Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem

A gdyby ktoś ci powiedział, że możesz polecieć magicznym dywanem do zakazanych miejsc na świecie? Wskakuj, ruszamy!

Co upiornego jest w japońskiej wyspie Hashima, że wstęp na nią został surowo wzbroniony? Czy amerykańska baza wojskowa - Strefa 51 - rzeczywiście ukrywa prawdę o istnieniu UFO? Bo jeśli nie, to dlaczego nie można tam wejść? Słyszałeś o labiryntach pełnych ludzkich kości w paryskich katakumbach? Dla zwiedzających jest dostępna tylko ich niewielka część. Niejeden śmiałek zapuścił się jednak głębiej, lecz przepadł bez wieści... A może chciałbyś wejść do uśpionego wulkanu lub dotrzeć na samo dno Rowu Mariańskiego?

Odkryj miejsca, o których zobaczeniu nawet nie marzyłeś, że będziesz mógł zobaczyć. Dlaczego są tak pilnie strzeżone?

Uwaga! Książka napisana w duchu przygody.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem

Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-09-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka przedstawia miejsca o których większość z nas nawet nie słyszała, a to ze względu na wysokie niebezpieczeństwo jakie ze sobą wiążą. Jako pierwszą poznacie Wyspę Bouwena. Dość okazała posiadająca pięćdziesiąt kilometrów kwadratowych pokrytych lodem, ale i spoczywającej na wulkanie. Jest najbardziej odległym miejscem na naszej planecie, która obfituje w trzęsienia ziemi. Nic więc dziwnego, że nikt nie ma ochoty tam przebywać. Na całe szczęście z pozycji dowiemy się jakie zwierzęta tam przebywają, kto jako pierwszy odważył się na wyspę przybyć i gdzie odnajdziemy ją na mapie.
Kolejną ciekawostką jest Wulkan Arenal. Wybudzony nagle w 1968 roku zniszczył aż trzy wioski! To prawdziwa abstrakcja, gdyż jego gazy są trujące, a niedaleko można przyuważyć wiele pięknych zwierząt i miejsc, które kształtują właśnie one.
Oj czytałam z niemym westchnieniem, gdyż miejsca w niej przedstawione były przepiękne i zabójcze jednocześnie. Nieco przeraził mnie Grobowiec Cesarza w którym odkryto armię umarłych wojowników. Jakby ktoś zakopał ich za żywota, a oni wciąż stali na straży posesji.
Książka jest przepełniona wspaniałościami. Przeczytałam o nawiedzonej wyspie, szalonym lekarzu, który rządził szpitalem psychiatrycznym, Tajemniczej Bazie Wojskowej, gdzie nikt nie ma prawa wstępu, a sama strzeżona jest noc i dzień przez najlepszych specjalistów. Przeczytacie o sypialni Królowej Elżbiety, gdzie nikt nie ma prawa wstępu, wyspę, którą władają tylko węże i Grobowiec Czyngis-Chana. I to wciąż nie koniec, a nawet nie połowa tych wspaniałości o których wam napisałam.
Choć książka dla dzieci, to jednak chwilami na tyle straszna, że podłożyłabym wiek dla lektury powyżej dziesiątego roku życia. Chyba, że znajdzie się jakiś ośmiolatek, którego nie przerażają widmowe miejsca, grobowce i zakazane komnaty, gdzie czai się coś.
Po skończeniu książki przyznam, że idealna na opowieści ogniskowe, gdzie macie aż dziewiętnaście niedostępnych dla nikogo historii. Straszą i zadziwiają. Są piękne i przerażające.
Czy odważycie się po nią sięgnąć?

Wyobraźcie sobie możliwość odwiedzenia miejsc niedostępnych dla ludzi, czy to ze względu na klimat, jak np. Wyspa Bouveta, Rów Mariański, Wyspa Węży, czy to ze względów prawnych, jak np. Strefa 51 lub sypialnia Królowej Brytyjskiej, czy ze względu na to, że nikt nie wie gdzie, się one znajdują, jak grobowiec Czyngis-Chana czy Bursztynowa Komnata.

Książka ,,Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem" zabiera nas latającym dywanem w podróż po 19 takich miejscach. Każda podróż rozpoczyna się oznaczeniem lokalizacji, o ile jest możliwa, i krótkim wstępem. Na następnych stronach znajdują się ciekawostki dotyczące danej lokalizacji.

Książeczka jest krótka, wypełniona krótkimi ciekawostkami, aby nie zmęczyć za bardzo czytelników, a wiadomo, że dzieci szybko się nudzą. Wielkim plusem książeczki są ilustracje Whooli Chen, ilustratorki z Tajwanu, która pracuje z delikatną paletą i delikatnymi warstwami malarskimi, dzięki którym milusińscy łatwiej sobie wyobrażą miejsca, o których opowiada autor Patrick Makin.

,,Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem" to ciekawa pozycja dla młodszych czytelników, ale starsi czytelnicy czytający ją z dziećmi też będą mieli duży frajdy.

Przyznam bez bicia, że miałam dużo przyjemności, czytając tę książkę, nie wiedziałam, że grobowiec cesarza Qin, strzeżony przez terakotową armię, nie został otwarty.

Serdecznie polacam małym i dużym.