Zabójstwo Pitagorasa

Wspólnota pitagorejska w Krotonie, rok 510 p.n.e. Pitagoras, czując zbliżającą się śmierć, postanawia wybrać następcę spośród swoich najzdolniejszych uczniów. Zmuszony jest jednak odłożyć decyzję, gdy najpoważniejszy kandydat na następcę filozofa Kleomenides zostaje otruty. Pitagoras prosi Egipcjanina Akenona, syna swego dawnego przyjaciela o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczego morderstwa. "Zabójstwo Pitagorasa" to pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wartka powieść kryminalna o śmiertelnych wrogach filozofa, któremu marzył pokój między ludźmi i narodami, ich intrygach, doprowadzających do wojen między niezwaśnionymi dotąd państwami-miastami, ale także o losach trudnej miłości i problemach matematycznych nie dających ludzkości spokoju od setek a nawet tysięcy lat.

Informacje dodatkowe o Zabójstwo Pitagorasa :

Zabójstwo Pitagorasa - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-10-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Zabójstwo Pitagorasa to powieść ciekawa, choć do miana arcydzieła nie aspiruje. Po prostu książka czysto rozrywkowa, ubarwiona w takiej samej ilości historią i fikcją literacką. Jednak uważam, że byłoby błędem nie poznać dramatycznych losów pitagorejczyków. Chicot przemycił, wśród matematyczno-filozoficznej tematyki jedną z największych mądrości i bogactw tamtego i tego świata. Nie są nimi brylanty, nie jest również platyna, a nawet nie miłość czy zdrowie. Największym bogactwem jest Wiedza. Polecam jako niezobowiązującą lekturę na najlepszy okres do czytania - jesień. Długie wieczory z książką to najlepsza forma spędzania czasu. Całość na - http://monweg.blog.onet.pl/2015/10/27/zabojstwo-pitagorasa-marcos-chicot/
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus