Zawierucha. Iskry na wiatr

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788367093507
Liczba stron: 368

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej serii Warszawianka.

Bankructwo i nagła śmierć bogatego warszawskiego fabrykanta, w jednej chwili zmieniają życie jego córek. Zofia, Nina, Julia i Pola Kellerówny tracą majątek, przyjaciół, konkurentów, zamieniają willę na mieszkanie w czynszowej kamienicy i uczą się żyć na swój rachunek w warunkach, do jakich nie przywykły.

W sierpniu 1914 roku wybucha Wielka Wojna, przynosząc ze sobą chaos i niepewność. Wśród panującego wokół zamętu Kellerówny szukają własnych dróg. Niepokorna Zofia chce walczyć o wolną Polskę. Nina pracuje jako pielęgniarka i poślubia mężczyznę, którego zna zaledwie kwadrans. Julia, odkrywa, że za bankructwem rodzinnej firmy kryje się groźna tajemnica i robi wszystko, aby ją wyjaśnić. Pola udowadnia, że naprawdę już dorosła.

Wszystkie zaś szukają odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Czy dla spraw z przeszłości warto ryzykować życiem? Czy można poradzić sobie z wojenną rzeczywistością? Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje? I do czego są zdolne delikatne panienki?

Porywająca opowieść o sile kobiet w czasach nieustannej niepewności...

Tagi:

Kup książkę Zawierucha. Iskry na wiatr

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zawierucha. Iskry na wiatr

 Dzisiaj pragnę zapoznać was najnowszą książka Idy Żmiejewskiej autorki bestsellerowej serii "Warszawianka" (przyznaję że cała seria dopiero przede mną) a mowa tutaj o "Iskry na wiatr" tytule rozpoczynającym najnowszy cykl ZAWIERUCHA.
~"ISKRY NA WIATR" to niezwykła powieść obyczajowo-historyczna,która za pomocą postaci historycznych oraz autentycznych wydarzeń, przenosi nas niczym wehikuł czasu, do zdarzeń z czasów | wojny światowej.To właśnie tam w cieniu szarej, nowej i jakże trudnej dla wszystkich rzeczywistości, gdzie zaczyna tak naprawdę brakować wszystkiego nie wspominając nawet o podstawowych dobrach materialnych, poznajemy nasze serdeczne bohaterki: Zofię, Ninę, Julię i Pole Kellerówny.
~Młode Panny z dnia na dzień z powodu samobójstwa i bankructwa ojca Maksymiliana, w jednej chwili tracą wszystko, zostają im tylko dobre maniery oraz zdobyte wcześniej wykształcenie i tak zmieniają swoje dotychczasowe życie o 180 stopni.
Wraz z ciotka Klarą i seniorka rodu, waleczną, zawzięta babcia Adelajdą wyprowadzają się z bogatej willi do czynszowej kamienicy i uczą życia na nowo się żyć, bez wygód do jakich wcześniej przywykły.
I tak każda z kobiet wokół panującego zamętu związanego z wybuchem Wielkiej Wojny próbuje odszukać własną drogę, niezależność.
Zofia trafia do tajnej organizacji by walczyć o wolną Polskę, Nina z racji ukończonego wykształcenia zatrudnia się jako pielęgniarka, Julia na własną rękę próbuje dociec prawdy kto tak naprawdę stoi za rodzinnym bankructwem, natomiast najmłodsza Pola udowadnia wszystkim ze jest już dorosła.
Czy Kellerówny odnajdą się w nowych warunkach?Czy poradzą sobie z wojenną rzeczywistością?
Do czego zdolne są wszystkie kobiety zwłaszcza stąpającą twardo po ziemi Adela?
~"ISKRY NA WIATR" to bezgranicznie obezwładniająca, a jednocześnie porywająca opowieści o wielkiej sile i determinacji kobiet, które pomimo trudnych "warunków bytowych" oraz nieustającego strachu, przeszkód, nie poddają się, tylko "zakasaja rękawy" w walce o spokojną przyszłości dla siebie i całej rodziny, która tworzą wraz z rozbrajającą mentorką rodu Adelajdą, bez pomocy jakiegokolwiek z mężczyzn!
~Autorka w perfekcyjny, lekki, momentami czasem nawet zadziorny sposób, nakreśliła nam główne bohaterki, które pomimo wielkich różnic charakteru i temperamentu trzymały się zawsze razem, a jednocześnie wspierały na każdy możliwy sposób.
~Moją ulubienicą ze wszystkich Pań, została, niezwykle waleczna i nieokiełznana przez nikogo, uparta babci Adelajda.Kobieta, która polubią wszyscy! To właśnie dzięki niej cała historia zyskała zadziornego charakteru, przeplatanego dużą dozą dobrego humoru, do tego stopnia, że niejednokrotnie śmiałam się w głos, a jednocześnie miałam ochotę wypić z nią wspominany tutaj trudno dostępny kieliszek koniaku.
~"Iskry na wiatr" to przede wszystkim przejmująca opowieść, okraszona dużą dawką dobrego humoru, która za sprawą lekkiego, pióra autorki zabiera nas w podróż w czasie do Warszawy u schyłku XX wieku. Dzięki czemu mamy idealny tło wojennej szarej rzeczywistości.
Oprócz wątków historycznych oraz obyczajowych w fabule przyjdzie nam zmierzyć się z niezwykle zawiłą zagadką kryminalna, wątkiem sensacyjnym, a czasem nawet miłosnym, jak to w życiu bywa co w końcowym zakończeniu pierwszej części pozostawia wielka ciekawość!Bo przecież autorka zostawia nas z dużą niepewnością...co też było dalej!
~Totalne pomieszanie gatunku, które wyszło wprost idelanie, ukazując prawdziwe perypetie naszych postaci!
Pragnę na już kolejnej części gdyż doświadczam kaca książkowego, ale to głównym wynikającą jest koniak babci Adeli 😂
Bezapelacyjnie polecam!Zwłaszcza jako prezent na zbliżający się dzień matki!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-05-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

To wspaniała powieść, która przenosi nas na warszawskie ulice w momencie wybuchu Wielkiej Wojny. Rok 1914 nie był łaskawy dla Zofii, Niny, Julii i Polli Keller, których ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo. W jednej chwili tracą ukochanego ojca, majątek i pozycję społeczną. Dawni przyjaciele i adoratorzy znikają. Dziewczęta wraz z babcią i ciotką muszą przenieść się do czynszowej kamienicy i nauczyć się żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Zofia, najstarsza z sióstr angażuje się w pracę wywiadu i chce walczyć o niepodległość. Nina zatrudnia się w szpitalu jako pielęgniarka, gdzie poznaje przystojnego oficera, dla którego jest skłonna poświecić więcej niż jej się wydaje. Julia angażuje się w działalność dobroczynną i nieoczekiwanie wpada na ślad groźnej tajemnicy, z którą najprawdopodobniej wiąże się śmierć ojca. Pola, najmłodsza z sióstr dopiero wchodzi w dorosłość i stara się udowodnić wszystkim, że nie jest już dzieckiem. Jest jeszcze babcia Adelajda, która niejednokrotnie pomoga wnuczkom w trudnych momentach ,,Babcia, chcąc po swojemu pocieszyć wnuczki, mawiała często, że w życiu można przywyknąć do wszystkiego. Zwłaszcza kiedy nie ma się innego wyboru".
Muszę przyznać, iż niezmiernie polubiłam bohaterki tej powieści i z niecierpliwością czekam na kolejny tom tej fascynującej serii.

Link do opinii
Inne książki autora
Warszawianka
Ida Żmiejewska0
Okładka ksiązki - Warszawianka

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w 1885 roku. Oś intrygi stanowi śledztwo w sprawie śmierci znanego adwokata, którego pewnej listopadowej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy