroć i radość to nieodzowne elementy świąt Bożego Narodzenia. I nic w tym dziwnego, bowiem Nowonarodzony Jezus przyniósł światu pokój oraz miłość. W świąteczną atmosferę wprowadza Magdalena Młodnicka, oddając do rąk przedszkolaków książkę Wyjątkowe święta Mani i Tynia (kolejna z serii po Boże Narodzenie z Manią i Tyniem oraz Góralskie święta z Manią i Tyniem). Znani już czytelnikowi Mania i Tynio, którzy ubiegłoroczne święta spędzili w podhalańskim Małym Cichym, marzyli, by i w tym roku było wyjątkowo. Ponieważ nie mieli jasno sprecyzowanych planów, wciąż szukali najlepszego rozwiązania. Szukała zwłaszcza Mania. I to właśnie jej przyszedł do głowy fantastyczny pomysł: jako pomocnicy Świętego Mikołaja sprawią, że zbliżające się Święta będą najpiękniejszym czasem dla samotnej pani Danusi z sąsiedztwa. A ponieważ pani Danusia uwielbiała książki... Magiczne pudełko już mieli i doskonale wiedzieli, jak wykorzystać kryjące się w nim koraliki, druciki, cekiny, folie, kolorowy papier, ozdobne tasiemki i mnóstwo jeszcze innych przydatnych rzeczy. Nie zwlekając ani chwili, ponieważ do świąt pozostało zaledwie kilka dni, codziennie ilustrowali jedno wspomnienie dotyczące czasu wspólnie spędzonego z panią Danusią. Nawet nie wiedzieli, jakie wrażenia na nich czekają. Wyjątkowe święta Mani i Tynia to opowieść o świętach… wyjątkowych. Mali bohaterowie, tworząc wyjątkową książkę dla wyjątkowej osoby (zawsze mogli

Świata Bożego Narodzenia to cudowny okres, wtedy odwiedzamy bliskich i spędzamy z nimi wspólnie czas, jest to również moment, w którym możemy pokazać, że są oni nam bardzo bliscy, a możemy to zrobić poprzez podarowanie im prezentów wykonanych od serca.
Wyjątkowe święta Mani i Tynia to opowieść pełna radości, miłości i wzajemnego szacunku, dobroć aż bije z każdej strony, a czytając mamy łzy w oczach. Kiedy mama oznajmia, że na święta zaprosiła sąsiadkę panią Danusię, Mania i Tynio postanawiają wykonać dla niej wyjątkowy prezent prosto z serca. Dzieci podeszły do tego bardzo ambitnie, razem wpadli na świetny pomysł i codziennie go dopracowywali, żeby prezent był naprawdę piękny. Kiedy przyszedł czas rozdawania prezentów po Wigilii, dzieci nawet nie chciały rozpakowywać swoich prezentów, tylko czekały na reakcje Pani Danusi, która była naprawdę wzruszona.
Ta książka jest pełna ciepła i spokoju do czytania jej najlepiej stworzyć dobry klimat, wieczorem pod kocykiem, kiedy jest cisza, wtedy ta opowieść nabiera prawdziwej magii. Czytając, pod koniec popłynęły mi łzy wzruszenia, ponieważ prezenty stworzone samodzielnie są zdecydowanie lepsze nie gotowe ze sklepu, wtedy wiemy, że komuś na nas zależy, ponieważ poświęcił na stworzenie go coś bardzo cennego, czyli swój czas. Książka będzie świetna dla dzieci w różnym wieku, ponieważ ma duży format i twarde strony, do tego otwierane okienka, które sprawiają, że czytanie staje się jeszcze fajniejsze, a grafiki jest jeszcze więcej.
Mam nadzieję, że po poznaniu ten historii wiele dzieci również zdecyduje się na przygotowanie samodzielnie drobnych prezentów dla bliskich, ponieważ na pewno osoby obdarowane będą szczęśliwe. Warto również zapoznać się z innymi historiami o Mani i Tyniu, ponieważ jest to wyjątkowe rodzeństwo.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To już trzecie święta z Manią i Tyniem!

Były już świąteczne przygotowania i poznawanie tradycji a także rodzinny wyjazd w góry w ten magiczny czas.   W tym roku mali bohaterowie święta spędzają we własnym domu, z najbliższymi, ale dołączy do nich ktoś jeszcze. To ukochana sąsiadka, można się pokusić o stwierdzenie, że to taka przyszywana babcia. Mania i Tynio wiele jej zawdzięczają.   Ponieważ Pani Danusia została sama, rodzice rodzeństwa postanawiają zaprosić ja na wigilię. Mania głowi się co podarować sąsiadce w prezencie aby był on niezwykły i zapewnił ją o jej wyjątkowości. Postanawia stworzyć książkę a Tynio chętnie jej w tym pomaga. Dzieci przelewają na papier, w formie rysunków, najpiękniejsze wspomnienia związane z panią Danusią. Gdy sąsiadka przegląda upominek podczas wigilijnej kolacji, nie może ukryć wzruszenia.   To piękna lekcja wdzięczności a także opowieść o empatii i wrażliwości małych istot. Pokazuje czytelnikom co tak naprawdę w życiu jest ważne oraz jak wielką frajdę może dać obdarowywanie innych, zwłaszcza prezentami od serca. Dzieci, towarzysząc Mani i Tyniowi, mają okazję przekonać się, że "dawanie sprawia, że czujemy radość w sercu". A dorośli czytając tę opowieść mają impuls do refleksji nad tym, na co tak naprawdę zwracają uwagę dzieci w swoim młodym wieku. Na obecność, dobre słowo, pomoc w potrzebie, niebagatelizowanie ich problemów. No i może dobrą herbatkę. ;)   Książka zachwyci małych czytelników czymś jeszcze, a mianowicie otwieranymi okienkami. Z pewnością urozmaicą lekturę. Piękne ilustracje, utrzymane w tym samym stylu co inne książki z Manią i Tyniem, pomogą dzieciom w odbiorze tekstu. Całość jest kartonowa i solidnie wykonana. Pozwolę sobie napisać, że nawet lepiej niż poprzednie części świąteczne.   Sprawdźcie sami!
Widzę, słyszę, poznaję. Dźwięki na spacerze
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Widzę, słyszę, poznaję. Dźwięki na spacerze

Dźwięki na spacerze to książka interaktywna z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. Publikacja jest częścią innowacyjnego...

Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Wiosna
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Zdrapywanki z Manią i Tyniem. Wiosna

Zdrapywanka z Manią i Tyniem. Wiosna ma poręczny format i poprzez zabawę wspiera rozwój manualny najmłodszych. Używając patyczka, dzieci zdrapują srebrną...