Zakładniczka

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-7575-776-7
Liczba stron: 190

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Prawdziwa histroria uprowadzonej i więzionej w dżungli przez sześć długich lat kobiety, która chciała zmienić swój kraj na lepsze. Clara Rojas została zakładniczką oskarżanej o terroryzm partyzantki FARC i musiała zmierzyć się z niewyobrażalną traumą, by przetrwać. Zakazana miłość, ciąża, poród przez cesarskie cięcie bez lekarza i znieczulenia, niewola i bycie na łasce partyzantów oraz ciągły strach to codzienność Clary, szefowej sztabu wyborczego Ingrid Betancourt - kandydatki na prezydenta Kol

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Zakładniczka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zakładniczka

Zakładniczkę przeczytałam w jeden dzień. Wstrząsająca historia Clary,która była więziona przez sześć lat w dżungli. Ciągły strach przed zagrożeniem, kąpiele w rzece i ciągłe wędrówki to codzienność jej życia w niewoli. Kobieta nie poddała się dzięki swojej wierze w Boga. W dżungli urodziła syna. Jestem pełna podziwu dla odwagi Clary. Kwestię tego czy książka jest opisana najlepiej to nie mnie oceniać. Myślę,że autorka chciała uporać z traumatycznymi doświadczeniami niż tym jak najlepiej opisać swoją historię. Poruszająca historia mówiąca o walce o przetrwanie. Przeżycia Clary dają wiele do myślenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Jakiś czas temu przeczytałam ,,Drogę ku wolności" opowiadającą o tych samych wydarzeniach, tylko z innej perspektywy. Paradoksalnie w ,,Drodze ku wolności" de facto znalazłam więcej informacji o Clarze Rojas niż w ,,Zakładniczce"- książce, którą napisała właśnie Clara... Poza tym wydarzenia opisane w ,,Zakładniczce" są niepełne, nie przedstawione tak należycie jak we wspomnianej wcześniej pozycji. Za całym szacunkiem, ale ,,Zakładniczka" jest dla mnie napisana byle jak, na kolanie. Przypomina mi szybkie wypracowanie na temat swojego życia... Nie jest to książka, która zapiera dech w piersiach. Czytając ,,Drogę ku wolności" zapierało mi dech w piersiach, a ,,Zakładniczka" nie zrobiła na mnie żadnego, choćby minimalnego wrażenia... Podziwiam ją za siłę, którą niewątpliwie miała, przeżywając tyle lat w niewoli, w niebezpiecznej dżungli i niemal ciągle na wędrówkach. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o życiu w niewoli Clary Rojas- przeczytajcie ,,Drogę ku wolności", która opowiada głównie o porwaniu trzech Amerykanów....
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Książka ta zawiera wspomnienia Kolumbijki, dotyczące prawdziwej szkoły przetrwania jaką był dla niej sześcioletni okres spędzony w dżungli po porwaniu jej przez partyzantów. Warta przeczytania.
Link do opinii
Clara Rojas w "Zakładniczce" zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, która zdarzyła się naprawdę. Została uprowadzona przez partyzancką grupę FARC (oskarżoną o terroryzm) i przez 6 lat więziona była w dżungli. Zimne noce w prowizorycznych szałasach, kąpiele w lodowatych rzekach to tylko nieliczne z rzeczy, z którymi musiała sobie radzić. Do tego dochodziły kilkugodzinne marsze i zmiany miejsca. To, co przeżyła Clara nie było łatwe, bo wyobraźcie sobie, że jesteście na jej miejscu. W dodatku dowiadujecie się, ze jesteście w ciąży, a rodzić będziecie w takich, a nie innych warunkach, bez specjalistyczne opieki. Podziwiam ją za siłę, którą niewątpliwie miała, przeżywając tyle lat w niewoli, w niebezpiecznej dżungli i niemal ciągle na wędrówkach.
Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy