Z mg造 zrodzony

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7480-080-8

Ocena: 5.38 (16 g這s闚)

SPRZEDA OD 20-03-2008! Przez tysi帷 lat popi馧 zasypywa kraj, nie kwit造 kwiaty. Przez tysi帷 lat skaa wiedli niewolnicze 篡cie w n璠zy i strachu. Przez tysi帷 lat Ostatni Imperator, Skrawek Niesko鎍zono軼i rz康zi w豉dz absolutn i ostatecznym terrorem, niezwyci篹ony jak b鏬. A kiedy nadzieja zosta豉 porzucona ju tak dawno, 瞠 nie pozosta造 z niej nawet wspomnienia, pokryty bliznami p馧-skaa ze z豉manym sercem odkrywa j na nowo w piekielnym wi瞛ieniu Ostatniego Imperatora. Tam poznaje moce Zrodzonego z Mg造. Znakomity z這dziejaszek i urodzony przyw鏚ca, wykorzystuje swoje talenty w intrydze, kt鏎a ma pozbawi tronu i w豉dzy samego Ostatniego Imperatora.

Kup ksi捫k Z mg造 zrodzony

Zobacz tak瞠

Avatar u篡tkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2015-07-05, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2015, Mam,
W powie軼i Z mg造 zrodzony Sanderson znów rzuca czytelników w sam 鈔odek opowie軼i, nie u豉twiaj帷 poznawania 鈍iata. Od pierwszej strony zarzucani jeste鄉y poj璚iami, faktami, skomplikowanymi zasadami rz康z帷ymi magi itd. Ameryka雟ki pisarz ufa swoim czytelnikom, ich ciekawo軼i i determinacji w zg喚bianiu tajemnic kolejnego uniwersum. To cudowna odmiana po ksi捫kach, których autorzy prowadz czytelników za r帷zk przez kilkana軼ie, a nawet kilkadziesi徠 stron; paluszkami wr璚z pokazuj帷, co i jak, by nie pogubili si w meandrach rzeczywisto軼i przedstawionej.   Tym razem Sanderson stworzy ponury 鈍iat, w którym z nieba leci popió, ro郵iny walcz o prze篡cie na ja這wej ziemi uprawianej przez niewolników skaa, nieludzko traktowanych przez swoich panów, a wszystko to ma miejsce pod surowym spojrzeniem Ostatniego Imperatora - istoty w豉daj帷ej od tysi璚y lat.   Ca這嗆 poznajemy od strony pó雀wiatka, z perspektywy z這dziei, morderców, rzezimieszków zamieszkuj帷ych stolic i staraj帷ych si prze篡 kolejny dzie w okrutnym 鈍iecie. Punktem zapalnym akcji staj si przygotowania do wielkiej rebelii, maj帷ej na celu obalenie Ostatniego Imperatora lub przynajmniej jego os豉bienia.   Kreacje bohaterów to prawdziwy majstersztyk. Kelsier, przywódca buntowników, jest bezlitosny i okrutny nie tylko dla swoich wrogów ...

