reklama

Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-10-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788308060421
Liczba stron: 64

Ocena: 4 (1 głosów)

Pierwsze w Polsce wydanie kultowego tekstu klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w znakomitym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

 

Pewnego dnia Ropuch poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zgubił swój duży, okrągły, biały guzik od kurtki. Kto pomógł mu go szukać? Jego najlepszy przyjaciel, Żabek. Innego dnia Żabek poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zachorował, wyglądał zielono. Kto zaparzył mu herbaty i opowiedział historię? Jego najlepszy przyjaciel, Ropuch.

 

Książka Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci, zawiera pięć opowieści o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół, Żabka i Ropucha. Każda z nich ujmuje prostotą. Wszystkie uczą empatii wobec innych. Dzieci będą czytać i oglądać tę książkę z wypiekami - poznając historie jedna po drugiej, albo wszystkie jednym tchem.

 

Książka została uhonorowana Medalem Randolpha Caldecotta; magazyn ,,School Library Journal" uznał ją za jedną ze 100 najlepszych książek ilustrowanych wszechczasów.

 

Kolejne tomy z serii przygód Żabka i Ropucha - już wkrótce!

 

Być może jest to najlepsza książka z całego cyklu o przygodach Ropucha i Żabka (...) Lobel kiedyś powiedział, że ,,Ropuch i Żabek to dwa oblicza jego samego". Myślę, że nam wszystkim bliska jest upartość Ropucha i jednocześnie zdrowy rozsądek Żabka. (...)

 

Co najistotniejsze, we wszystkich historiach pobrzmiewa nuta radosnego optymizmu. Uroki przyjaźni lub wiosny opowiedziane są w świeży, pozbawiony ckliwości sposób.

 

 

Niespożyta pomysłowość Lobela budzi mój najgłębszy podziw - chapeau bas!

 

Julia Donaldson, ,,The Guardian"

 

Arnold Lobel (1933-1987) - amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mouse Soup. Jest trzykrotnym laureatem Medalu Randolpha Caldecotta - za tom Frog and Toad are Friends (1971), Hildilid's Night i za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981).

 

Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2002 roku.

Kup książkę Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pięknie wydana książka o przyjaźni. Będzie idealnym prezentem dla starszych dzieci, zawiera mądre prawdy życiowe o prawdziwych przyjaciołach. Bez nich życie jest smutne, jednak nie mogą nas ciągle chwalić, lecz kiedy trzeba także powinni krytykować. Bardzo podobały mi się ilustracje, chociaż treść była według mnie trochę nie równa. W sumie po takich ochach i achach z każdej strony spodziewałam się trochę ciekawszych opowiadań. Dodatkiem do książki jest zakładka z żabką.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Pięknie wydana książka o przyjaźni. Będzie idealnym prezentem dla starszych dzieci, zawiera mądre prawdy życiowe o prawdziwych przyjaciołach. Bez nich życie jest smutne, jednak nie mogą nas ciągle chwalić, lecz kiedy trzeba także powinni krytykować. Bardzo podobały mi się ilustracje, chociaż treść była według mnie trochę nie równa. Dodatkiem do książki jest zakładka z żabką.
Link do opinii
Inne książki autora
Wszystkie przygody Żabka i Ropucha
Arnold Lobel0
Okładka ksiązki - Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Książka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Najzabawniejsze przygody Żabka i Ropucha zebrane w jednym tomie! Wszystkie...

Żabek i Ropuch. Audiobook
Arnold Lobel0
Okładka ksiązki - Żabek i Ropuch. Audiobook

Przygody dwóch przyjaciół uwielbianych przez małych (i dużych!) czytelników wreszcie w wydaniu AUDIO czytane przez samego tłumacza - WOJCIECHA MANNA!...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje