Zatańcz ze mną

Po ponad dziesięciu latach spędzonych w Nowym Jorku 35 letnia Jane Porter wraca na rodzinną wyspę Rhode Island, by pomóc swej siostrze w opiece nad schorowaną matką, ale także by zobaczyć się ze swoją córką Chloe, którą po urodzeniu oddała do adopcji. W tamte strony powraca również wujek Chloe ? Dylan Chadwick, który zrezygnował z dotychczasowej kariery w Nowym Jorku. Bagaż tragicznych życiowych doświadczeń zbliża Jane i Dylana: on wciąż jest w żałobie po śmierci żony i córki, które zginęły w strzelaninie, ona stara się zapomnieć o nieudanym romansie.

Informacje dodatkowe o Zatańcz ze mną:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-71-32990-3

Kup książkę Zatańcz ze mną

Zatańcz ze mną - opinie o książce

Czy istnieją granice matczynej miłości? Czy można je w ogóle wyznaczać? Jak silne są więzi łączące matkę z dzieckiem? Czy można się ich wyrzec do końca?

Na te wszystkie pytania i wiele innych odnajdziemy odpowiedź w pięknej i wzruszającej powieści Luanne Rice pt: ”Zatańcz ze mną”.

35-letnia obecnie Jane Porter będąc na drugim roku studiów, niespodziewanie dla niej i jej ukochanego Jeffrey’a – chłopaka z roku, zaszła w ciążę. W wieku 20 lat życie dziewczyny nagle uległo diametralnej zmianie, a wszystkie jej dotychczasowe plany na przyszłość przestały mieć jakikolwiek sens. Tym bardziej, że ojciec dziecka wyrzekł się go i nie chciał pozwolić na to, żeby przyszło na świat.
Jane jednak postanowiła urodzić to dziecko, a jej matka w trosce o dalszą przyszłość swej córki zadbała o to, by po urodzeniu maleńka istotka znalazła dobry dom i kochających adopcyjnych rodziców. Jane z bólem serca musiała zaakceptować takie rozwiązanie, ale od tamtej pory jej życie nigdy już nie było takie jak wcześniej… Dziewczyna zamknęła się w sobie, nie skończyła studiów, przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie stworzyła własną firmę cukierniczą „Calamity Jane”. Rozpoczęła nowe życie, ale mimo to nie mogła uciszyć wyrzutów sumienia oraz wyzbyć się miłości do swej małej córeczki, którą zmuszona była oddać innym ludziom. Jedyne co jej zostało na pamiątkę to srebrny medalion ze zdjęciem malutkiej Chloe – bo zgodnie z dokumentami adopcyjnymi takie imię miało otrzymać jej dziecko.

Po piętnastu latach Jane postanawia wziąć dłuższy urlop aby odwiedzić chorą matkę, do której wciąż ma żal o to, do czego ją namówiła przed laty. Chce też pomóc swojej młodszej siostrze w opiece nad coraz mniej sprawną mamą. Dziewczyna ma nadzieję, że może przy tej okazji uda jej się chociaż zobaczyć swoją ukochaną córkę i w ten sposób ukoić myśli dręczące ją od lat. Co wyniknie z tych zamierzeń i czy Jane uspokoi swoje matczyne serce opowie czytelnikowi sama autorka.

„Zatańcz ze mną” to niezwykle piękna i głęboka w swojej wymowie książka. Wiele w niej ciepła i uczucia. Jej lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że miłość matczyna nie ma granic i bez względu na okoliczności, przeciwności losu, czy inne problemy, więzi łączące matkę i dziecko są tak silne, że chyba nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Należy tylko pamiętać aby właściwym wychowaniem oraz wpojeniem odpowiednich zasad i wartości pielęgnować te uczucia i zacieśniać więzy, które pojawiają się od pierwszych godzin po poczęciu i trwają do końca życia, a nawet jeszcze dłużej.

Takiej właśnie miłości i takich relacji z dziećmi życzę wszystkim czytelniczkom powieści, a myślę, że i mężczyźni, którzy zdecydują się sięgnąć po tę książkę, będą mogli wyciągnąć z jej przekazu odpowiednie wnioski i głębiej zastanowić się nad poruszonymi w niej problemami.

Książkę bardzo miło się czyta, nie sposób się wręcz od niej  oderwać, a na koniec chciałoby się poznać kolejne losy bohaterów. Niestety dalszego ciągu wydarzeń możemy się już tylko domyślać…

Polecam serdecznie.

Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2007,
Barwy lata
Luanne Rice0
Okładka ksiązki - Barwy lata

Niewielu autorów potrafi tak jak Rice portretować złożone i pełne sprzeczności uczucia łączące członków rodziny. Barwy lata to opowieść o trudnej sztuce...

Ta jedna letnia noc
Luanne Rice0
Okładka ksiązki - Ta jedna letnia noc

Urzeczona surowym pięknem Nowej Szkocji Lily ma nadzieję, że w cichym nadmorskim miasteczku znajdzie przystań, w której poświęci się wychowaniu córeczki...