Opinie o ksi捫ce - Z mg造 zrodzony

Avatar u篡tkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2017-03-18, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam, Wyzwanie - fantastyka 2017,
Ksi捫ka pisana przyjaznym lekkim pi鏎em. Mimo tego - by mo瞠 s to b喚dy t逝maczy - znalaz貫m kilka bezsensownych zda i skr鏒闚 my郵owych, kt鏎ych w tek軼ie by nie powinno. Wykreowany 鈍iat allomant闚 z ich specyficznymi zdolno軼iami przedstawiony bardzo dobrze i realistycznie - wszystko uk豉da si w sp鎩n ca這嗆. Jest to pierwszy tom ca貫j serii zasmuci這 mnie jednak zako鎍zenie - aby nie spoilerowa zostawi to zdanie niedoko鎍zone. Bohaterowie napisani w przekonuj帷y spos鏏 - dobrze pokazana jest ich przemiana/reakcja na wydarzenia jakimi s poddawani - zachowuj si tak jak zachowywa si powinni. Osobi軼ie irytuje mnie do嗆 s豉be "zainteresowanie" owych bohater闚 w豉snymi mocami. U篡waj ich cz瘰to - to prawda - lecz rzadko eksperymentuj na ich miejscu nieco inaczej bym post徙i. Ksi捫k polecam fanom fantastyki!
Avatar u篡tkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-01-03, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2017, fantastyka, SF,
Ksi捫ka ta opowiada historie Kelsiera, ale na r闚ni z nim tak瞠 Vin. Grupa do kt鏎ej nale膨 chce obali Ostatniego Imperatora, kt鏎y rz康zi ponad 1000 lat. Powie嗆 ta ukazuje stosunki mi璠zyludzkie oraz zachowanie mi璠zy rasami, 瞠 s te lepsze i te gorsze.
Avatar u篡tkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 26_ksi您ek_2016, Fantastyka_2016,
Ostatni Imperator rz康zi tward r瘯. Zabijanie skaa jest na porz康ku dziennym. Nie wszyscy jednak to akceptuj. Zabicie Boga przy u篡ciu nieznanego dot康 11 metalu wydaje si by dla Keislera i jego ekipy ciekawym wyzwaniem.
Avatar u篡tkownika - nichols
nichols
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki wyzwanie 2016,
Majstersztyk. Tyle na pocz徠ek. Po przeczytaniu dw鏂h tom闚 "Archiwum Burzowego 安iat豉" stwierdzi豉m, 瞠 Brandon Sanderson postawi sobie bardzo wysok poprzeczk. A ja, czyli 膨dny przyg鏚 m鏊 ksi捫kowy, zdecydowa豉m, 瞠 znajd ksi捫k, kt鏎a b璠zie lepsza od tych wy瞠j wspomnianych. Czy przypadkiem jest to, 瞠 trafi豉m na powie嗆 tego samego autora? Nie s康z. Brandon Sanderson kr鏊uje na drugim miejscu moich ulubionych autor闚 fantasy (pierwsze miejsce od dw鏂h lat jest zaj皻e przez Brenta Weeksa). Przejd幟y teraz do konkret闚. Ogromnym plusem jest doskonale wykreowany 鈍iat. Czerwone s這鎍e, popi馧 i zepsute miasto. Niewolnicy skaa i rozpustna szlachta. A nad tym wszystkim piecz trzyma Ostatni Imperator. Od tysi帷a lat rz康zi ziemiami Ostatniego Imperium, bezwzgl璠nie niszcz帷 wszelki rebelie i powstania. A w ko鎍u napotyka na wyj徠kowo trudn do pozbycia si przeszkod: Kelsiera. Z這dziejaszka, Ocala貫go z Hathsin. Z豉manego. Zrodzonego z Mg造. Tak瞠 bohaterowie, nie wa積e czy g堯wni, czy nie, zas逝guj na wzmiank. Zaczn od Kelsiera, kt鏎y jest jedn z najlepiej stworzonych postaci, jakie napotka豉m w ca貫j swojej czytelniczej przygodzie. Charyzmatyczny, silny, opryskliwy, sarkastyczny, przebieg造, okrutny, pot篹ny Zrodzony. Czego chcie wi璚ej? Posta idealna, mimo 瞠 ma wady. Zaskakiwa mnie. I to bardzo. Za ka盥ym razem. Ale nie b璠 wam spoilerowa. Aby poj望 wspania這嗆 Kelsiera, trzeba najpierw si z nim spotka. A na drugim miejscu jest Vin. Biedna szesnastolatka. Zagubiona, samotna neurotyczka. Jednak nale瘸這 jej podarowa cho troch mi這軼i, by sta豉 si siln m這d kobiet. Pot篹n Zrodzon z Mg造. Vin irytowa豉 mnie bardziej ni Kelsier. Przede wszystkim denerwowa豉 mnie jej ciekawo嗆, kt鏎a czasami przeradza豉 si we w軼ibsko嗆. Brr. Valette, moja droga, nie s造sza豉 nigdy, 瞠 ciekawo嗆 to pierwszy stopie do piek豉? Pewnie zadajecie sobie pytanie: "Valette? Jaka Valette?". Musicie przeczyta powie嗆, aby si dowiedzie. Kolejn znacz帷 zalet jest nierzucaj帷y si w oczy w徠ek mi這sny. A w豉軼iwie dwa w徠ki. W豉軼iwie kibicowa豉m pewnej parze, a sama siebie nie poznawa豉m. A co do drugiego... Czuj 瘸l i g喚boki smutek. To a dziwne jak mo積a przywi您a si do losu postaci. Jedyn wad rzucaj帷 mi si w oczy jest obj皻o嗆 powie軼i. Licz帷a prawie 680 stron powie嗆 w mniej ni tydzie zdoby豉 moje serce. Reasumuj帷: zdecydowanie i z czystym sercem polecam "Z Mg造 Zrodzonego". Wybitna lektura dla wielbicieli fantasy. Odradzam jednak t lektur pocz徠kuj帷ym czytelnikom tego gatunku. S康z, 瞠 jest to pozycja dla os鏏 obeznanych w fantastyce. Jednak zawsze warto spr鏏owa, a ja przecie nikomu niczego nie odradzam, jedynie ostrzegam i daj dobre rady. Tak czy inaczej, molu ksi捫kowy, mam nadziej, 瞠 kiedy we幟iesz si za czytanie tej "pere趾i".
Avatar u篡tkownika - xrosemarie
xrosemarie
Przeczytane:2015-08-15, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,
