Okładka książki - Zabójstwa proroków

Zabójstwa proroków

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009-01-15
ISBN: 978-83-89325-92-1
Dodał/a książkę: czytam

"Wróciłem do domu, zasiadłem przed Internetem i zacząłem przeglądać nagłówki wiadomości. To, co znalazłem, niewiele mi pomogło… Róża naprawdę nazywała się Józef Seczkin i przyjechała znad Morza Czarnego. Już wiedziałem, co miał na myśli Szukru mówiąc o niej "biało różowa” : chodziło o kolor włosów i karnację. Zaciekawiło mnie, dlaczego chłopak tak wcześnie został transwestytą. W dzisiejszych czasach nikt już nie myśli o moralności i wyższych wartościach! Tak właśnie kończą dzieci, którym brak autorytetów! - pisał dziennikarz, a ja w duchu postanowiłem jak najprędzej rozwalić serwer jego gazety. Ten pismak i jego naczelny zasłużyli sobie na niezłe lanie!"

Nasz bohater, który na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zabójstw, jest doskonale wykształconym, świetnie zbudowanym i pociągającym transwestytą, który umie cieszyć się życiem i w razie potrzeby potrafi uwieść każdego. Dzięki najnowszej powieści Mehmeta Murata Somera czytelnik wyrusza w pełną ironii i dowcipu podróż po ciemnych uliczkach Stambułu.

Kup książkę Zabójstwa proroków

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
KRYMINALNE ZAGADKI TRANSWESTYTÓW Kryminał rządzi się swoimi prawami. Musi być przestępstwo, śledztwo, no i detektyw. W powieści tureckiego pisarza Mehmeta Murata Somera przestępstwem są seryjne zabójstwa dokonywane na transwestytach, noszących imiona proroków z Koranu, a śledztwo prowadzi… transseksualista, przystojny jako mężczyzna a zarazem piękna jako dziewczyna. Ten trans Colombo szuka prawdy przy użyciu nowych mediów, a szczególnie Internetu. To właśnie sieć jest jednym z bohaterów opowieści: chat roomy, serwery, zabezpieczenia systemów informatycznych – to dziedziny, w których specjalizuje się nasz detektyw. Dzięki swoim możliwościom szybko odkrywa, kim jest grasujący po czatach dla gejów, transwestytów i lesbijek tajemniczy Dżihad2000, który wypisuje na czatach swoje koraniczne napomnienia o nawrócenie i groźby ognia piekielnego dla odszczepieńców. Od niego droga prowadzi do Adama Gwiazdy, drugiego podejrzanego, syna bogatej rodziny właścicieli marketów „Gwiazda”, który miewa nieco dziwaczne zainteresowania erotyczne. Tajemniczy zabójca skupił się na mordowaniu młodziutkich transwestytów o znaczących imionach: Józef, Jonasz, czy Ali, a na koniec Jezus. Ich śmierć przypomina tą zadaną prawdziwym prorokom, z tym, że tamci z niej wyszli… Świat, w którym dzieje ...

Opinie o książce - Zabójstwa proroków