Wyspa Starców

Gabryśka Mrozińska wie, co to ciężka „praca na livingu”, czyli całodobowa opieka nad ciężko chorymi ludźmi w ich domach. Myje i karmi swoich podopiecznych, towarzyszy im w cierpieniach i znosi ich humory. Jednak rzadko może liczyć na słowo „dziękuję”, zresztą na porządne pieniądze też. Nie brakuje jej natomiast upokorzeń i rozczarowań. Jeśli serial „Londyńczycy” był portretem młodego pokolenia zaradnej emigracji zarobkowej w Wielkiej Brytanii, to „Wyspa Starców” jest kroniką niewesołych przypadków pięćdziesięcioletniej Polki pracującej nad Tamizą. Mimo wszystko Gabrysia nie poddaje się. Jak mantrę powtarza fraszkę Jana Sztaudyngera: „Wszystko marność i koszmarność, lecz czuję z tym solidarność”.

„Wyspa Starców” to powieść oparta na osobistych przeżyciach autorki, która wyemigrowała z Polski i podjęła pracę opiekunki starszych osób.

Informacje dodatkowe o Wyspa Starców:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-11-27
ISBN: 978-83-7805-712-3

Kup książkę Wyspa Starców

Wyspa Starców - opinie o książce

Avatar użytkownika - ralph30
ralph30
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,
Obie książki autorki polecilła mi moja mama pielęgniarka.Długo nie zabierałam się do lektury ponieważ to nie moje klimaty.A teraz dziękuję autorce że w tak piękny sposób umiała przekazać te trudne dla młodych sprawy,O emigracji powinni przeczytać politycy i nie wysyłać naszych matek, żon, czasami babć na emigrację w celach zarobkowych. Nigdy w A nglii nie byłam a poznałam jej pejzaże tak pięknie opisane,Pani Łucjo gratuluje udanych powieści i czekam na następne, Polecam i młodym i starszym-wszystkim którzy kochają czytać.
Avatar użytkownika - zrusin51
zrusin51
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przeczytałem Przeznaczenie i skończyłem dzisiaj Wyspę Nie zawiodłem się na autorce.Temat emigracji bardzo mi bliski bo sam pracowałem w londyńskim Domu Opieki i znam te realia. Dzięki Bogu mam już pracę w Polsce.
Avatar użytkownika - Tucha
Tucha
Przeczytane:2013-12-13, Przeczytałem,
Książka bardzo ciekawa, wciągająca. Opisuje prawdziwe życie osób, które wyjeżdżają za chlebem.
Nie mialam okazji jeszcze przeczytac, ale czytalam pierwsza ksiazke autorki i uwazam ze byla bardzo dobra, wiec jak tylko bede miala okazja to na pewno przeczytam 'Wyspe Starcow'
Avatar użytkownika - Fredora
Fredora
Przeczytane:2013-11-29, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kompetentnie i wiarygodnie napisana książka przez osobę, która osobiście dotknęła problemu, bardzo aktualnego w dniach dzisiejszych. Walorem książki jest realizm i wartości poznawcze. Warto ją przeczytać.
Avatar użytkownika - bartek201990
bartek201990
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wczoraj zacząłem czytać można się wciągnąć, sam wyjeżdżam do opieki ta książka bardzo motywuje ;)
Avatar użytkownika - Asiek1622
Asiek1622
Przeczytane:2013-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna książka -jako koordynator w firmie polsko niemieckiej jestem blisko związana z tym tematem więc mogę stwierdzić że książka jest świetna , pokazuje problemy związane z emigracją także polecam wszystkim - na wieczorny relaks jak i w celu refleksji :)
Avatar użytkownika - yogabunny
yogabunny
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 6, Przeczytałem,
Naprawdę warto przeczytać- spojrzenie na problem emigracji z perspektywy osoby nie najmłodszej to coś zupełnie nowego. Dodatkowy atut- świetnie napisana, czyta się z prawdziwą przyjemnością!
Za kryształowym lustrem. Wspomnienia opiekunki
Łucja Fice0
Okładka ksiązki - Za kryształowym lustrem. Wspomnienia opiekunki

Za kryształowym lustrem to trzecia część trylogii o opiekunkach pracujących w Europie po 2004 roku. Wspomnienia te nie mają służyć gromadzeniu...