Zaczekaj na mnie

Fenomen wydawniczy 2013. 1 miejsce ,,New York Timesa”, „USA Today” i Amazonu przez wiele tygodni Sztandarowa powieść zdobywającego ogromną popularność nowego gatunku New Adult (Młodzi Dorośli) - o wchodzących w dorosłe życie ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich odcieniach: od czułości po płomienny seks. Zgwałcona, upokorzona, zraniona na całe życie, odrzucona przez rodziców i napiętnowana szuka spokoju i zapomnienia. Znajduje je dzięki miłości. Lecz tragedia ma ciąg dalszy… Dziewiętnastoletnia Aveny Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college’u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Czy miłość zdoła przezwyciężyć największy ból i żal? Avery szuka spokoju i nie wyobraża sobie już miłości. Ale przystojny i niebezpieczny Cameron budzi w niej uczucia, które dawno umarły… Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami... Amber, 2014

Informacje dodatkowe o Zaczekaj na mnie:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-03-04

Kup książkę Zaczekaj na mnie

Zaczekaj na mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019, 52 książki 2019, Literatura piękna,

Dziewiętnastoletnia Avery ma nadzieję, że ucieknie od tragedii, która zdarzyła się pięć lat temu, ale dalej ją nęka, która odmieniła jej życie. Liczy na to, że po wyjeździe do college'u ten koszmar wreszcie się skończy. Nie chce zwracać na siebie uwagi.

Ale Cameron chodzący ideał, budzi w niej uczucia, których najbardziej się boi. Nigdy wcześniej nikt tak na nią nie działał.

Jednak Avery nie może uciec od przeszłości, która ją nęka. Zaczynają się maile, telefony i wiadomości z pogróżkami.

Jak Avery sobie z tym poradzi? Co właściwie czuje do Camerona? Jakie duchy przeszłości ją nekają? I właściwie, co ukrywa sam Cameron?

Jest to powieść o miłości, przyjaźni i zaufaniu.

" Zaczekaj na mnie" jest pierwszym tomem z serii o tym samym tytule.

Książka należy do gatunku literatury pięknej, chociaż zaliczyłabym ją również do romansu i powieści obyczajowej.

Komu polecam tę powieść? Miłośnikom romansów, literatury obyczajowej i oczywiście literatury pięknej.

Natomiast osoby, które nie cierpią romansów nie poradzą sobie z tą książką, takim osobom, więc odradzam lekturę.

Nie mają jednak pojęcia, co tracą. Powieść pokazuje walkę z demonami przeszłości, które czyhają na każdym kroku. Nie można od nich uciec. Trzeba się  z nimi zmierzyć. Powieść pokazuje również, że każdy zasługuje na miłość i ma ludzi, którzy są gotowi pomóc za wszelką cenę.

J. Lynn pisze przyjemnym stylem pisania, który ułatwia szybkie czytanie. Dzięki czemu można przeczytać powieść naprawdę szybko.

W przypadku tej książki zdecydowanie bardziej zachwyciła mnie jej treść, chociaż nie mam nic do zarzucenia okładce.

Podsumowując uważam, że warto przeczytać powieść J.Lynn. Polecam i trzymam kcouki, żeby każdemu spodobała się tak samo jak mi.

