Wzgórze Ślimaków

"[...]Kiedy siedziałem w swoim pokoju, korytarze za moimi drzwiami, cicho, ale natrętnie wsuwały się przez szpary, starając się wyciągnąć mnie z mojej kryjówki. Głosy, śmiechy i wszelkie inne dźwięki informowały mnie, że coś się dzieje bez mojego udziału.
 Ludzie rozmawiali, wymieniali się adresami, których zresztą i tak nigdy nie zamierzali użyć, obiecywali sobie kontakty na odległość i telefony. Całowali się, krzyczeli, bawili i płakali, kochali się w parach lub w pojedynkę, a ja leżałem na łóżku zajęty myśleniem o suficie. Pewnego dnia korytarz ośmielony ciszą za drzwiami wsunął mi po podłodze kartkę papieru. Bawiłem się przez chwilę własną ciekawością, nie ruszając się z miejsca. Ale za moment zerwałem się jak dzieciak, który długo czekając na swoje urodziny, zrywa się z łóżka zaraz po przebudzeniu, aby być świadkiem wszystkiego, co dzieje się w jego domu przed zdmuchnięciem świeczki. Podniosłem papier z podłogi. Było to zdjęcie zrobione polaroidem, na którym utrwaliła się moja twarz (częściowo zasłonięta wydmuchiwanym przeze mnie dymem), wykonane podczas spaceru w parku. Większą część kompozycji zajmował palec przylepiony do obiektywu. Na odwrocie w dolnym rogu, drukowanymi literami napisane było: MARTA - NA PAMIĄTKĘ. [...]" [fragment powieści "Wzgórze Ślimaków" Tomasz Pląskowski, wydawnictwo Goneta.net, listopad 2007] Tomasz Pląskowski to godny następca Ericha Marii Remarqua. Amosfera, czas w jakim historia została osadzona, no i sama fabuła - do złudzenia przypomina książki pisane przez wspomnianego Remarqa. Prze cały czas książkowej historii jesteśmy z bohaterem przy jego wędrówca przez dni i noce pełne niespodzianek w jego miejscu, zwanym hotelem. Tytuł książki to legenda opowiedana przez miejscowych, przekazywana tylko ustnie z pokolenia na pokolenie. Jak daleko zaskakujące jest zakończenie całej historii, to trzeba koniecznie sprawdzić samemu.

Informacje dodatkowe o Wzgórze Ślimaków:

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2009-10-28
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-925578-6-9

Kup książkę Wzgórze Ślimaków

Wzgórze Ślimaków - opinie o książce

Avatar użytkownika - yerba
yerba
Przeczytane:2010-03-18,
Tego rodzaju książki pozwalają mi wierzyć że są na w naszym kraju ludzie, którzy dorastają rangą do naszych mistrzów. Jak dla mnie to prawdziwa bomba.Bardzo plastyczny opis postaci, stopniowanie napięcia oraz pobudzanie ciekawości sprawiają że można się uzależnić.A uzależnienie od książki nie jest złe.
Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2009-11-03,
Porządny kryminał warty każdej poświęconej chwili ...
Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2013-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;