Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-2405-504-3

Spotykam was, gdy już nie żyjecie. Znam zakończenie wszystkich historii, łącznie z moją własną.

Lubię mówić, że jestem przedsiębiorcą pogrzebowym z rodowodem: w moich żyłach, lekko licząc, płynie krew dziewięciu pokoleń przedstawicieli tego fachu.

Jako dziecko bawiłem się w chowanego wśród trumien i nieboszczyków. `Caleb, nie huśtaj się na krześle. Pochowałem dzieciaka w twoim wieku, który w taki sposób przewrócił się i skręcił kark` - słyszałem od dziadka.

Gdy dorosłem, chciałem odejść z rodzinnego biznesu tak daleko, jak się tylko dało. Pragnąłem zmieniać świat, a jak miałbym to robić, skoro wszyscy ludzie, z którymi pracowałem, byli... martwi?

Wiem jednak, że boicie się śmierci. Wolicie udawać, że jej nie ma. Chcecie, by wychodziła tylnymi drzwiami. Powierzacie ją specjalistom. A zatem jestem. Opowiem wam, jak to będzie wyglądać krok po kroku. O balsamowaniu, ubieraniu do trumny, czuwaniu przy zwłokach. O ostatniej drodze, w którą bez wątpienia zabiorę każdego z was.

Ale dziś zapraszam was do domu pogrzebowego. Poznajcie jego tajniki i dowiedzcie się, jak praca ze śmiercią uratowała mi życie.

Kup książkę Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego

Opinie o książce - Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Śmierć nie czeka na nikogo, nawet jeśli masz umówione spotkanie z Myszką Miki"

"Wyznania przedsiębiorcy pogrzebowego" to książka, która już samym tytułem wywołała u mnie ogromną ciekawość. Jedni pomyślą, że to nie do końca normalne, drudzy powiedzą, że to tematyka zupełnie poza ich kręgami zainteresowań, a jeszcze inni podzielą moją opinię i wykażą zainteresowanie i ciekawość. W książce poznajemy prawdziwą historię Caleba Wilde'a, który od 9 pokoleń "skazany" jest na karierę przedsiębiorcy pogrzebowego. Mężczyzna dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, pokazuje radości i smutki dorastania wśród śmierci oraz udowadnia, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Autor słusznie zauważa, że temat śmierci to wciąż temat trudny, niewygodny, budzący strach i bardzo często ignorowany. Myślę, że jest to bardzo pouczająca i wartościowa lektura. Nie znajdziemy tutaj dokładnych opisów pracy przedsiębiorcy pogrzebowego ale z pewnością zawód ten stanie nam się bliższy. Książka może okazać się również źródłem cennych przemyśleń i skłonić nas do zastanowienia się nad poruszanymi w niej apsektami związanymi ze śmiercią, przeżywaniem żałoby, przygotowaniem się na pożegnanie z najbliższymi i uświadomienie sobie, ze wszyscy spotkamy się kiedyś z nią osobiście. Interesująca, zaskakująca i oryginalna opowieść o sposobie na pogodzenie się z ludzką śmiertelnością.

" Śmierć jest wszędzie, obecna w każdym aspekcie życia"