Avatar użytkownika - Niko0408
Niko0408
Przeczytane:2017-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
OPIS: "Są rzeczy, na które warto czekać... Dziewiętnastoletnia Avery Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college'u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Szuka spokoju i zapomnienia. Nie chce zwracać na siebie uwagi, chce się uczyć. Nie wyobraża sobie miłości. Są rzeczy, których warto doświadczyć... Ale Cameron, chodzący ideał, metr dziewięćdziesiąt o elektryzujących błękitnych oczach, budzi w niej uczucia, z których, jak myślała, na zawsze ją obrabowano. Których najbardziej się boi... Są rzeczy, których nie powinno się przemilczać... Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami... Ale są rzeczy, o które warto walczyć..." Tytuł oryginału : Wait For You Wydawnictwo : Amber Stron : 383 *-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-* Książka jest pierwszą częścią cyklu "Zaczekaj na mnie" autorstwa J.Lynn. Jest ona równocześnie pierwszą książką tej autorki, po którą sięgnęłam. Opowiada nie tylko o miłości dwojga ludzi, ale także o trudnościach jakie będą oni zmuszeni pokonać, aby tą miłość zdobyć. Avery Morgansten - dziewiętnastoletnia dziewczyna, która chcąc uciec od tragedii sprzed pięciu lat wybiera się do odległego college'u. Po tym co ją spotkało nie szuka miłości, nie wierzy już w nią. Jedyne czego chce to zapomnieć. Zapomnieć o bólu, upokorzeniu, o nim i o nich. O tym co zrobili. Bo w końcu, którzy rodzice tak się zachowują? Lecz co się stanie gdy na jej drodze stanie Cameron? Cóż... będzie to raczej dość gwałtowne zderzenie ;) Już na pierwszych stronach poznajemy pierwszy dzień Avery w nowej szkole, gdzie dosłownie wpada ona na najprzystojniejszego chłopaka - Cam i bojąc się spóźnienia na lekcje.... ucieka! Jest to rozważna i mądra dziewczyna, choć niekiedy da się zauważyć jej "roztrzepaną" wewnętrzną naturę. Jednak strach skutecznie ją zasłania. Strach przed czym lub może przed kim? Cameron Hamilton - dwudziestoletni, przystojny chłopak chodzi na ten sam college co Avery. Młody, metr dziewięćdziesiąt, elektryzujące, niebieskie oczy - chodzący ideał niejednej z nas. Gdy pierwszego dnia w drodze na Astronomię wpada na niego dziewczyna jego pierwszą myślą jest "Wpadła na mnie Jagodowa Babeczka". Inspirujące, prawda? Cam sam ma wspomnienia, z którymi próbuje się uporać. Błędy, które gdyby mógł popełniłby drugi raz - aby bronić siostrę, ale może z większą rozwagą. Obserwując zachowanie Avery wie, że spotkało ją coś strasznego. Jego myśli krążą w jednym kierunku. Jeśli nadal jest dziewicą to co się stało, że zachowuje się jakby została zgwałcona? I on, i wy dowiecie się tego w książce. Mimo, że Babeczka nie poddaje się łatwo chłopak o nią walczy i znajduje co raz to nowe sposoby zdobycia jej zerca. Lecz co będzie gdy i jemu zabraknie wiary? O samej tematyce New Adults pisałam trochę tutaj New Adults (kliknij). W wielkim skrócie opowiada ona o wchodzeniu młodych ludzi w dorosłe życie, o ich walce z demonami i błędami przeszłości. Ale również o miłości i pierwszych związkach. O wszystkim czego młodzi ludzie doświadczają wchodząc w życie. Często poruszane są trudne tematy takie jak gwałt, bicie, molestowanie itd. Historia opowiada o miłości dwojga młodych ludzi, o tej pierwszej, prawdziwej miłości. Avery mimo młodego wieku wiele już w życiu przeszła, jako czternastoletnia dziewczyna poznała co to ból i rozczarowanie. Rodzice, którzy powinni zawsze stać przy niej obrócili wszystko na swoją korzyść tylko po to, aby nie robić "szumu" w mediach. Jaki naprawdę był powód, aby wyjechać do odległego college'u? Ucieczka od rodziców? Od strachu? Czy może od wspomnień? Cam również nie miał "z górki" przez całe życie. Pewna sytuacja doprowadziła nie mal do jego odsiadki w więzieniu, ale w końcu wszystko dla młodszej siostry prawda? Pewnie zareagował emocjonalnie i gwałtownie, ale starsi bracia mają chyba zakodowane w głowie, że młodsze siostry trzeba chronić za wszelką cenę. Nawet wtedy kiedy ukrywają one swoje problemy. Jak uniknął kary? I jakie były konsekwencje jego gwałtownego działania? W książce podobało mi się wszystko. Może sytuacja, gdy Cam wyrzucił Avery ze swojego mieszkania podczas imprezy nie była zbyt miła ale już na następnych stronach się zrehabilitował. Jak się zakończy historia Cama i Avery? Czy Avery zapomni o wydarzeniach sprzed pięciu lat i zaufa Cameronowi? Czy Cam będzie do końca walczył o dziewczynę? Czy może się podda? Jaka jest szansa, że Avery zbierze odwagę na rozmowę z rodzicami i wygarnie im ich zachowanie? