Zabójcy bażantów

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7453-060-6
Liczba stron: 424
Tytuł oryginału: Fasandraeberne
Język oryginału: duński
Tłumaczenie: Joanna Cymbrykiewicz

Tom 2 cyklu Departament Q

Ocena: 4.67 (9 głosów)
Inne wydania:

Przed dwoma dekadami brutalnie zamordowano brata i siostrę, uczęszczających do elitarnej szkoły z internatem. Jeden z podejrzanych - członek grupy uprzywilejowanych uczniów - przyznał się do winy i został skazany. Kiedy ta tajemnicza sprawa ląduje na biurku M?rcka, więzień kończy właśnie odsiadkę.

Carl M?rck wraca z urlopu i zastaje swojego asystenta Assada pochylonego nad tą sprawą. Kilka poszlak i nowe dowody wystarczają, by M?rck zaangażował się w śledztwo. Sprawa prowadzi śledczego do Kimmie, żyjącej na ulicy kobiety utrzymującej się z kradzieży. Kimmie osiągnęła mistrzostwo w unikaniu policji, ale teraz szuka jej ktoś jeszcze - kobieta skrywa bowiem sekrety, dla których pewni wpływowi ludzie gotowi są zabić...

Choć zbrodnia wyglądała z początku na pozbawioną motywu, tajemnicza lista dołączona do akt sprawy z czasem coraz wyraźniej ujawnia pewną prawidłowość...

Kup książkę Zabójcy bażantów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zabójcy bażantów

Avatar użytkownika - gendun
gendun
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Sprawnie-choc bez specjalnych  rewelacji -napisany kryminal. Ciekawi bohaterowie sprawiaja,ze czyta sie calkiem niezle.

Link do opinii
Książka może i fajna, ale trafiła w kiepski czas. męczyłam ją okrutnie. I z jednego jestem zadowolona, że ją skończyłam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2014-04-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
"Kobieta w klatce" jest ciekawsza, ale z przyjemnością przeczytałam i chętnie sięgnę po kolejne książki tego autora.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2022-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,

Z zaciekawieniem sięgnęłam po następną opowieść o Carlu Morcku, szefie Departamentu Q i jego asystencie Assadzie, który w tej części jest jeszcze sympatyczniejszy a jego postać bardziej rozbudowana. To kryminał trzymający w napięciu od początku do końca, chociaż sprawców poznajemy bardzo szybko. Wnikliwy portret ludzi, którzy uznają się za bezkarnych, bo mają pieniądze i władzę. Ale najciekawszą postacią jest Kimmie - wielowymiarowa, niejednoznaczna i skomplikowana. Przerażająca i mroczna historia. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Assad, nie wtrącaj się i nie psuj awantury!"

 

Wyjątkowo paskudna historia, opowiedziana wyjątkowo dobrze. Powieść opowiadająca o sześciorgu młodych ludziach z ekskluzywnej szkoły z internatem, dla bogaczy. Ta banda, bo trudno ich nazwać inaczej, umila sobie nudne życie dobrze sytuowanych dzieciaków w bardzo specyficzny sposób. Na tyle specyficzny, że jedna ze spraw dotyczących tego umilania po dwudziestu latach, trafia na biurko Carla Mørcka w jego Departamencie Q. Carl niechętny jest rozgrzebywania tej sprawy, zwłaszcza że "winny" już jest osądzony i jeszcze wciąż siedzi w areszcie. Zwłaszcza że kiedy zaczyna się nią zajmować, rzucane mu są przysłowiowe kłody pod nogi. Cóż, ówczesne nastolatki, to dziś dorośli ludzie, wciąż bardzo bogaci i bardzo wpływowi, czy nadal "zabawiają" się w podobny sposób?  Czy człowiek w areszcie jest naprawdę winny ? Co skrywa Kimmie, kobieta żyjąca na ulicy i jak kameleon, przybierająca różne postacie, by tylko nie dać się nawet sfotografować, już nie mówiąc o czymkolwiek innym. Czego i kogo, tak bardzo się boi ? 

 

Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie w tej bardzo zajmującej książce. Ja tylko gwoli podpowiedzi, powiem, że niebagatelną rolę w całej historii odegrał film "Mechaniczna pomarańcza" Stanley'a Kubricka. Książka jest dosadna, pełna przemocy, ale w końcu to thriller i kryminał, oraz bezkarności, ale też żalu, smutku i traumy. Bardzo dobrze też autor potrafił pokazać, co w młodym umyśle może spowodować wychowanie bez miłości, bez okazywania i rozumienia własnych i cudzych emocji, bez wzorców i autorytetów, za to z wszelkimi dobrami materialnymi. Pisarz utrzymał swój świetny poziom z części pierwszej, więc ja jak najbardziej chętnie zapoznam się z kolejnym tomem i kolejnym śledztwem Departamentu Q. A Assada nadal lubię, chociaż, tutaj był jakiś nad wyraz upierdliwy.?  

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aga45
Aga45
Przeczytane:2019-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Sprawców dawnej zbrodni poznajemy już na początku historii. Dalej szukamy raczej motywów i mechanizmów działania zabójców.

Link do opinii

Carl Mørck nadal fajny (choć robi wszystko, żeby od siebie odpychać ludzi), ale historia z tej części podobała mi się nieco mniej niż z poprzedniej. Nadal jednak była to wciągająca powieść z niespodziewanymi zmianami i odkryciami. Przerażające, co mogą czasem robić ludzie z nudów.

Link do opinii
Inne książki autora
Ofiara numer 2117
Jussi Adler-Olsen0
Okładka ksiązki -  Ofiara numer 2117

,Przez ponad dziesięć lat Assad był pełną tajemnic siłą napędową Departamentu Q, ale seria tragicznych wydarzeń doprowadziła go w końcu na skraj całkowitego...

Kartoteka 64
Jussi Adler-Olsen0
Okładka ksiązki - Kartoteka 64

Nadużycia seksualne, przemoc i poczucie opuszczenia to codzienność duńskich dziewcząt i kobiet, zsyłanych na małą, odizolowaną wysepkę, gdzie są zdane...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy