Zanim zawieje wiatr

Ile zdołasz poświęcić, by zdobyć klucz do niewyobrażalnej potęgi?

Wiele wieków temu chciwość spopieliła królewskie ziemie. Pamięć o wojnie, która z najgłębszych czeluści wywabiła bestie, a z cienia - zaciekłych wojowników, dawno już się zatarła. Przetrwała jedynie legenda o kamieniach Lyshanach i ich mocy.

Wiele lat po tych wydarzeniach młody Yun decyduje się opuścić rodzinną wioskę. Impulsem do wyprawy jest lęk o życie najbliższych i słowa zakapturzonego Nieznajomego. Wkrótce Yun poznaje ambitną młodą alchemiczkę Minę oraz skrytobójcę Garetta, by wraz z nimi wyruszyć w podróż po Czterech Krainach. Wspólnie mierząc się z napotykanymi niebezpieczeństwami, tworzą osobliwą drużynę. W dążeniu do zdobycia Lyshanów każdemu z nich przyświecają jednak odmienne cele.

I tylko kwestią czasu pozostaje, kto zdradzi pierwszy...

Zanim zawieje wiatr to opowieść o pełnokrwistych bohaterach, przemierzających barwny, a zarazem pełen niebezpieczeństw świat Czterech Krain, z pietyzmem stworzony przez autorkę. Wciągająca lektura o podróży, pragnieniach oraz zaskakujących powiązaniach między bohaterami, która nieraz zamiesza emocjami czytelników.

Karolina Sypniewska i Piotr Kowal

Informacje dodatkowe o Zanim zawieje wiatr:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2018-07-02

Kup książkę Zanim zawieje wiatr

Zanim zawieje wiatr - opinie o książce

Avatar użytkownika - Laurela
Laurela
Przeczytane:2018-10-18, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Wyznaczając sobie zadanie do wykonania, nigdy nie wiemy, co lub kto spotka nas na drodze ku jego realizacji. Jedno jest pewne – potrafimy znieść wiele, by osiągnąć cel. Nawet towarzystwo nielubianych i irytujących osób, bo kiedy niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem, trzeba porzucić negatywne emocje i uczucia, pozbywając się ich ze swojej podświadomości. Tworząc drużynę mamy większe szansę, by zwyciężyć. Jednak nie należy porzucać czujności i bezgranicznie ufać innym, gdyż każdy ostatecznie myśli tylko o własnych korzyściach a egoizm wpisany jest w ludzką naturę. Przygody bohaterów powieści Katarzyny Wójcik, Zanim zawieje wiatr, są tego idealnym przykładem.

Straszna bieda, pod wszystkimi względami. Teoretycznie autorka wykorzystała sprawdzone motywy, ale nie przełożyło się to na nic wartościowego. Całość jest co najmniej o połowę za długa, chyba miało być z rozmachem, a wyszło przynudnawo. A tu po sześciuset stronach człowiek się dowiaduje, że to w zasadzie był wstęp, podróż dopiero się rozpoczęła i wszystkiego dowiemy się z następnych tomów. Do tego jest fatalnie pod względem językowym - nie dość, że w tekście roi się od oczywistych błędów, to jeszcze na dodatek bardzo dużo zdań jest po prostu koślawych.

Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur