Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Świata Bożego Narodzenia to cudowny okres, wtedy odwiedzamy bliskich i spędzamy z nimi wspólnie czas, jest to również moment, w którym możemy pokazać, że są oni nam bardzo bliscy, a możemy to zrobić poprzez podarowanie im prezentów wykonanych od serca.
Wyjątkowe święta Mani i Tynia to opowieść pełna radości, miłości i wzajemnego szacunku, dobroć aż bije z każdej strony, a czytając mamy łzy w oczach. Kiedy mama oznajmia, że na święta zaprosiła sąsiadkę panią Danusię, Mania i Tynio postanawiają wykonać dla niej wyjątkowy prezent prosto z serca. Dzieci podeszły do tego bardzo ambitnie, razem wpadli na świetny pomysł i codziennie go dopracowywali, żeby prezent był naprawdę piękny. Kiedy przyszedł czas rozdawania prezentów po Wigilii, dzieci nawet nie chciały rozpakowywać swoich prezentów, tylko czekały na reakcje Pani Danusi, która była naprawdę wzruszona.
Ta książka jest pełna ciepła i spokoju do czytania jej najlepiej stworzyć dobry klimat, wieczorem pod kocykiem, kiedy jest cisza, wtedy ta opowieść nabiera prawdziwej magii. Czytając, pod koniec popłynęły mi łzy wzruszenia, ponieważ prezenty stworzone samodzielnie są zdecydowanie lepsze nie gotowe ze sklepu, wtedy wiemy, że komuś na nas zależy, ponieważ poświęcił na stworzenie go coś bardzo cennego, czyli swój czas. Książka będzie świetna dla dzieci w różnym wieku, ponieważ ma duży format i twarde strony, do tego otwierane okienka, które sprawiają, że czytanie staje się jeszcze fajniejsze, a grafiki jest jeszcze więcej.
Mam nadzieję, że po poznaniu ten historii wiele dzieci również zdecyduje się na przygotowanie samodzielnie drobnych prezentów dla bliskich, ponieważ na pewno osoby obdarowane będą szczęśliwe. Warto również zapoznać się z innymi historiami o Mani i Tyniu, ponieważ jest to wyjątkowe rodzeństwo.

Informacje dodatkowe o Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-10-02
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Kup książkę Wyjątkowe święta Mani i Tynia. Świąteczna opowieść z okienkami

Góralskie święta z Manią i Tyniem
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Góralskie święta z Manią i Tyniem

To świąteczna opowieść, w której znani i lubiani bohaterowie, Mania i Tynio, spędzają święta na Podhalu. Choć na początku nie są przekonani do wyjazdu...

Rozsuwanki-niespodzianki. Autobus czy karetka? Pojazdy
Magdalena Młodnicka0
Okładka ksiązki - Rozsuwanki-niespodzianki. Autobus czy karetka? Pojazdy

Każda strona książki Autobus czy karetka? jest podzielona na pół i po rozsunięciu odkrywa przed małym czytelnikiem ukrytą ilustrację. Co lata po niebie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska