Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością

,,Zagadka teorii kwantów" to ekscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością. Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, z rozwagą i wnikliwością badają tajemnicę, która od osiemdziesięciu lat stanowi wyzwanie dla fizyków.

Teoria kwantów odnosi olśniewające sukcesy. Żadne z jej dotychczasowych przewidywań nie okazało się fałszywe, jednak każda próba interpretacji kwantowej rzeczywistości wiąże się ze świadomością i prowadzi do zanegowania istnienia realnego świata, niezależnego od obserwacji. Bruce Rosenblum i Fred Kuttner przedstawiają tajemnice teorii kwantów klarownie i precyzyjnie, wskazując wyraźnie, co jest niezaprzeczalnym faktem, a co czystą spekulacją. Opisane w książce zjawiska oraz objaśniająca je teoria są niepodważalne. Ich interpretacje wciąż pozostają kontrowersyjne. Autorzy prowadzą czytelników do granicy, gdzie wiedza fizyków nie jest już jedynym pewnym przewodnikiem i gdzie można liczyć jedynie na wskazówki dawane przez mechanikę kwantową i własne przemyślenia.

Niezwykła i wyśmienicie napisana książka.

Charles Townes, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, wynalazca masera

Ta książka jest unikalna. To najbardziej klarowne przedstawienie problemu, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia.

George Greenstein, profesor astronomii, Amherst College

Bruce Rosenblum jest emerytowanym profesorem i byłym kierownikiem Katedry Fizyki w University of California w Santa Cruz.

Fred Kuttner jest wykładowcą fizyki w University of California w Santa Cruz.

Informacje dodatkowe o Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-19
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością

Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością - opinie o książce

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska