Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2020-09-30

Zagrażająca życiu skłonność do łakoci zmusza Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu, do ćwiczeń fizycznych. Z pomocą przychodzi jej znajoma siostra zakonna, miłośniczka nordic walking. W trakcie jednego z treningów, w samym sercu Ojcowa, natrafiają na miejsce zbrodni. Jednak nie ma tam ciała.

Wkrótce policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, a zniknięcie pewnej marynarki wzbudza czujność domorosłej detektywki. Podczas gdy wdowa po aptekarzu prowadzi śledztwo w Wielmoży, zakonnica zostaje wysłana z tajemną misją do krakowskiego klasztoru. Jej umiejętności mają pomóc w uniknięciu skandalu…

Morderczy trening. Dwa ciała. Znikająca marynarka. I tajemnica wotum sprzed lat, czyli kolejna czytelnicza uczta, na którą Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza wraz z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Karolina Morawiecka – doktor nauk humanistycznych, znawczyni i wielbicielka kryminałów.  Z pochodzenia krakowianka, mieszkająca w podkrakowskiej Wielmoży ra-zem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem. Jej powieści kryminalne z kulinarnym podtekstem z cyklu o wdowie-detektywce zyskały status best-sellerów w swojej kategorii.

Tagi: komedia kryminalna

Kup książkę Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Zagadka drugiej śmierci to bardzo udana kontynuacja znakomitej serii humorystycznych powieści detektywistycznych Karoliny Morawieckiej. Ciekawa zagadka kryminalna, mnóstwo literackich aluzji, solidna porcja opisów potraw, po lekturze których aż ślinka cieknie i poczucie humoru na najwyższym poziomie to nieodłączne cechy powieści o wdowie po aptekarzu.  Zaznaczmy tu od razu, że nie ma konieczności sięgania po nie zgodnie z kolejnością publikacji, choć warto się na to zdecydować, bo kto choć raz zasmakuje tych powieści, nie spocznie, póki nie przeczyta całego cyklu. Zagadka drugiej śmierci jest zaś już powieścią czwartą. Doskonale znana miłośnikom serii wdowa po aptekarzu Karolina Morawiecka pogrąża się w cierpieniu. Przede wszystkim dlatego, że zbyt duże zamiłowanie do znakomitych potraw, spożywanych zresztą w zdecydowanie zbyt dużych ilościach, zagraża jej zdrowiu i życiu. Morawiecka ma więc dwie możliwości: albo przejdzie na dietę, albo też zasmakuje w ćwiczeniach fizycznych. Wdowa decyduje się na to drugie, choć nordic walking wydaje się zagrażać jej życiu w tym samym stopniu, co nadmierna tusza. Na domiar złego sława Morawieckiej jako wielkiej pani detektyw ponownie zaczyna blaknąć. Nasza bohaterka musi więc znów wpaść na jakiś trop.  I, jak się łatwo domyślić, udaje jej się to podczas treningu w Ojcowie, gdzie wraz z zaprzyjaźnioną zakonnicą dostrzegają ślady zbrodni ...

Opinie o książce - Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Zagadka drugiej śmierci” Karoliny Morawieckiej to czwarty tom cyklu o Karolinie Morawieckiej, wdowie po aptekarzu. I tak jak cały cykl, tak i ta książka jest naprawdę bardzo dobra! Bardzo oryginalna! To klasyczna powieść detektywistyczna z niesamowicie barwnym, barokowym stylem, z ciekawym i lekko uszczypliwym narratorem patrzącym z pobłażaniem na opisywane przez niego postacie. Tym razem wdowa po aptekarzu i siostra zakonna prowadzą dwa osobne śledztwa – jedna w parku w Ojcowie, druga w zakonie w Krakowie. Obydwa są ciekawe i zajmujące, a miejsca, w których się toczą pisane są bardzo przyjemnie i obrazowo. Całość czytałam z uśmiechem na ustach, to naprawdę pozytywna i lekka lektura! Uwielbiam cykl, uwielbiam postacie i uwielbiam kuchnię wdowy, która swoim talentem kulinarnym wspomaga inwigilowanie znajomych policjantów :) Jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z całym cyklem, to polecam jak najszybciej tę zaległość nadrobić! A ja czekam z niecierpliwością na tom piąty!

Karolina Morawiecka 0
Okładka ksiązki - Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa... Gdy policyjne dochodzenie nie...