Z widokiem na Italię

Pewnego dnia późnym wieczorem, Peter Moore uświadomił sobie, że wciąż nie zrealizował swego marzenia: pojechać do Włoch i uszczknąć odrobinę słynnego włoskiego dolce vita zza kierownicy vespy.

Ale to nie mogła być byle jaka vespa. Musiała być nieco zużyta, nieco ekstrawagancka i gotowa na wszystko. Dokładnie taka, na jakiej jeździła Sophia Loren, i na której wyglądałby jak młody elegancki Marcello Mastroianni. Przemierzając Italię, Peter zakochał się w zupełnie nieznanym obliczu Włoch. Wiedzie nas od włoskich Alp przez brukowane uliczki położonych na wzgórzach toskańskich miasteczek aż do Wiecznego Miasta, by tam wskrzesić atmosferę Rzymskich wakacji. Po drodze zagląda do domu Frances Mayes, gdzie odkrywa pilnie strzeżoną i szokującą tajemnicę słynnej willi! Do Petera dołącza ukochana Sally, która razem z nim stawi czoło kapryśnej Sophii i ekscentrycznym Włochom.

Co wyniknie z ich szalonej wspólnej podróży? Czy powtórzy się miłosna historia pierwszego właściciela vespy?

Informacje dodatkowe o Z widokiem na Italię:

Z widokiem na Italię - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Trochę reportaż podróżniczy, trochę powieść o tym, jak australijski dziennikarz postanowił zrealizować marzenie życia i wybrac się w podróż po Włoszech na skuterze, który ma tyle lat, co on.