Wyścig tajemnic

Wyścig tajemnic to wybuchowa historia, która wstrząsnęła sportowym światem. Jest odważnym świadectwem Tylera Hamiltona, najbardziej zaufanego porucznika Lance'a Armstronga i byłego numeru jeden wśród kolarzy. Hamilton spędził dziesięć lat w samym centrum kolarskiego kotła, przebywając drogę od amatora do bohatera, i stał się kluczowym świadkiem jednej z największych afer dopingowych w historii sportu. Kiedy Hamilon spotkał się z Danielem Coyle'em, uznał, że chce wyrzucić z siebie wszystko o dopingu, kłamstwach i latach spędzonych u boku Armstronga w zespole U.S. Postal. Ujawnia kulisy najbardziej skomplikowanego, profesjonalnego i dopracowanego programu dopingowego w dziejach sportu, szokujące praktyki przetaczania krwi w hotelach, fałszywe recepty i tajemnicze wizyty w laboratoriach.

Informacje dodatkowe o Wyścig tajemnic:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Wyścig tajemnic

Wyścig tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-09-29, 52 książki 2013, Mam,
Książka jest naprawdę wciągająca. Trudno się od niej oderwać, a każdy kolejny rozdział (może poza ostatnim) okazywał się bardziej zaskakujący od poprzedniego. Biografia Hamiltona rzuca światło na ponure praktyki odbywające się w zawodowym kolarstwie. Nie zdawałem sobie sprawy, że cały ten dym (i syf) z dopingiem sięga aż tak daleko. Głęboko wierzyłem w czystość Armstronga. Po lekturze tej książki przestałem. Ponadto oprócz mitu Armstronga sportowca upadł również mit Armstronga człowieka, gdyż autor opisuje go momentami jako strasznego sk*****la. Przy okazji, czytając Wyścig tajemnic możemy dojść do wniosku, że to nie kolarze biorący doping są źli, tylko UCI, które niejako zachęca do stosowania dopingu przez żyłowanie tempa wyścigu i przymykanie oka na dopingowe praktyki. Zainteresowanych zachęcam jednak do lektury i wyrobienia sobie własnego zdania na ten temat. Czy kiedy biorą "wszyscy" można mówić o naruszeniu zasad?
Avatar użytkownika - edith
edith