Z miłości do córki

W 2007 roku czteroletnia córeczka Sarah Taylor została porwana. Wkrótce potwierdziły się najgorsze obawy Sarah: jej brutalny były mąż, Libijczyk, wywiózł dziewczynkę do Trypolisu. A Sarah dobrze wiedziała, że jeszcze żadne dziecko uprowadzone przez ojca do Libii nie wróciło do matki do Anglii. Ale ona nie zamierzała się z tym pogodzić. Zostawiła wszystko, co kochała, sprzedała dom, porzuciła rodzinę, pracę i całe swoje dotychczasowe życie, żeby ratować Nadię. Lecz zanim ją odzyskała, przeszła przez piekło – z miłości do córki. Jej wzruszająca i inspirująca autobiografi a to opowieść o blisko trzech latach poszukiwań, strachu i łez. Niepewności, czy kiedykolwiek zobaczy córeczkę, czy Nadia jeszcze żyje. To również opowieść o nadziei, odwadze, poświęceniu i bezgranicznej miłości.

Informacje dodatkowe o Z miłości do córki:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-04-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: For the Love of Nadia
Tłumaczenie: Lipińska Joanna

Kup książkę Z miłości do córki

Z miłości do córki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2020-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Podejrzewam, że nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tego, przez co przeszła główna bohaterka. Choć w obecnych czasach wydaje mi się, że ślub z obcokrajowcem, o innym wyznaniu, religii i przede wszystkim kulturze niż nasze jest mimo wszystko wielkim ryzykiem, ponieważ nie wszędzie kobiety są dobrze traktowane. Mimo wszystko jestem pełna podziwu dla autorki, która najpierw musiała zwalczać paskudną chorobę, a potem wyjechać do obcego sobie kraju, bez znajomości języka, bez pieniędzy, na nie wiadomo jak długo w celu odzyskania córki. Autorka może być odzwierciedleniem dzielności, odwagi, a przede wszystkim wzorem matki. A postawa Fawziego dużą przestrogą. Myślę, że ta książka jest warta przeczytania.

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2017-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 21 książek 2017,

Wciągająca, porywająca a przede wszystkim prawdziwa i na czasie.

Avatar użytkownika - Elia
Elia