Brandon Sanderson to autor, kt鏎ego wielbicielom fantasy nie trzeba nawet przedstawia. Napisa on m.in "Drog kr鏊闚", kt鏎ej cho nie mia豉m okazji przeczyta, to o kt鏎ej s造sza豉m wiele pozytywnych opinii. Jako, 瞠 sama jestem wielbicielk gatunku, kt鏎ym si szczyci Sanderson, by豉m bardzo podekscytowana, gdy Wydawnictwo MAG wznowi這 wydanie "Z mg造 zrodzonego". Jeste軼ie ciekawi, czy zaliczam swoje pierwsze spotkanie z tw鏎czo軼i tego wybitnego pisarza do udanych? Odpowied brzmi: jak najbardziej tak! Przez tysi帷 lat Ostatni Imperator rz康zi tward r瘯 swoim wielkim Imperium. Nikt nigdy nie by zdolny, aby mu si przeciwstawi - przecie on by bogiem, prawdziwym i niezwyci篹onym, rz康z帷ym terrorem i siej帷ym strach. Jednak pewnego dnia pojawia si pewien m篹czyzna, Zrodzony z Mg造, kt鏎y chce po這篡 kres krwawemu panowaniu, gdzie skaa s niewolnikami szlachty. Zaczyna on intryg, w kt鏎ej pomaga mu wiele os鏏, a wszystko po to, aby obali w豉dz Ostatniego Imperatora... Czy mu si to uda, czy jego wysi趾i s skazane na wierutn pora磬? "Z mg造 zrodzony" to powie嗆, kt鏎a liczy sobie prawie siedemset stron. Nie jest to zreszt nic dziwnego i zaskakuj帷ego, w ko鎍u mamy tutaj do czynienia z prawdziw fantastyk w swej najlepszej formie i wydaniu. Co zadziwiaj帷e - w trakcie lektury tego dzie豉 w og鏊e nie odczuwa豉m, 瞠 jest to ksi捫ka o takiej obj皻o軼i, bo gdy przysiada豉m do czytania, to oderwanie si przychodzi這 mi z ogromn trudno軼i. To w du瞠j mierze zas逝ga pomys這wo軼i Sandersona, bowiem stworzone przez niego Ostatnie Imperium naprawd mrozi krew w 篡豉ch i wywo逝je g瘰i sk鏎k. Podobnie jest z popio貫m spadaj帷ym z nieba i obecno軼i przera瘸j帷ej mg造, gdy tylko zapada noc. Kwitn帷e kwiaty i zielone ro郵iny s niczym wi璚ej jak mistyczn legend, w kt鏎 wierzy niewielu ludzi. Jednak zdarza si, 瞠 budz one nadziej na lepsze jutro... Tak te nadziej zaczyna budzi Kelsier, kt鏎y chce wywo豉 w ciemi篹onych skaa ch耩 do buntu i zawalczenia o swoje dobre 篡cie. O to, aby przesta niewolniczo s逝篡 szlachcie. Napisa豉m co nieco o pomys這wo軼i autora, to dzi瘯i niej pokocha豉m "Z mg造 zrodzonego", jednak na ca陰, 鈍ietn ca這嗆 nie sk豉da si jedna rzecz. Na ca這kszta速 sk豉da si kilka czynnik闚, takich jak obrazowy warsztat pisarski, kt鏎y przemawia do wyobra幡i czytelnika, a tak瞠 szczeg馧owa kreacja bohater闚. Styl pisania Sandersona jak wy瞠j napisa豉m, jest obrazowy, dzi瘯i czemu przyswojenie wielu szczeg馧闚 zwi您anych ze 鈍iatem przedstawionych nie sprawi這 mi 瘸dnej trudno軼i. Jednocze郾ie jest on te lekki i przyst瘼ny, a pisarz stara si, aby nie by這 w nim za du穎 niepotrzebnych i nudnych informacji. Dlatego te my郵, 瞠 ta ksi捫ka idealnie nadaje si dla laik闚, dla os鏏, kt鏎e pozornie nie gustuj w fantastyce. "Pozornie", poniewa s to czytelnicy, kt鏎zy po prostu jeszcze nie mieli okazji przeczyta co tak dobrego i tak dopracowanego. Bohaterowie zostali naprawd dobrze wykreowani. Wida go造m okiem, 瞠 autor chcia tchn望 篡cie w papierowe postaci, chcia nada im realno軼i i uda這 mu si to w stu procentach. Najbardziej oczywi軼ie intryguje Kelsier i jego ch耩 obalenia Ostatniego Imperium. Jego wola walki o zaprzestanie ciemi篹enia skaa wzbudzi豉 we mnie podziw. Kibicowa豉m temu celowi, mia豉m nadziej, 瞠 mu si uda. Je郵i chodzi o g堯wn posta, Vin, tak瞠 nie umniejszam jej kreacji, bowiem przesz豉 ona spor metamorfoz. Na pocz徠ku lektury pozna豉m j jako dziewczyn, kt鏎a cho odwa積a, boi si zaufa komukolwiek. Tym bardziej jej przemiana na ko鎍u jest godna podziwu. Zafascynowa mnie tak瞠 Ostatni Imperator, kt鏎ego pobudek i ch璚i nie do ko鎍a potrafi豉m zrozumie. To osobowo嗆, kt鏎a zosta豉 przed autora przedstawiona w spos鏏 bardzo tajemniczy, wr璚z mistyczny. Jestem ciekawa, czy w kolejnej cz窷ci b璠 mia豉 okazj dowiedzie si o nim czego wi璚ej. Brandon Sanderson zabiera czytelnika w niesamowit podr騜, w podr騜 jedyn w swoim rodzaju. Podr騜, gdzie wszystko mo瞠 si zdarzy i niczego nie mo積a by pewnym. Podr騜 pe軟 niespodziewanych zwrot闚 akcji i wydarze, kt鏎e powoduj szybsze bicie serca. Tak, jak si zapewne zorientowali軼ie, bardzo podoba豉 mi si ta historia. "Z mg造 zrodzony" to pierwszy tom cyklu Ostatnie Imperium, kt鏎y zachwyci ka盥ego. Nie ma tutaj miejsca na utarte schematy. Akcja jest wartka i dynamiczna, a czytelnik b造skawicznie wsi彗a w 鈍iat stworzony przez pisarza. Gor帷o polecam!
Avatar u篡tkownika - Solig
Solig
Przeczytane:2018-10-19, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Ci, którym nazwisko Sanderson nic nie mówi, niech 瘸逝j. Od tej ksi捫ki zacz窸am. A potem to ju posz這 lawinowo. Jedna z najlepszych ksi捫ek fanasy! Polecam ka盥emu, ale uwaga! Mo瞠 si to sko鎍zy Sandersonoholizmem.

