Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad

Który zespół rockowy w Polsce najczęściej koncertuje, ma najliczniejszą publiczność i najwięcej odsłon na YouTubie? W czołówce takiej listy zawsze będzie Happysad. Z okazji swoich 20. urodzin zespół ze Skarżyska-Kamiennej opowiada własną historię z pomocą dziennikarki Żanety Gotowalskiej. Głos mają także fani grupy i współpracownicy, również ci, z którymi drogi Happysad się rozeszły. Jest tu miejsce na konflikty, rozstania, rozliczenie się z ludzkimi słabościami, a także z pierwszym wielkim przebojem „Zanim pójdę”, który z biegiem lat stał się kulą u nogi zespołu, jego „gębą”. Dziś, kiedy Happysad wypracowało sobie nowe brzmienie, a największe dramaty ma już najwyraźniej za sobą, na cały świat spadły koronawirusowe ograniczenia, z zakazem koncertów na czele. To wyzwanie godne zespołu, który co rusz wynajduje sam siebie na nowo.

Informacje dodatkowe o Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad:

Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad - opinie o książce

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022, Mam,

Happysad – tych chłopaków nie trzeba nikomu przedstawiać🔥. „Muzyczne dinozaury”, rockowy zespół ze Skarżyska- Kamiennej – z okazji swoich 20. urodzin za sprawą dziennikarki Żanety Gotowalskiej w książce „Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad” opowiada swoją niezwykle ciekawą, pełną cieni i blasków historię.
Dostajemy tu zbiór opowieści, jak od grania w garażu, w opuszczonym domu, wiele i niewiele trzeba, by występować na wielkich scenach i mieć ogromne grono fanów. Autorka rozmawiając z członkami zespołu, współpracownikami i fanami pokazuje, jak od lokalnej minigwiazdy, muzyczna przygoda kilku chłopaków zamieniła się w sens ich życia. Odkrywamy ich ludzką twarz, poznajemy kulisty powstawania piosenek oraz prywatne perypetie, które ukształtowały ich jako ludzi, artystów. Jest tu też mnóstwo zdjęć.

Na przestrzeni lat, zespół przeszedł wiele etapów, od młodzieńczego po całkiem dojrzały. Jego członkowie szukali swojej własnej tożsamości na wielu polach. Były wielkie dramy, małe i duże kryzysy, rozstania i rozwody, porody, spektakularne wzloty i bolesne upadki. Życie..

„Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad” to parę słów o tym jaki kilku fajnych gości wzięło życie na klatę i tak to trwa i trwa i oby jak najdłużej.

Piękne teksty, słodko-gorzkie myśli, które wracają jak bumerang, zapadająca w ucho muzyka – Happysad. Tak trzymać!

Książka „Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad” to interesująca przygoda zarówno dla fanów zespołu jak i dla ciekawskich, których interesują takie historie.
Polecam.