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywają tajemnicze wiadomości? Kto za nimi stoi? I czy koszmar sprzed pięciu lat powróci? Jednym zdaniem książkę zdecydowanie polecam.Nie wszystko jest do przewidzenia, trafiają się momenty, które nie których zaskoczą. Tak jak napisano na okładce jest to "bajka dla dorosłych" naszych czasów. Daje nadzieję, bawi, opowiada o tym, że nawet po największej burzy w końcu musi wyjść słońce. Dość naprowadzający jest też tytuł. Zaczekaj na mnie. Ale na co? Aż ci zaufam? Na miłość? Na prawdę? Czy może na to, aż będę gotowa? Cam na pewno będzie musiał czekać na sporo rzeczy ze strony Avery (choćby na pierwszą randkę !), ale w końcu czego się nie robi dla miłości? Mimo, że książka jest kierowana dla osób w wieku 18-25 lat to sądzę, że rozsądna szesnastoletnia dziewczyna mogłaby się zadowolić lekturą. Znikome występujące sceny seksu zostają przedstawione w hmm.. delikatny sposób. Mamy XXI wiek i świadomość młodzieży na temat seksu jest znacznie większa dlatego uważam, że i ciut młodszy czytelnik spokojnie może sięgnąć po tę książkę. Troszkę o książce pod względem technicznym. Szata graficzna zastosowana na okładce bardzo mi się podoba, a zastosowanie czarno-białego odcienia było tzw. "strzałem w 10" - przynajmniej według mnie. Sam egzemplarz jest również solidnie wykonany, bo pomimo wielokrotnego czytania grzbiet nie jest zagięty w żadnym miejscu. Choć pewnie gdybyśmy na siłę naciskali to w końcu, by się ugiął - taka kolej rzeczy. Jedynym minusem jest to, że folia ochronna (?), która znajduje się na książce w nie których miejscach się roluje. Jednak nie jest to wielką przeszkodą. Jeszcze jednym plusem jest to, że książka jest napisana "ciągiem".Tzn. jeśli rozdział pierwszy kończy się w połowie strony to jest krótki odstęp i rozdział drugi. Nie lubię czystego miejsca w książkach - według mnie to czyste marnotrawstwo (och, ileż zapisanych zdań!). Nie mówię tu o książkach, w których jest zastosowana podwójna perspektywa. Wtedy wszystko wygląda jasno i przejrzyście. Ulubione cytaty: "Jesteś jak dzieciak trochę, wiesz? Pójdziesz ogolić nogi, wracasz cała we krwi. Cieszysz się jak widzisz balona. Wierzysz w miłość jak nikt inny i kochasz najmocniej na świecie. Przecież ty nie jesteś przystosowana do tego świata. Ciebie boli to,że ktoś krzywdzi, że ktoś umiera,że są wypadki, jest zło, ludzie są zawistni, dziwki są tanie." "Śmierć zawsze przypominała żyjącym, żeby żyli - żyli teraźniejszością i patrzyli w przyszłość." "Najlepsze w życiu rzeczy rodzą się ze złych pomysłów." "Czasami z tych niespodziewanych zdarzeń wynikają najlepsze rzeczy." "Ludzie się tak nie zachowują, Avery. Nie zostawiają kogoś z dnia na dzień ani się przed nim nie chowają." "-Co...Co takiego powiedział? Cam spojrzał spomiędzy gęstych rzęs. -Coś w stylu ,że dopóki świeci słońce ,nie jest jeszcze tak źle .I tak jak mówię, zapamiętałem to sobie. Może dlatego ,że to prawda .Dopóki świeci słońce ,sytuacja nie może być totalnie do dupy." "Ktokolwiek powiedział, że od przeszłości nie da się uciec, wiedział co mówi." "Wszystko było w porządku. Może nie idealnie, ale kto powiedział, że życie ma być idealne? Było wiele trudnych chwil, były katastrofy, ale w trudnościach czasem kryło się piękno, a w czasie katastrofy można było odnaleźć spokój." "Ciasteczko dla ciebie, ciasteczko dla mnie." "to co się stało... Zawsze będzie częścią mnie, ale już nie będzie mną. Już nie." "- Mógłbym tak na ciebie patrzeć przez całą wieczność. To mi się nigdy nie znudzi. -Nawet jak będę stara? -Nawet wtedy." "-Wiesz, co mówią o facetach, którzy całują swoje dziewczyny po pupie? -Że znają swoje miejsce? -Cha, cha! - Odgarnął mi włosy z szyi i tam też pocałował. - Że są po uszy w tej dziewczynie zakochani." "Było wiele trudnych chwil, były katastrofy, ale w trudnościach czasem kryło się piękno, a w czasie katastrofy można było odnaleźć pokój."
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, New Adult,
Rewelacyjna książka,napisana z naprawdę dużym humorem,która wciąga od pierwszej strony.Jest to historia młodej dziewczyny pochodzącej z tak zwanego"dobrego domu" która w wieku czternastu lat została zgwałcona i która nie miała żadnego wsparcia ze strony swoich rodziców i dlatego postanawia wyjechać z rodzinnego miasta aby studiować w college'u.Tam właśnie poznaje cudownego chłopaka i tak zaczyna się wielka przyjaźń a z czasem miłość.Miłość tak piękna i słodka że aż nie można się oderwać od książki.Moim zdaniem książka jest fantastyczna.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Spodziewałam się więcej po tej powieści, ale nie ma co narzekać. Super. Polecam.
Avatar użytkownika - madzia_inc
madzia_inc
Przeczytane:2015-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Genialna książka! Bardzo lekko się czyta. Nie mogłam się oderwać póki nie skończyłam. Ma zaskakujące momenty i bardzo przyjemny, lecz łagodny erotyczny podtekst.
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
"Zaczekaj na mnie" to pełna nadziei powieść o przyjaźni, miłości, budowaniu zaufania i o podnoszeniu się z osobistej tragedii. Przez większą część książki miałam uśmiech na twarzy. Książka porusza trudny temat, ale autorka podaje go w bardzo lekkiej formie. Głównymi bohaterami książki są Avery - skrzywdzona dziewczyna, która ucieka z dala od swojej rodziny i przeszłości; chce rozpocząć nowe życie w miejscu, gdzie nikt nie zna jej samej oraz jej historii oraz Cam - pewny siebie i pożądany przez kobiety chłopak, który małymi krokami przebija się przez mur Avery. Relacje bohaterów i ich przyjaciół spowodowały, że uśmiałam się, wzruszałam i momentami szybciej biło mi serce :) Polecam!
Avatar użytkownika - Ene123
Ene123
Przeczytane:2014-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książkę bardzo dobrze się czytało. Porusza ciekawy temat traumy po gwałcie na nastoletniej dziewczynie. I jej wyobcowania z dotychczasowego środowiska. Tak jakby to dziewczyna była winna gwałtu a nie gwałciciel.
Avatar użytkownika - Mayene
Mayene
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jestem ostrożna w wystawianiu ocen typu " 5". Jednak przy tej książce ręka sama dosięgła właściwej oceny. Historia o dziewczynie, która powoli otrząsa się z traumatycznego wydarzenia jakim jest gwałt i potępienie ze strony ogółu, zupełnie niezasłużone jest szczera, napisana emocjami a słowa mają w niej wielką siłę. I do tego jest wielka miłość. Nie chce brzmieć jak nienasycona pannica ale opisy tutaj rozgrzewają krew w żyłach bardziej niż 50 twarzy Greya i wydają się bardziej prawdziwe. Życząc paniom by poznały w swym życiu kogoś takiego jak Cam, z ukłonem szczerze polecam Zaczekaj na mnie. Warto.
Avatar użytkownika - Lustro
Lustro
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Całkiem przyjemna książka dla nastolatków (i ich rodziców - żeby przypomnieli sobie, jak odmienny jest punkt widzenia dziecka na pewne kwestie), starszym może się wydać zbytnio naiwna i nieskomplikowana. Powieść wzbudza emocje, jak najbardziej, myślę jednak, że bardziej poruszeni będą odbiorcy, którzy niewiele jeszcze w życiu przeżyli. Drodzy Czytelnicy, jeśli macie naście lat, bądź dopiero wchodzicie w dorosłość - pewnie będziecie usatysfakcjonowani. Książce nie można odmówić uroku, jest napisana lekko i przystępnie - to piękna bajka o uczuciach i kończy się tak, jak każda bajka :) Nie trzyma w napięciu, ponieważ akcji jako takiej nie zawiera. To powieść obyczajowa o dojrzewaniu, przestrzegająca przed lekkomyślnym zachowaniem. Wypełnia ją humor i delikatne, subtelne opisy pierwszych doświadczeń erotycznych. Czytając historię Avery i Cama przeniesiecie się do studenckiego świata pełnego imprez, namiętności, przyjaźni, ale i niebezpieczeństw. Autorka w obrazowy sposób ostrzega, że rówieśnicy to nie tylko dobra zabawa, to też zagrożenie dla młodych, naiwnych dziewcząt. Uczy, że nawet zabawa w znanym gronie może być ryzykowna. Pokazuje też, że nawet z najgorszą traumą można sobie poradzić, byleby odważyć się na pierwszy krok. Jeśli chodzi o minusy czysto techniczne: język powieści jest prosty i niewulgarny, jednak stwierdzenia typu: ,,kolesie" i ,,do wyrzygania" powtarzały się bardzo często, znalazłam też masę literówek, za co wydawcy należy się klaps! Plusy: piękna okładka, spójna z całą serią i czytelna duża czcionka.

