Zaufaj mi

Zaczekaj na mnie w wersji bohatera. Ta sama miłość, a zupełnie inna opowieść. Zaczekaj na mnie – w Polsce 3 dodruki w ciągu pół roku! Zaczekaj na mnie to opowieść Avery o uczuciu jej i Camerona, o bólu i szczęściu. Teraz głos ma Cameron. Z jego perspektywy ta sama historia wygląda całkiem inaczej… Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać. Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college’u spotyka tę jedyną. Jest przeszłość, od której nie wolno uciekać. Na Avery Morgansten nie działa urok błękitnych oczu Camerona. Czegoś panicznie się boi, chce o czymś zapomnieć. Czy dlatego go odpycha? Są ludzie, o których trzeba walczyć. Ale Cameron nie pozwoli jej odejść. Musi przekonać Avery, że jest warta miłości. Że sama potrafi kochać. Bo są uczucia, którym trzeba zaufać… Amber, 2014

Informacje dodatkowe o Zaufaj mi:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-12-05
ISBN: 978-83-241-5214-8

Kup książkę Zaufaj mi

Zaufaj mi - opinie o książce

"Zaufaj mi" jest to powieść "Zaczekaj na mnie" widziana oczami Camerona, czyli z perspektywy innego bohatera. Niby ta sama opowieść, a jednak zupełnie inna historia.

Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia college'u spotyka Avery.

Jednak na Avery Morgansten nie działa urok jego błękitnych oczu. Czegoś panicznie się boi i ciągle go odpycha, mimo że widać, że Cameron robi na niej wrażenie. Co ukrywa Avery, a co sam Cameron?

Jednak Cameron, ani myśli pozwolić jej odejść, to ta jedyna. Musi tylko ją przekonać, że jest warta miłości i że sama potrafi kochać

"Zaufaj mi" jest, więc historią o uczuciu Camerona i Avery tylko, że z perspektywy tylko jednego z nich.

Tutaj jest ona przedstawiona z perspektywy Camerona, w powieści "Zaczekaj na mnie" była pokazana oczami Avery.

J. Lynn pisze przyjemnym stylem pisania, który łatwo się czyta i który pokochałam od pierwszych stron.

Powieść należy do gatunku powieści pięknej, literatury obyczajowej i romansu.

Dla kogo jest ta książka? Myślę, że dla każdego kto ma ochotę przeczytać historię miłości Camerona i Avery i dla kogoś, kto oczywiście lubi romanse.

Nie polecałabym tej powieści osobom takim, jak przeciwnicy romansów.No,bo po co? I tak nie docenią wspaniałości tej powieści.

Książka opowiada o miłości i zmaganiu się z własnymi demonami. Zarówno Cameron, jak i Avery mają przeszłość, od której nie łatwo uciec. Tylko czy na pewno trzeba od niej uciekać? A może wystarczy ją zaakceptować? Oboje obawiają się reakcji tego drugiego, co jest powodem różnych nieporozumień.

Jeżeli natomiast chodzi o okładkę powieści, to uważam, że jest typowa dla swojego gatunku. Zdecydowanie bardziej podobała mi się treść.

A, więc podsumowując uważam, iż powieść jest warta przeczytana i zachęcam każdego chętnego z nadzieją, że docenią ją tak samo jak ja.

Avatar użytkownika - Niko0408
Niko0408
Przeczytane:2017-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
OPIS : " Jest przyciąganie, któremu nie warto się opierać. Cameron Hamilton to ideał mężczyzny i marzenie wszystkich dziewczyn. Lecz pierwszego dnia w college'u spotyka tę jedyną. Jest przeszłość, od której nie wolno uciekać. Na Avery Morgansten nie działa urok błękitnych oczu Camerona. Czegoś panicznie się boi, chce o czymś zapomnieć. Czy dlatego go odpycha? Są ludzie, o których trzeba walczyć. Ale Cameron nie pozwoli jej odejść. Musi przekonać Avery, że jest warta miłości. Że sama potrafi kochać. Bo są uczucia, którym trzeba zaufać... " Avery Morgansten - dziewiętnastoletnia dziewczyna, która chcąc uciec od tragedii sprzed pięciu lat wybiera się do odległego college'u. Po tym co ją spotkało nie szuka miłości, nie wierzy już w nią. Jedyne czego chce to zapomnieć. Zapomnieć o bólu, upokorzeniu, o nim i o nich. O tym co zrobili. Bo w końcu, którzy rodzice tak się zachowują? Lecz co się stanie gdy na jej drodze stanie Cameron? Cóż... będzie to raczej dość gwałtowne zderzenie ;) Już na pierwszych stronach poznajemy pierwszy dzień Avery w nowej szkole, gdzie dosłownie wpada ona na najprzystojniejszego chłopaka - Cam i bojąc się spóźnienia na lekcje.... ucieka! Jest to rozważna i mądra dziewczyna, choć niekiedy da się zauważyć jej "roztrzepaną" wewnętrzną naturę. Jednak strach skutecznie ją zasłania. Strach przed czym lub może przed kim? Cameron Hamilton - dwudziestoletni, przystojny chłopak chodzi na ten sam college co Avery. Młody, metr dziewięćdziesiąt, elektryzujące, niebieskie oczy - chodzący ideał niejednej z nas. Gdy pierwszego dnia w drodze na Astronomię wpada na niego dziewczyna jego pierwszą myślą jest "Wpadła na mnie Jagodowa Babeczka". Inspirujące, prawda? Cam sam ma wspomnienia, z którymi próbuje się uporać. Błędy, które gdyby mógł popełniłby drugi raz - aby bronić siostrę, ale może z większą rozwagą. Obserwując zachowanie Avery wie, że spotkało ją coś strasznego. Jego myśli krążą w jednym kierunku. Jeśli nadal jest dziewicą to co się stało, że zachowuje się jakby została zgwałcona? I on, i wy dowiecie się tego w książce. Mimo, że Babeczka nie poddaje się łatwo chłopak o nią walczy i znajduje co raz to nowe sposoby zdobycia jej serca. Lecz co będzie gdy i jemu zabraknie wiary? Dzisiejsza recenzja będzie krótka, dlatego, że jak już wspomniałam książka "Zaufaj mi" opowiada tą samą historię co "Zaczekaj na mnie" - tym razem z perspektywy chłopaka. Miło było poznać tok myślenia chłopaka i "zobaczyć" tą opowieść jego oczami. Tak jak wspomniałam ostatnio. O samej tematyce New Adults pisałam trochę tutaj New Adults (kliknij). W wielkim skrócie : opowiada ona o wchodzeniu młodych ludzi w dorosłe życie, o ich walce z demonami i błędami przeszłości. Ale również o miłości i pierwszych związkach. O wszystkim czego młodzi ludzie doświadczają wchodząc w życie. Często poruszane są trudne tematy takie jak gwałt, bicie, molestowanie itd. Mimo, że to ta sama historia to z innej perspektywy wygląda trochę inaczej. Poznajemy myśli drugiego bohatera - co według mnie jest bardzo ważne. Dowiadujemy się kilku nowych faktów, a także patrzymy na uczucia chłopaka względem Avery jego oczami. Tak jak w poprzedniej części tytuł i tu odgrywa dość duże znaczenie. Zaufaj mi. W czym Avery musi zaufać Camowi? W tym, że zawsze będzie przy niej? Że nigdy jej nie zostawi? Że nie ważne co się stanie będzie przy niej? Że gdy pozna prawdę nie odwróci się od niej? Jak długo będzie to trwało i czy w końcu uda jej się to zrobić? I czemu Avery ma takie problemy z zaufaniem? Tego na pewno dowiecie się w książce. Pod względem technicznym nie mam nic do dodania, gdyż książka jest utrzymana w nastroju poprzedniej części. Czarno-biała okładka w dalszym ciągu jest "strzałem w 10", a solidność oraz sposób wykonania książki sprawia, że grzbiet mojego egzemplarza jest nie naruszony. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej 2-częściowej historii to zapraszam TUTAJ , gdzie wszystko jest bardziej opisane. Nie chcę sztucznie dodawać tu treści kopiując jej ze wskazanej recenzji, skoro po wejściu w link możecie przeczytać to samo :) ULUBIONE CYTATY "-Dziewczyna? Patrzyłem w sufit swojego pokoju -Tak, mamo, dziewczyna P drugiej stronie linii zapadła cisza. -Płci żeńskiej ? -Tak -Prawdziwa, żywa kobieta ? -W odróżnieniu od sztucznej i martwej ?" "Gdzieś w tyle głowy pojawiło się spostrzeżenie, że miłość tak to wymyśliła. Żeby nawet prosty pocałunek nigdy nie był nudny, nie tracił mocy."
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, New Adult,
Pokochałam tę książkę tak samo jak pierwszą część" Zaczekaj na mnie".Tym razem książka opowiada historię z perspektywy uczuć Camerona,co jednak mi nie przeszkadzało a wręcz pozwoliło poznać Camerona bliżej (a poznawać jego to prawdziwa przyjemność).Polecam .
Avatar użytkownika - madzia_inc
madzia_inc
Przeczytane:2015-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Kolejna część, po "Zaczekaj na mnie". Ta sama historia, ale opowiedziana z innej perspektywy. Czytałam w wielką ciekawością, przypatrując się "męskiemu myśleniu" o miłości. Piękna historia!
Cameron Hamilton to marzenie każdej dziewczyny, lecz pewnego dnia w college'u spotyka piękną, płomienno rudą Avery Morgansten. Ten moment zmienia dotychczasowe życie chłopaka a w jego sercu jest miejsce tylko dla jednej dziewczyny. Jednak nie wszystko układa się po jego myśli. Cam czuję, że Avery w przeszłości doznała wielkiej krzywdy, która jest widoczna w jej ostrożnym nawiązywaniu relacji z innymi. Dla tej dwójki jest nadzieja, lecz będą musieli sobie zaufać, gdyż każdy z nich ma bolesne tajemnice. Brzmi znajomo? Dla ogromnej grupy czytelniczek z pewnością. ,,Zaufaj mi" to opowieść z perspektywy Camerona, a pierwotna wersja powieści to ,,Zaczekaj na mnie". Jeśli ktoś nie czytał jej, bez problemu może zacząć tę opowieść od ,,Zaufaj mi". Czytałam już inne powieści, które również zostały przedstawione w dwojaki sposób, lecz szczerze powiem, że ta książka bije je wszystkie na głowę. Na wyjątkowość ,,Zaufaj mi" głównie wpływa styl autorki. J. Lynn skupia się na uczuciach i problemach bohaterów. Relacje Cama i Avery opierają się na porządnych podstawach. W książce nie znajdziecie płytkich, opartych na kłótniach i zazdrości dialogów, wręcz przeciwnie, w ich rozmowach widać chęć poznania się i udzielenia wsparcia. Bohaterowie niosą wielki ciężar przeszłości, lecz w książce nie zabrakło zabawnych momentów a wytrwałość Camerona rozkruszy najbardziej zatwardziałe serce. ,,Zaufaj mi" to historia Cama i Avery, dlatego to na nich głównie się skupiamy. Tak naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć o nich złego słowa, nie, dlatego że są idealni, nie, oni są prawdziwi a ich zachowanie oraz leki są zrozumiałe. Cam zrobił coś złego i pomimo, że jego czyn należy ukarać, to chyba nikt go nie potępia, sama z chęcią biłabym brawo i wręczyła medal za to, co zrobił. Avery to nieśmiała dziewczyna, której nie brak ciętych ripost. Możliwość poznania tej historii z perspektywy Cama okazało się całkowicie nowym doświadczeniem. ,,Zaczekaj na mnie" czytałam zaraz po premierze, czyli ponad rok temu i choć pamiętałam ogólny sens, to ta opowieść mnie zaskoczyła i wciągnęła równie mocno, co za pierwszym razem. Pojawiły się nowe sceny, a te, co już znałam nie sprawiały wrażenia powielania. Muszę powiedzieć, że Cam, jako narrator spisał się perfekcyjnie. J. Lynn jest znaną pisarką i większość zna tę serię. Sama czytam każdą książkę autorki, dlatego możliwość przypomnienia sobie pierwszego tomu utwierdziła mnie w przekonaniu, że tom pierwszy jest najlepszy z całej serii. Namiętność pojawia się, co jest ogromną zaletą, jednak seks jest dość delikatny, można dojrzeć różnice odnośnie kolejnych części, które z książki na książkę stają się coraz gorętsze, a seks jest jednym z elementów powieści. Autorka bardzo umiejętnie opisuję te sceny, a do tego wyjątkowe i bolesne historie sprawiają, że ta seria jest jedną z najlepszych. ,,Zaufaj mi" to wspaniałe dopełnienie ,,Zaczekaj na mnie". Razem stanowią perfekcyjną powieść New Adult, która zapadnie wam w pamięci na długo. Polecam 5/6
Avatar użytkownika - Kasiulawaw
Kasiulawaw
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019, 26 książek 2019,

