Wyśniłam cię, córeczko

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-06-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381690966
Liczba stron: 548
Tytuł oryginału: The Dream Daughter

Ocena: 5.14 (7 głosów)

Ile jest w stanie zrobić matka, by uratować swoje jeszcze nienarodzone dziecko?

Diane Chamberlain, autorka bestsellerów z listy "New York Timesa", przedstawia poruszającą historię matki, która decyduje się wyruszyć w nieznane, by ratować życie upragnionego dziecka.
Kiedy Carly Sears, młoda wdowa po żołnierzu, który zginął w Wietnamie, dowiaduje się, że jej nienarodzona córeczka cierpi na nieuleczalną wadę serca, przeżywa załamanie. Jest rok 1970, lekarze nie są w stanie pomóc dziecku. Szwagier Carly, fizyk o tajemniczej przeszłości, zdradza jednak, że być może istnieje sposób, by uratować maleństwo. To burzy jej dotychczasowy świat. Będzie musiała odnaleźć w sobie niezwykłą siłę i odwagę, o których istnienie nawet się nie podejrzewała, zaryzykować życiem, porzucić to, co bliskie sercu i dobrze znane.
A wszystko to z miłości do nienarodzonego dziecka.
"Wyśniłam cię, córeczko" to niezwykła, przekraczająca granice gatunków, zapierająca dech w piersiach opowieść o walce, jaką musi stoczyć młoda matka, by ratować życie nienarodzonego jeszcze dziecka i rodzinę. Diane Chamberlain wykracza poza granice nauki i wiary, by stworzyć niezapomnianą opowieść.

Ekscytująca, płynąca z głębi serca (...). Chamberlain umiejętnie łączy elementy opowieści o podróżach w czasie z niezwykłą historią matki gotowej na najwyższe poświęcenie dla swego dziecka. Nie sposób się oderwać.
"Publishers Weekly"

Wielowątkowa, chwytająca za serce opowieść.
"Women's World Magazine"

Chamberlain wykorzystuje swoją znajomość więzi rodzinnych i umiejętność budowania napięcia, by odkrywać nowe obszary. Splata razem prawdę, historię i czas, pokazując nam, do czego jesteśmy zdolni z miłości. Za sprawą zaskakującej akcji i mnóstwa wzruszeń "Wyśniłam cię, córeczko" zachwyci zagorzałych fanów autorki i porwie jej nowych czytelników.
"Booklist"

Głęboko ludzka (...). Na pewno zechcesz pożyczyć tę książkę znajomym, by móc się z nimi dzielić wyjątkowym doświadczeniem.
Suzanne Lucey, Page 158 Books

Niezwykła, poruszająca, zapadająca w pamięć historia. Po tej lekturze spróbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich poświęceń gotowa jest matka, by ratować dziecko.
"Patriot Ledger"

Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną amerykańską autorką. Jej powieści przetłumaczone są na kilkanaście języków i plasują się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Obecnie mieszka w Karolinie Północnej.

Tagi:

Kup książkę Wyśniłam cię, córeczko

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wyśniłam cię, córeczko

Z twórczością Diane Chamberlain mam przyjemność spotkać się drugi raz. Obydwa spotkania zaliczam do udanych, jednak to ostatnie jest zdecydowanie lepsze, choć... nie z tego świata...

Carly jest młodą fizjoterapeutką, żyjącą w 1970 roku - czyli w czasach, gdy technika dopiero zaczynała raczkować. Jej mąż zginął w Wietnamie, a córeczka, która ma przyjść na świat za kilka tygodni, jest śmiertelnie chora. Na szczęście obok kobiety trwa jej ukochana siostra i niezastąpiony szwagier Hunter...

