Wzorce zwyciężania. Planowanie, improwizacja i fortele na polu bitwy - tom I

,,Lubię generałów, którzy mają szczęście!"

Te słowa Napoleona najlepiej opisują zespół cech, które powinien przejawiać dowódca zwyciężający w bitwach. Postronni zwykle nie rozumieją technik i sztuczek, z których ,,szczęśliwiec" buduje swoją drogę ku zwycięstwu. Autor Sztuki wojny pisze:

,,Niechaj dostrzeże świat cały mą zwycięzcy Formę, nikomu zasię Formy poznać nie wolno, przez którą do zwycięstwa dotarłem".

W tej książce autorzy pokazują wszystkie aspekty zwycięstw i porażek tak, aby czytelnik mógł, niczym starożytny chiński Mistrz Wojowania, osiągnąć nadludzkie dostrojenie się do rytmu pola bitwy... i mieć szczęście za każdym razem.

HISTORYCZNE BITWY i operacje wojskowe

Dziesiątki przykładów, kontrprzykładów oraz ich analizy

Jak zwycięzcy i przegrani rozumieli własny sukces i porażkę? Jak rozumiemy je my - wyposażeni we współczesne koncepcje i perspektywę czasu? W formułowaniu odpowiedzi wspomagają czytelnika dwaj specjaliści: Planista GROM-u, a przy tym ekspert ds. bezpieczeństwa oraz miłośnik historii wojskowości parający się filozofią konfliktu.

Informacje dodatkowe o Wzorce zwyciężania. Planowanie, improwizacja i fortele na polu bitwy - tom I:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2023-11-24
Kategoria: Historyczne

Tagi: militaria broń i zbroje

Kup książkę Wzorce zwyciężania. Planowanie, improwizacja i fortele na polu bitwy - tom I

Sun Zi i jego sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń
Piotr Plebaniak0
Okładka ksiązki - Sun Zi i jego sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń

Wojna jest tak stara jak ludzkość i już od niepamiętnych czasów teoretycy wojskowości doradzali swoim władcom. Jednym z najbardziej znanych jest Sun Zi...

Siły psychohistorii. Zrozumieć wczoraj, by zawładnąć jutrem
Piotr Plebaniak0
Okładka ksiązki - Siły psychohistorii. Zrozumieć wczoraj, by zawładnąć jutrem

,,Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, będą zmuszeni ją powtórzyć". A ci, którzy ją pamiętają, będą zmuszeni stać i bezsilnie patrzeć, jak powtarzają...