安iat magii pochodz帷ej ze "spalania metali", silnie podzielony klasowo ale jak to zwykle bywa wymagaj帷y zmian ;) jedyne co mnie szalenie irytowa這 to zwroty typu "otwar drzwi"...

Trafiamy do 鈍iata zasnutego z這wrogimi mg豉mi, zasypywanego popio貫m, w którym wygin窸y
dawne ro郵iny, nie ma rado軼i i pogody ducha, jak daje s這鎍e. Ludzie podzieleni s na klasy: szlacht i niewolników, a rz康zeni przez bezlitosnego i pot篹nego imperatora. I tylko nieliczni dysponuj specyficznym rodzajem magii daj帷ym im w豉dz nad emocjami t逝mu albo ponadnaturalne mo磧iwo軼i fizyczne. Obserwujemy organizowanie rebelii przeciwko w豉dcy przez grupk bohaterów i im kibicujemy. Na pierwszym planie mamy dwójk zrodzonych z mg造 - przywódc rebelii i jego m這d uczennic - dziecko ulicy i z這dziejk.
Kelsier jest tajemniczy i fascynuj帷y, a Vin przechodzi na naszych oczach ewolucj, dojrzewa i rozkwita. Bardzo dobra rozrywka i pierwszy tom cyklu, po który jeszcze si璕n.

Avatar u篡tkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2018-01-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Inne ksi捫ki autora
Ostatnie Imperium (#4). Stop prawa
Brandon Sanderson0
Ok豉dka ksi您ki - Ostatnie Imperium (#4). Stop prawa

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii ,,Zrodzonego z Mg造", Scadrial unowocze郾ia si, koleje uzupe軟iaj kana造, ulice i domy bogaczy o鈍ietlaj...

Legion
Brandon Sanderson0
Ok豉dka ksi您ki - Legion

Stephen Leeds jest ca趾owicie zdrowy na umy郵e. To jego halucynacje s szalone.  Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolno軼iach...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Bezmiar