"Zaczekaj na mnie" J. Lynn (Jennifer Armentrout) to bardzo dobry romans młodzieżowy z wątkiem traumatycznych przeżyć. Jest to pierwszy tom serii.

Avery zaczyna studia w college'u, który jest bardzo daleko od jej rodzinnego domu. Dziewczyna chce uciec przed wspomnieniami i szyderstwami, które ją spotkały. Pięć lat temu doszło do tragedii, która odmieniła życie Avery.

Cameron to pewny siebie, seksowny były piłkarz, który ma swoje tajemnice.

Tych dwoje wpadają na sobie przez przypadek.

Historia młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie, mający swoje tragedie i problemy.

Czytałam tą książkę będąc nastolatką i wzbudziła we mnie ogrom emocji. Dziś, kiedy ponownie ściągnęłam po tą lekturę, mam te same odczucia co kiedyś. Pokochałam tych bohaterów. Cama za poczucie humoru, to że się nie poddawał, gdy próbował zdobyć Avery, za romantyzm i to jak pomagał głównej bohaterce. Avery za to, kiedy już poradziła sobie z przeszłością ,stała się inną dziewczyną.

W książce występuje typowy klimat młodzieżowy.

Polecam ?

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Są rzeczy, na które warto czekać...

Dziewiętnastoletnia Avery Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college'u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Szuka spokoju i zapomnienia. Nie chce zwracać na siebie uwagi, chce się uczyć. Nie wyobraża sobie miłości. Unika imprez, nie chce się w żaden sposób wyróżniać i postanawia skupić się na nauce. Wszystko się zmienia, kiedy wpada na niebieskookiego Camerona.

Jest wiele rzeczy, z którymi ta dwójka młodych ludzi musi sobie radzić. Wiele wydarzeń z przeszłości, które spowodowały, że są w tym, a nie innym, miejscu. Jednak czy każde z nich się z nimi uporało i ruszyło dalej?

,,Najbardziej w życiu bałam się dwóch rzeczy. Po pierwsze: obudzić się w środku nocy i zobaczyć tuż nad sobą ducha z przezroczystą twarzą. Mało prawdopodobne, wiem, ale mega przerażające. Po drugie: wejść do klasy po dzwonku."

Pocztątek historii Avery zdaje się być dosyć zagmatwany, a bieg wydarzeń przewiwydalny jednakże książka ta rozkręca się szybkim tempem, nabiera emocji i wciąga zachłannie aż do ostatniej strony. Bohaterowie są sympatyczni i realni, wszystko dzieje się z właściwym sobie tempem. Chociaż niektórych może irytować zachowanie dziewczyny ja uważam inaczej. Książkę świetnie i lekko się czyta.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zaufaj mi
J. Lynn0
Okładka ksiązki - Zaufaj mi

Zaczekaj na mnie w wersji bohatera. Ta sama miłość, a zupełnie inna opowieść. Zaczekaj na mnie – w Polsce 3 dodruki w ciągu pół roku! Zaczekaj...

Common Sense Guide to Improving Palliative Care
J. Lynn0
Okładka ksiązki - Common Sense Guide to Improving Palliative Care

Improving care for the patients who are in the last phase of their lives has been a field that most health care providers have struggled with during last...