Zaginiona księgarnia

Milly uwielbia czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka, pani Minty, wie o książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta.

Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła.

Zaginiona księgarnia to wspaniała, ciepła historia o ważnej roli, jaką pełnią książki w naszym życiu.

Informacje dodatkowe o Zaginiona księgarnia:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2018-10-17

Kup książkę Zaginiona księgarnia

Zaginiona księgarnia - opinie o książce

Księgarnie są potrzebne...
Wydawnictwo WILGA ponownie zachwyciło mnie i moją córeczkę swoją propozycją, okładka inna niż wszystkie (już miałyśmy okazję poznać tę wyjątkowość przy innych utworach) opracowana przez Agnieszkę Matz- twarda, imitując płótno zaciekawiła moją córkę ponownie. Dzięki nakanapie.pl miałyśmy możliwość, a wręcz przyjemność zapoznania się z Katie Clapham i książeczką dla dzieci "Zaginiona Księgarnia". Pochłonęłyśmy ją niemal natychmiast po otrzymaniu, a Ona w bardzo ciepły i zrozumiały dla małych (6lat) odbiorców ukazała nam istotę istnienia księgarni, a dzięki licznym ilustracjom autorstwa Kisti Beautyman cała historia nabrała jeszcze piękniejszego wyrazu. Jak zwykle pierwsza zachwyty to okładka, później obrazki, następnie treść.
Główną bohaterkę-małą Milly poznajemy, gdy będąc w księgarni tuż po tzw. "Godzinie z bajkami" postanawia kupić sobie książkę za swoje kieszonkowe. Milly bardzo lubi książki, księgarnię i "godzinę z bajkami", którą Pani Minty-właścicielka księgarni organizuje co tydzień. Pani Minty to starsza kobieta, zna wszystkie wartościowe lektury i świetnie podpowiada, co wybrać. Według dziewczynki ta właścicielka księgarni to najlepszy ekspert jeśli chodzi o dobór książek -
"Pani Minty była chodzącą encyklopedią książek". Jest zafascynowana zawodem księgarki "uważała, że praca w księgarni to najlepszy zawód na świecie"
... a gdy z nieznanych przyczyn niezastąpiona księgarnia zostaje nagle zamknięta, Milly czuje ogromny niepokój i smutek. Czy Pani Minty wróci, czy księgarnia zostanie sprzedana i powstanie tu coś zupełnie innego? Z dnia na dzień jest to wszystko nie wyjaśniane, a w głowie małej pomysłowej dziewczynki rodzi się pomysł-który realizuje. Swoją tęsknotę przelewa na papier-rysunek pięknej księgarni
"jak musiała wyglądać, gdy dopiero się otworzyła" a Milly miała nadzieję, że obrazek "zachwyci osobę, która kupi to miejsce",
więc pozostawiła go na deskach owej opuszczonej księgarni. To poruszyło wiele innych osób, które tak, jak i ona odczuwały brak księgarni pani Minty, które również pozostawiały coś od siebie... Jeden taki mały krok, a wywołał lawinę, która odmieniła losy tego miejsca...
 Zachęcam do zapoznania się z "Zaginioną księgarnią" gdyż piękny sposób ukazuje jak bardzo mocno można kochać książki, przywiązać się do ludzi, a mały gest-pomysł może spowodować ogrom radości i szczęścia dla wielu osób. Moja córeczka smuciła się w pewnych momentach, a i mnie ogarnęły nieprzyjemne uczucia... jednak przesłanie i morał są odpowiednią nagrodą za te przykre fragmenty.
Jeden minus książki - nieco trudności sprawia nawet dorosłemu czytelnikowi, odczytanie ciemnych liter na ciemnym tle, ale to zaledwie kilka fragmentów.

Ależ ja lubię książki dla dzieci. Z jednej strony te dobrze napisane niosą radość, dają tematy do rozmowy i mnóstwo frajdy. Jeśli do tego dołoży się piękną szatę graficzną, to mamy rarytas i mnóstwo przyjemności. I tak też było w przypadku "Zaginionej księgarni". Ech... książka o miłości do książek, o dziecięcej trosce o innych, o przywiązaniu do dobrego. O tym, że dobro zostaje zauważone, że relacje są ważne, o dziedzictwie mentalnym. Cudo! Czytajmy dzieciom. I sobie :)

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Uwielbiam czytać książki dla dzieci, a zwłaszcza takie piękne i z morałem. "Zaginiona księgarnia" to kolejna książeczka od wydawnictwa Wilga, która baaardzo mi i córce się podobała. Książeczka jest napisana bardzo łatwym i zrozumiałym językiem. Dzięki temu młodszy odbiorca nie ma problemu ze zrozumieniem przekazu. A jej przekaz jest fantastyczny! Wspólnymi siłami jesteśmy zdziałać wiele, bardzo wiele. Wystarczy, że każdy z nas coś zrobi w wspólnej sprawie, a uda się osiągnąć zamierzony cel. No uwielbiam takie książeczki, które nie dość, że podobają się mojemu dziecku, to również uczą i utrwalają dobre zachowania. Polecam!

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch