Wzgórze wisielców

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2013-01-23
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63818-04-3
Liczba stron: 154

Ocena: 4 (1 głosów)

Dobiegający czterdziestki Paweł sądził, że nic dobrego już go w życiu nie spotka. Za sobą miał już rozwód i wiele innych życiowych porażek. Jednak los przekornie daje mu drugą szansę u boku pięknej Igi, dla której rzuca swoje dotychczasowe życie i jedzie w nieznane.

Nitkę szczęścia przecina straszliwa diagnoza - nowotwór. Zaczyna się ciche odliczanie, gdyż nie ma żadnej możliwości walki z chorobą. Ból oczekiwania na najgorsze, a potem przerażające i niecodzienne okoliczności śmierci Igi spychają Pawła na granicę jawy i snu.

Dopiero po kilku tygodniach Paweł wraca do rzeczywistości, która jednak nie wita go zbyt przychylnie. Dodatkowo staje się świadkiem trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, w które jak się okazuje jest zamieszanych wielu ważnych mieszkańców miasteczka.

Czy Pawłowi uda się odkryć straszliwy sekret małego miasteczka?

Jaką rolę w tym wszystkim odgrywała Iga?

Kup książkę Wzgórze wisielców

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Lament duszy   Charakterystyczną cechą Inkwizycji był nacisk nie tyle na ukaranie oskarżonego, co na zbawienie jego duszy. O ile już w drugiej połowie XVI wieku dokładano starań, by nawrócić grzeszników, dostarczając więźniom odpowiednie lektury czy wstrzymując wykonanie wyroków, gdy pojawiła się szansa na zbawienie heretyków, to w XII wieku toczyły się walki z tak zwanymi czarownicami - osobami podejrzewanymi o uprawianie magii, a karą za oddawanie się magicznym praktykom było spalenie na stosie.   Do tego niechlubnego procederu nawiązuje Piotr Prokopiak w swojej najnowszej i najmroczniejszej powieści Wzgórze wisielców, opublikowanej nakładem wydawnictwa Papierowy Motyl. Autor znany wielu czytelnikom z takich tomików poezji, jak Narodzeni z wiatru, Przedcisze, Pastwisko losu oraz Homo Hereticus, a także powieści psychologicznej  Odsypiając przeszłość i zbioru opowiadań Trzecia piętnaście i inne opowiadania, tym razem postawił na fantastykę, a raczej horror rozgrywający się na pograniczu jawy i snu. Tym samym wysoko postawił sobie poprzeczkę, wysokie były i moje oczekiwania. Wychowana na książkach Kinga, Mastertona czy Koontza, wiele wymagam od powieści niosących ze sobą nie dreszczyk emocji, ale przerażenie, które paraliżuje i odbiera zdolność do racjonalnego myślenia. Teraz, po lekturze Wzgórza wisielców muszę przyznać ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wzgórze wisielców

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-11-12, Chcę przeczytać, Mam, Wygrane :),
Avatar użytkownika - wwwiolka
wwwiolka
Przeczytane:2013-03-18, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje