Zagrażająca życiu skłonność do łakoci zmusza Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu, do ćwiczeń fizycznych. Z pomocą przychodzi jej znajoma siostra zakonna, miłośniczka nordic walking. W trakcie jednego z treningów, w samym sercu Ojcowa, natrafiają na miejsce zbrodni. Jednak nie ma tam ciała.

Wkrótce policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, a zniknięcie pewnej marynarki wzbudza czujność domorosłej detektywki. Podczas gdy wdowa po aptekarzu prowadzi śledztwo w Wielmoży, zakonnica zostaje wysłana z tajemną misją do krakowskiego klasztoru. Jej umiejętności mają pomóc w uniknięciu skandalu…

Morderczy trening. Dwa ciała. Znikająca marynarka. I tajemnica wotum sprzed lat, czyli kolejna czytelnicza uczta, na którą Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza wraz z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolina Morawiecka – doktor nauk humanistycznych, znawczyni i wielbicielka kryminałów.  Z pochodzenia krakowianka, mieszkająca w podkrakowskiej Wielmoży ra-zem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem. Jej powieści kryminalne z kulinarnym podtekstem z cyklu o wdowie-detektywce zyskały status best-sellerów w swojej kategorii.

Informacje dodatkowe o Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem):

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2020-09-30

Tagi: komedia kryminalna

Kup książkę Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania_gt
ania_gt
Przeczytane:2021-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kontynuacja losów Aptekarzowej ze Skały. Siostra Tomasza - cudowna postać. Lekka i sympatyczna poczytajka.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Zagadka drugiej śmierci” Karoliny Morawieckiej to czwarty tom cyklu o Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu. I tak jak cały cykl, tak i ta książka jest naprawdę bardzo dobra! Bardzo oryginalna! To klasyczna powieść detektywistyczna z niesamowicie barwnym, barokowym stylem, z ciekawym i lekko uszczypliwym narratorem patrzącym z pobłażaniem na opisywane przez niego postacie. Tym razem wdowa po aptekarzu i siostra zakonna prowadzą dwa osobne śledztwa – jedna w parku w Ojcowie, druga w zakonie w Krakowie. Obydwa są ciekawe i zajmujące, a miejsca, w których się toczą pisane są bardzo przyjemnie i obrazowo. Całość czytałam z uśmiechem na ustach, to naprawdę pozytywna i lekka lektura! Uwielbiam cykl, uwielbiam postacie i uwielbiam kuchnię wdowy, która swoim talentem kulinarnym wspomaga inwigilowanie znajomych policjantów :) Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z całym cyklem, to polecam jak najszybciej tę zaległość nadrobić! A ja czekam z niecierpliwością na tom piąty!

Karolina Morawiecka0
Okładka ksiązki - Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa... Gdy policyjne dochodzenie nie...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;