Cudowna książka!! Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Mimo, że jest to ta sama historia opowiadana tym razem z perspektywy Cama czytało mi się rewelacyjnie! Co prawda nie pamiętałam wszystkich szczegółów z poprzedniej części, więc miało to duży wpływ na postrzeganie historii. Ale miło było znowu poczuć te emocje i na nowo przypominać sobie szczegóły z życia Avery i Cama- życie ich nie oszczędzało, więc jest o czym czytać :)
No i nie można tu pominąć oceny samego Cama! Przecudowny chłopak, a jego teksty wymiatają...:)
Nieźle uśmiałam się przy tej książce, ale były też przykre i smutne momenty...Czyta się ją z zapartym tchem, i to naprawdę świetna książka.
Polecam!!!

Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bądź ze mną
J. Lynn0
Okładka ksiązki - Bądź ze mną

Starałem się trzymać od ciebie z daleka. Próbowałem ignorować to, co do ciebie czuję. Bo wiem, że nie wolno mi tego czuć. Ale to walka z góry skazana na...

Believe in me
J. Lynn 0
Okładka ksiązki - Believe in me

To krótkie opowiadanie o Brit i Ollie'm. Już w "Zaczekaj na mnie" dało się wyczuć chemię miedzy nimi. Tuż przed wyjazdem Ollie'go do akademii medycznej...