Zabiorę Cię jesienią do Brukseli

Belgia to taki kraj, który – jak autorka pisze – jest porównywalny wielkością do przeciętnego polskiego województwa; malutka, ale gościnna. Jest jak z gumy, zadziwia elastycznością i ciągle przyjmuje nowych emigrantów, którzy w tym niewielkim państwie szukają szczęścia i miejsca dla siebie.

Informacje dodatkowe o Zabiorę Cię jesienią do Brukseli:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2014-10-20
ISBN: 978-83-64426-15-5

Kup książkę Zabiorę Cię jesienią do Brukseli

Zabiorę Cię jesienią do Brukseli - opinie o książce

"Zabiorę Cię jesienią do Brukseli" Agnieszki Korzeniewskiej, to bardziej pamiętnik-przewodnik, niż powieść. Autorka opowiada swoją historię, w jaki sposób mieszkanka województwa podlaskiego znalazła się w Brukseli, jakie wrażenie zrobiło na niej to miasto. Porusza ważne tematy emigracyjne, przybliża kwestie mieszkaniowe, językowe, społeczne, ważne dla każdego Polaka (i nie tylko), który planuje wyjazd.
Opowiada o Brukseli, o jej pozytywnych i negatywnych cechach. Zaprasza by razem z nią odwiedzić ważne dla Polaków miejsca, zwiedzić piękne rejony, ostrzega gdzie lepiej uważać.
Przytacza historie emigrantów i nie tylko tych z Polski, ale każdego, którego poznała i który wg. niej zasługuje na pamięć i opowieść.

Książka Pani Agnieszki Korzeniewskiej jest mi niezwykla bliska. Sama całkiem niedawno wyjechałam w okolice Brukseli i wiele uczuć o których autorka wspomina, wiele przemyśleń, rozterek jest mi znanych. Miło zobaczyć, że nie jestem w tym odosobniona. Autorka rozpaliła we mnie ciekawość tej europejskiej stolicy, której dotąd unikałam. Z pewnością książka posłuży mi za przewodnik po Brukseli i wspólnie z Panią Agnieszką wybiorę się w podróż po tym niezwykłym, tajemniczym mieście.

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jej Wysokość Bruksela - Broekzete czyli ,,wieś na bagnach", tętniąca życiem, interesująca; dyskretna, lecz nie prowincjonalna; wytworna choć chaotyczna (...) Godzina nad morze i niewiele więcej w góry. Wszystko w zasięgu ręki. Graniczy od zachodu z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami i od północy z Holandią. Podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską, niderlandzką i niemiecką. Belgia to taki kraj, który - jak autorka pisze - jest porównywalny wielkością do przeciętnego polskiego województwa; malutka, ale gościnna. Jest jak z gumy, zadziwia elastycznością i ciągle przyjmuje nowych emigrantów, którzy w tym niewielkim państwie szukają szczęścia i miejsca dla siebie. Książka Zabiorę Cię jesienią do Brukseli to opowieści o tym pięknym mieście, przeplatane codziennym życiem i refleksjami na jego temat, a także wiele wspaniałych zdjęć autorstwa pisarki. Pani Agnieszka zabiera nas na wędrówkę po tym barwnym mieście - mimo szarej i dżdżystej pogody - barwnym, bo kolory tworzą ludzie. Międzynarodowy i wielokolorowy misz-masz. Można tu spotkać wielką różnorodność etniczną, od Flamandów, czy Arabów, po Żydów i Czarnych Afrykanów. A języki, którymi mówią przypominają biblijną Wieżę Babel. Ciekawe jest to, że mimo tylu języków i kultur, ludzie żyją ze sobą i przestają istnieć jakiekolwiek bariery. W tej wielonarodowości nie brak również nas, Polaków. Z resztą gdzie nas nie ma. Wiecej na - http://monweg.blog.onet.pl/2014/11/07/zabiore-cie-jesienia-do-brukseli/
Witraż
Agnieszka Korzeniewska0
Okładka ksiązki - Witraż

Co mogą mieć ze sobą wspólnego młoda dziewczyna pracująca jako sprzątaczka i dojrzała kobieta zarządzająca renomowaną kliniką chirurgii plastycznej...