Zaćmienie (audiobook)

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-02-10
Kategoria: Dla młodzieży

Trzecia część ekscytującej sagi, przedstawiającej losy zakochanej w wampirze Belli Swan. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, dziewczyna uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, musi wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba, i to wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami. Czy przyjaźń wygra z namiętnością? Czy miłość pokona strach?

Kup książkę Zaćmienie (audiobook)

Opinie o książce - Zaćmienie (audiobook)

Przyjemne czytadełko na wieczór w samotne dni :) czyta się szybko i przyjemnie
,,Tak się cieszę,że wróciłeś. -Uwielbiam do Ciebie wracać. -Uwielbiam Cię witać'' Ciąg dalszy popularnej sagi Twilight. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany co Bella ma wybrać: życie czy śmierć. Moim zdaniem jest to najlepsza książka z całej sagi. Akcja toczy się szybko i zaskakująco. Mimo tego, że najpierw obejrzałam film, książka była zaskakująca. Wielu wątków nie znajdziemy w filmie, więc każdemu polecam ją przeczytać. Uważam, że ekranizacja nawet w połowie nie oddaje atmosfery książki. Polecam!
Po powrocie z Włoch wydaje się, że Bella i Edward zaczną prowadzić nudne życie (o ile takim można nazwać chodzenie z wampirem i przyjaźń ze Zmiennokształtnym) Nie, nie, nie. Jest ktoś, kto nie zapomniał wyrządzonych mu krzywd (w mniemaniu tej osoby) i szykuje krwawy odwet. Poznajemy także bliżej postać Jaspera i jego osobę. Końcówka... można się domyślić, co się stanie, jeśli chłopak wampir, nie chce żyć dłużej na kocią łapę ze swoją dziewczyną człowiekiem :)
Właściwie nie mam nic więcej do dodania, bo we wcześniejszych recenzjach napisałam wszystko. Książka na pewno lepsza od filmu, jak to we wszystkich wypadkach tej sagi.
Och... Książka jest niezła- w końcu przypomina trochę horror. Ale film...Film to robota spaprana.Wszystko zagrane jest sztucznie.Naprawdę nie polecam, a nawet gorąco zachęcam do jego nieoglądania.
Nio i w końcu , po drugiej części cos zaczęło się dziać. To lubię, akcja, akcja, akcja :)
Kolejna wspaniała część sagi. Belli grozi kolejne niebezpieczeństwo - chce ją zabić Viktoria, aby zemścić się za śmierć swojego partnera. W tym celu tworzy armię nowo-narodzonych wampirów- bardzo silnych i nieprzewidywalnych. Zabijają na oczach ludzi, siejąc panikę w Seatle. Wszystkim zaczynają się pierwotne wampiry i przybywają do miasteczka. Ostatecznie wszystko kończy się dobrze, ale Bella musi zostać wampirem aby przetrwać.
Książka jak każda część zmierzchu cudowna :)
Trzecia część Sagi jest bardzo dynamiczna, dużo się dzieje we wszystkich wątkach. Oglądałam oczywiście film, ale nie ma w ogóle porównania do książki. Takie drobiazgi jak chociażby listy wymieniane przez Bellę i Jacoba, przy pomocy ojców są naprawdę istotne i wiele wnoszą. W tej części urzekają mnie miłosne deklaracje Belli i Edwarda (szczególnie że podpierane są cytatami z Wichrowych Wzgórz - oczywiście kolejnej z moich ulubionych książek), ale też Jacoba, który z bólem stwierdza, że nawet będąc Słońcem Belli, nie jest w stanie walczyć z Zaćmieniem, jakim nazywa Edwarda. Ach... mnóstwo wzruszeń... ale i zabawnych momentów. Nie mogę się doczekać, aż moja córka będzie mogła to przeczytać :)
Zgodzę się, że chyba najlepsza część ;) Jak reszta książek z tej sagi - lekka i przyjemna :)
Dalszy ciąg. Bodajże część 3 :) boska :)
Saga zmierz jest bardzo fascynująca ! Polecam każdemu ! Film zaćmienie super ! :)
Zdecydowanie najlepsza część z calej sagi. Tak jakby "najostrzejsza". Niektóre sceny nie spodobały mi się. Polecam wszystkim :)
Przygody wampirków S.Meyer są warte uwagi ;)Szybko zapoznałam się z trzecim tomem . Zresztą całą serię pochłania się dość prędko .
Jak każda książka tej autorki - wspaniała. Polecam przeczytac całą serię.
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
#rereading trwa
dalej czyta się szybko, lekko i dość przyjemnie

po latach nawt Bella nie wkurza mnie tak bardzo jak kiedyś

z pozoru kulminacyjna scena (bitwa na polanie) trochę mi się ciągnęła ale nie narzekam tylko płynnym ruchem przechodzę do Przed Świtem

Avatar użytkownika - Kalinka89
Przeczytane:2018-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Intruz
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Intruz

STEPHENIE MEYER, jedna z najciekawszych pisarek ostatnich lat, autorka megabestsellerowego cyklu Zmierzch, który ma miliony fanów na całym...

Drugie życie Bree Tanner
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Drugie życie Bree Tanner

Powieść na motywach trzeciej części sagi Zmierzch – „Zaćmienia”. Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z „Zaćmienia”,...

W głębi lasu
Harlan Coben