Zatruty tron

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011-02-10
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-245-8967-8
Liczba stron: 424
Tytuł oryginału: The Poison Throne
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Maciejczyk

Tom 1 cyklu Moorehawke

Ocena: 3.75 (4 głosów)

Młoda, piętnastoletnia Wynter, córka Obrońcy Tronu- Lorda Moorchawke powraca w rodzinne strony. Jej kraina nie jest już tak przyjazna i spokojna jak dawniej. Ta silna dziewczyna zamierza walczyć ze złem, aby przywrócić ład i spokój mieszkańcom owego królestwa. Musi uporać się z rządnymi krwi duchami, bezwzględnymi spiskowcami gotowymi zrobić wszystko dla objęcia tronu. W dodatku władca okazuje się bezwzględnym dyktatorem. Czy Wynter ma ulec mu, czy walczyć w imię sprawiedliwości?

Kup książkę Zatruty tron

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zatruty tron

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-09-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 2017, liceum,

Nie jest jakaś wybitna. Po pierwsze, męczy czytelnika niedopracowanym światem przedstawionym. Po drugie, męczy fabułą. Po trzecie, męczy denerwującymi bohaterami. O lukach w narracji i niezdecydowaniu, czy świat ma bazować na prawdziwym (trochę przypomina średniowieczną Europę), czy też nie już nie wspomnę. Bardziej mnie zirytowało niedoinformowanie głownej bohaterki, i, co za tym idzie, także czytelnika. W kilku słowach da się to opisać tak: nie-wiem-co-się-dookoła-mnie-dzieje-i-im-mniej-wiem-tym-lepiej-ale-jest-źle-więc-wszyscy-uciekniemy-przed-bliżej-nieokreślonym-niewiadomoczym. Nie zachęca niestety do lektury kolejnych tomów. Nie polecam.

Link do opinii

Książka bardzo mnie zanudziła. Praktycznie po pierwszych rozdziałach wiadomo będzie co się będzie działo na końcu. Bohaterowie są bez wyrazu. W książce jest mało akcji rozkręcających fabułę. Ponad czterysta stron można by zmieścić w paru rozdziałach. Brakowało mi rozwinięcia całego świata i ciekawszych wątków, które mogły by bardziej zaciekawić czytelnika. A tak otrzymujemy sprawozdanie z dziejów pałacu z nielicznymi nierozwiniętymi wątkami fantastycznymi. Powieść bronią całkiem przyjemne opisy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2012-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantastyka,
Inne książki autora
Królestwo cieni
Celine Kiernan0
Okładka ksiązki - Królestwo cieni

Wynter Moorehawke podróżuje przez nieprzebyte lasy w poszukiwaniu zbuntowanego księcia. W ciemnościach czai się wielu nieprzyjaciół. Dziewczyna...

Zbuntowany książę
Celine Kiernan0
Okładka ksiązki - Zbuntowany książę

Po długo wyczekiwanym spotkaniu Raziego z Alberonem okazuje się, że lata wojen i rozłąki odcisnęły na braciach mocne piętno. Alberon nie wierzy w dyplomację...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy