Zaufanie. Co zrobi Frania? Tom 7

,,Co zrobi Frania?" to niezwykła seria Barbary Supeł, autorki bestsellerowej ,,Jadzi Pętelki"! Historie o pięcioletniej Frani pomogą rozwinąć u dzieci umiejętności społeczne. Maluchy dowiedzą się, czym są m.in.: asertywność, życzliwość, współpraca, akceptacja, szczerość i wiele innych umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

W części ,,Co zrobi Frania? Zaufanie" dziewczynka ma okazję poznać temat zaufania z różnych perspektyw. Frania podczas zabawy w przedszkolu pożycza bez pytania magiczny długopis swojej koleżanki. Czy uda jej się powiedzieć prawdę i odbudować zaufanie Adelki? Ktoś także burzy jej zaufanie, zjadając wszystkie cukierki podczas urodzin kolegi. I wreszcie, co zrobi Frania, gdy jej kuzynka powierzy jej sekret, którego ona wcale nie chce dotrzymać i z którym nie czuje się najlepiej? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w książce!

Z umieszczonych na końcu ,,Porad Frani" dzieci dowiedzą się także:

Czym jest zaufanie?

Czy zaufanie można łatwo zburzyć lub odbudować?

Kogo możemy obdarzyć zaufaniem?

Do kogo należy mieć ograniczone zaufanie?

W książkach z serii ,,Co zrobi Frania?" każde opowiadanie uzupełnia część interaktywna, w której dziecko spróbuje odgadnąć, co wydarzy się dalej. Na małego czytelnika czeka kilka odpowiedzi do wyboru i rozwiązanie zagadki!

Książki z tej serii to skarbnica wiedzy i cennych wskazówek dla wszystkich dzieci, które kształtują w sobie umiejętności społeczne przydatne na każdym etapie życia.

Informacje dodatkowe o Zaufanie. Co zrobi Frania? Tom 7:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-14

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Zaufanie. Co zrobi Frania? Tom 7

Zaufanie. Co zrobi Frania? Tom 7 - opinie o książce

„ZAUFANIE Co zrobi Frania” to już 7 tom tej genialnej serii dla przedszkolaków, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Świetlik.

Mam wielką nadzieję, że będzie ich o wiele, wiele więcej!

Co sprawia, że ta seria jest taka wyjątkowa?

Frania to urocza, rezolutna, zabawna dziewczynka, w której dziecko odnajdzie siebie. Nasza bohaterka poznaje świat, uczy się przeżywania emocji oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach i popełnia błędy.

Zdarzają jej się różne sytuacje, w których znaleźć się może każdy przedszkolak. Dzięki temu dziecko może uczyć się jak odpowiednio reagować w różnych momentach.

W tej części autorka Barbara Supeł skupiła się na zaufaniu. Razem z Franią nasze dzieci nauczą się jak łatwo zburzyć zaufanie poprzez nierozsądne działanie, takie jak „pożyczenie” bez pytania pięknego długopisu należącego do koleżanki. Będą mogły wczuć się w sytuację kogoś, kto sam zaufał i zawiódł się na drugiej osobie. Nauczą się, że niektóre sekrety są złe i mogą prowadzić do niemiłych i przykrych, a nawet niebezpiecznych sytyacji.

Znajdziecie tutaj trzy krótkie opowiadania:

🖊️„Co zrobiłam ze znikającym długopisem?”

🍬„Co zrobiłam z pożartymi cukierkami?”

🧂„Co zrobiłam z wielkim sekretem Matyldy?”

W każde opowiadanie zostały wplecione angażujące pytania, dotyczące poszczególnych sytuacji. To, dodatkowo zachęca naszych milisińskich do przemyśleń.

Na końcu książki zamieszczono bardzo pomocne porady, które skierowane są bezpośrednio do dzieci oraz do rodziców i opiekunów. W prostych słowach objaśniono czym jest zaufanie, kogo można nim obdarzyć, jakie zachowania niszczą zaufanie. Wspomniano też o „złych sekretach”, czyli takich które mogą być niebezpieczne, ze względu na konsekwencje.

Treść książki przekazuje ważne wartości, ale jednocześnie jest niezwykle zabawna i wręcz pomaga rozładować napięcie. Wisienką na tym wyśmienitym, książkowym torciku są urocze i pełne humoru ilustracje, które stworzyła Agata Dobkowska.

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-03-03,

Znacie serię o Frani? 👧🏼

Ta kilkuletnia, mądra i rezolutna dziewczynka przychodzi z nowymi historiami!

Tym razem w książce zostaje przedstawiony temat o zaufaniu.
Bardzo podoba mi się, że książka pisana jest z perspektywy dziewczynki, łatwiej wczuć się w jej rolę i jej emocje.

Książka może być świetnym narzędziem do rozmów z dzieckiem na temat danych sytuacji.

W każdej historii zostają nam przedstawione scenariusze do dalszego rozwoju wydarzeń.
Bardzo podoba mi się ten pomysł, ponieważ można przedyskutować z dzieckiem każdy z nich, i wybrać ten, który wydaje się najrozsądniejszy.

Frania zazdrości koleżance z przedszkola długopisu, i postanawia go sobie ukradkiem pożyczyć, jednak zostaje przyłapana przez Panią wychowawczyni. Co zrobiła Frania?

Kolejna historia to urodziny w bawialni, gdzie Frania powierza swojej młodszej siostrze cukierki do przechowania. Czy Anielka będzie umiała powstrzymać się od słodkości pod chwilową nieobecność Frani?

Na zakończenie dowiemy się, że nie każda tajemnica jest dobra, i, że czasem dla dobra innej osoby i własnego poczucia komfortu, powinniśmy ją ujawnić.

Seria o Frani to niezwykła skarbnica wiedzy i cennych wskazówek dla wszystkich dzieci.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książki, w których mali czytelnicy mogą odnaleźć siebie i odzwierciedlenie swojego świata są u nas zawsze mile widziane.

Nic tak nie pomaga w oswojeniu lęków, zrozumieniu nowych sytuacji, poukładaniu codzienności czy nawet odnalezieniu rozwiązań na nurtujące problemy.

Mamy więc kilku bohaterów darzonych szczególną sympatią. Wśród nich znalazło się miejsce dla Frani, rezolutnej pięciolatki.

Tym razem przybliża ona dzieciom temat zaufania, odnosząc go do trzech sytuacji w jej życiu.
Frania opowiada o tym jak pożyczyła od koleżanki magiczny długopis ze znikającym tuszem, jak podczas urodzin kolegi zaufała swojej młodszej siostrze i poprosiła ją o przechowanie cukierków oraz jak pewnego razu obiecała swojej kuzynce dochowanie wielkiego sekretu, mimo, że nie do końca się z tym zgadzała.

Jesteście ciekawi jak zakończyły się te historie? Nie będę zdradzać, powiem tylko, że z każdej z nich czytelnik wyniesie dużo mądrości.

To, co szczególnie podoba mi się w serii o Frani, to pytania aktywizujące dziecko. Bohaterka w każdej krótkiej historii w pewnym momencie pyta odbiorcę o to, co według niego zrobiła i podaje kilka możliwych rozwiązań. Zadaje też pytanie czytelnikowi o to, co sam zrobiłby w tej sytuacji.

Dzięki temu skłania malucha do refleksji i analizy, a także tworzy świetną okazję by przedyskutować z dzieckiem daną sytuację i wspólnie zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem tego czy podobnego problemu.

Dodatkowo na końcu książki znajdują się porady Frani, z których dziecko dowie się co to zaufanie, w jaki sposób się je buduje, jak szybko można je zniszczyć, czy też do kogo mieć ograniczone zaufanie.

Książka podoba mi się także od strony graficznej. Ilustracje przyciągają wzrok, są kolorowe lecz w stonowanych barwach i stanowią tylko dodatek do treści. Każda historia jest oddzielona kolorową stroną z jej tytułem. Porady zawierają treści wypunktowane lub wyszczególnione na kolorowym tle. Całość jest bardzo czytelna i po prostu przyjemna w odbiorze.

A mała bohaterka, będąca tutaj narratorką, zjednuje sobie serca dzieci już od pierwszych stron!

To bardzo pomocna seria dla przedszkolaków!

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-02-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Zapraszam Cię do fascynującego świata Frani, niezwykłej pięciolatki, która wprowadza dzieci w świat wartości społecznych. "Co zrobi Frania? Zaufanie" to podróż przez uczucia, relacje i ważne lekcje życiowe koncentrujące się na kwestiach zaufania i jego znaczeniu w kontekście rozwoju społecznego oraz relacji międzyludzkich.

W tej części serii "Co zrobi Frania?" dziewczynka staje przed trudnymi wyborami, które nie tylko wpłyną na jej życie, ale także na relacje z najbliższymi. Jak poradzi sobie z utratą zaufania koleżanki, która zdradziła jej sekret? Czy Frania zrozumie, że zaufanie to skarb, który trzeba budować i chronić?

Poprzez przygody Frani, czytelnik zostaje zaproszony do refleksji nad aspektami zaufania. Jak reagować, gdy zaufanie zostaje złamane, a relacje stają pod znakiem zapytania? Czy możliwe jest odbudowanie utraconego zaufania? Te i inne pytania stają się punktem wyjścia do dyskusji nad mechanizmami zaufania, jego budowania i naprawiania.

Znajdujące się na końcu książki Porady Frani stanowią cenny dodatek, oferujący praktyczne wskazówki dotyczące rozwoju umiejętności społecznych, w tym asertywności, empatii i rozwiązywania konfliktów.

Ta pełna emocji opowieść wciąga w wir wydarzeń skłaniając do refleksji nad własnymi doświadczeniami. Ruszajcie więc w podróż po emocjach i dołączcie do Frani w odkrywaniu tajemnic zaufania i wartościowych relacji!

Zaginiona wstążka. Książka z puzzlami
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Zaginiona wstążka. Książka z puzzlami

Przed Wigilią, na biegunie,Elf Emilian w elfów tłumiew wielkie popadł zadziwieniei wszczął małe dochodzenie... Ułóż świąteczne puzzle i...

Gwiazdka. Nie przeszkadzać!
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Gwiazdka. Nie przeszkadzać!

Antoś i Ania chcą włączyć się w świąteczne przygotowania, ale jak to dzieci, mimo najlepszych chęci, nie zawsze wszystko robią perfekcyjnie i dobrze. A...