Zagubione niebo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-05-08
Tłumaczenie: brak

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość  - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i  krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem - szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

Kup książkę Zagubione niebo

Opinie o książce - Zagubione niebo

Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2016-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Zagubione niebo" to zbiór piętnastu opowiadań, które ukazywały się niegdyś na łamach zapomnianych już dzisiaj gazet. Opowieści są bardzo różnorodne. Są banalne, naiwne i proste, są też naprawdę interesujące i wciągające. Wszystkie je łączy jedno: są o uczuciu, bez którego życie jest bezsensowne, szare i nudne, są o miłości. Lekka i przyjemna lektura.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-06-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Jak dla mnie to trochę się zawiodłam na tej książce tym bardziej że inne pozycje tej autorki wręcz pochłonęłam. Taki zwykły zbiór opowieści które łączy wspólny temat miłość i przebaczenie.
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-04-11, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
To jedna z książek, która wg mnie nie mieści się w ocenie do 6, bo 2 to za dużo a 1 za mało. W porównaniu do innych książek, które czytałam Grocholi. Wypada marnie. Chciałam ją sobie kupić zachęcona z początku pozytywnymi recenzjami, ale cieszę się że tego nie zrobiłam, tylko udało mi się ją pożyczyć od koleżanki. To książka do czytania szybkiego , najlepiej pod słonecznym błękitnym niebem, nie koncentrując się zbytnio na treści, raczej łapania wzrokiem co niektórych zdań. Wydaje mi się, że mimo takiego sposobu czytania wychwyciłam, to co ważne dla opowiadań i niektóre myśli np: "(...) Tam gdzie jest strach, nie ma miejsca na miłość." Co do samych opowiadań, to mamy tu do czynienia z trudnymi tematami, strata, samotność, pragnienie miłość. Czyli tym co ludzkie, i o czym czytać chcemy, ale wg mnie jest to potencjał zmarnowany, kilka opowiadań, które wydały mi się na tyle intrygujące, że mogłyby stanowić pełnometrażową historie. zakończyło się błyskawicznie w przewidywany od początku sposób Najbardziej przemówił do mnie "Powrót taty"
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2017-05-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Przy pierwszym opowiadaniu poczułam, że bardzo tęsknię za górami. Przy drugim - za wiejską sielanką. A później okazało się, że tęsknię też za morzem i pierwszą miłością. Katarzyna Grochola obudziła we mnie tęsknoty, które zostały uśpione przez codzienne życie.

Uwielbiam. Uwielbiam wszystko, co wyszło spod pióra Katarzyny Grocholi i nic nie potrafię na to poradzić.

Avatar użytkownika - GRZADA
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Podanie o miłość
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Podanie o miłość

W swoich opowiadaniach autorka prowadzi nas przez świat uczuć skomplikowanych, rozmijających się, niespełnionych, zawsze jednak ożywionych wiarą i nadzieją...

Osobowość ćmy
Katarzyna Grochola0
Okładka ksiązki - Osobowość ćmy

Ośmioro przyjaciół. Niby znają się jak łyse konie. Niby ... bo cierpią, błądzą, potykają się i upadają zanim po omacku, dojdą do najoczywistszej...

Więcej niż zło
Ewelina Stefańska