W zasadzie już na początku, kończy się obyczajowy charakter powieści "Wyśniłam Cię córeczko", zaczyna się magia i tak dziwne zdarzenia, że czytelnikowi trudno w to uwierzyć. Mówiąc szczerze, nie można wierzyć w to co się czyta, ponieważ są to jakieś przyszłościowe wymysły szalonego naukowca...
Ja byłam nastawiona na pełną udręki książkę, na prawdziwą historię, tymczasem wpadłam w coś nierzeczywistego, za czym nieszczególnie przepadam... Ale w gruncie rzeczy, polubiłam tę historię. Spodobała mi się niesamowicie!

Czytając, przeżywałam wszystko razem z bohaterką Carly, ale też zastanawiałam się, co ja zrobiłabym na jej miejscu. Jak bym się zachowała?
Autorka przekracza w pewnym momencie granicę rzeczywistości, jednak ciągle mocno trzyma się wydarzeń historycznych i rzeczywistych, nie pomijając aspektów wiary. Nie tylko religijnej, ale wiary w bieg wydarzeń i drugiego człowieka...

Tak się zastanawiam do jakiego stopnia ja, byłabym w stanie poświęcić się dziecku. Czy i ile, znalazłabym w sobie odwagi. Czy byłabym tak silna i zdeterminowana jak Carly?
Towarzysząc jej przez większość historii, robiłabym to samo co ona. Poświęciłabym się dla dziecka, zrobiłabym wszystko, żeby tylko pomóc i nie myślałabym o sobie. Ale w pewnej chwili zaczęłabym panikować - stąd podziwiam kreowaną przez Dianę Chamberlain bohaterkę. Jest jedna rzecz, której ja osobiście bym nie zrobiła. Nie zostawiłabym dziecka dla męża, ale... Czy mam prawo oceniać i tak pisać? Nie bardzo... Dlatego, że to nie było małe i samotne dzieciątko, a także dlatego, że pozostawienie go, równało się szansie na szczęście, na pełną rodzinę, a nie samotną "lewitację" wśród obcych miejsc, ludzi i w całkiem dziwnym świecie...

"Wyśniłam Cię córeczko" to przekrój przez różne lata, różne poziomy rozwoju technologii. To smutek, żal i ból, nadzieja i radość, to nowa rodzina, niespodziewane wydarzenia, podróże w czasie i w końcu nagroda... Nagroda o jakiej mało kto marzył, że w ogóle jest realna...

Świetna opowieść, lekkie pióro, fabuła trzymająca w napięciu i zachęcająca czytelnika do czytania, kilka wątków, ale prowadzonych bardzo przejrzyście - polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2020-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Kiedy Carly Sears, młoda wdowa po żołnierzu,Joe'mktóry zginął w Wietnamie,dowiaduje się,że jej nienarodzona córeczka Joanny cierpi na nieuleczalną wadę serca,przeżywa załamanie. Jest rok 1970,lekarze nie są w stanie pomóc dziecku. szwagier Carly Hunter, fizyk o tajemniczej przeszłości,zdradza jednak ,że być może istnieje sposób,by uratować maleństwo. To burzy jej dotychczasowy świat. Będzie musiała odnaleźć w sobie niezwykłą siłę i odwagę, zaryzykować życiem,porzucić to co bliskie sercu i dobrze znane. A wszystko to Z miłości do nienarodzonego dziecka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2020-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - beatkatka
beatkatka
Przeczytane:2019-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Typowa lekka wakacyjna lektura. Podróże w czasie preferuję jednak u Musso ?

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnica Noelle
Diane Chamberlain0
Okładka ksiązki - Tajemnica Noelle

Czy istnieją granice wybaczenia? Szanowna pani Anno, Trudno mi pisać o tym, co muszę pani przekazać, a przy tym zdaję sobie sprawę, że pani jeszcze...

Milcząca siostra
Diane Chamberlain0
Okładka ksiązki - Milcząca siostra

Autorka licznych bestsellerów Diane Chamberlain napisała wielowymiarową opowieść o siostrach i mrocznych tajemnicach. Riley MacPherson przez całe życie...

Zobacz wszystkie książki tego autora