Zawiesina

Filip Roter (ur. 8 lutego 1985 roku w Katowicach) - prozaik, producent muzyki elektronicznej, twórca poezji minimalistycznej, psycholog.

W 2013 roku wydał swój debiut literacki pt. ,,Pr-o-fil", następnie w wersji elektronicznej w roku 2014 ukazała się kolejna jego pozycja ,,Kibol, czyli modlitwa Polaka"...

Książka ,,Zawiesina", którą trzymają Państwo w dłoniach, to owoc współpracy z Wydawnictwem Poligraf.

Bon Voyage!

,,Zawiesina" Filipa Rotera to perełka dla czytelników poszukujący niespodzianki i eksperymentu literackiego. Nie zawiodą się także miłośnicy literatury i filmu drogi.

Autor zabiera nas bowiem w niecodzienną, szaloną podróż. Bohaterowie cierpią na poriomanię, czyli popęd do włóczęgi i bezustannej podróży.

Mottem książki jest pytanie, na które od razu dostajemy odpowiedź: ,,Kiedy pojawia się moment, gdy szaleństwo zastępuje stabilizacja?

Wtedy, gdy nie chce ci się już ryzykować, bo boisz się, że stracisz to, co masz. A tak naprawdę gówno mamy".

Zaryzykujmy zatem i wybierzmy się w wędrówkę z głównymi postaciami ,,Zawiesiny".

Jaś i Małgosia/Julien i Małgorzata podążają w transie, byle dalej i dalej... Po drodze mijają ,,cmentarne drzewa przesycone bezczynnością i przyrodochorobą", spotykają ,,świrów i tępaków", wdychają zapach podróży - ,,połączenie żarzącego asfaltu orzeźwianego

wodą z hydrantu". Pisarz sprawnie żongluje różnymi rodzajami literackimi i potrafi przez to spotęgować efekt nierealnej, somnambulicznej ucieczki od realnego świata. Kto raz się zanurzy w tę wyjątkową rzeczywistość, nie będzie już chciał jej opuszczać.

Informacje dodatkowe o Zawiesina:

Zawiesina - opinie o książce

Kibol, czyli modlitwa Polaka
Filip Roter0
Okładka ksiązki - Kibol, czyli modlitwa Polaka

Z pozoru stereotypowa opowieść „pseudo – kibica”, rejestruje, w sposób przewrotny, symboliczny i karykaturalny, obraz Polaka.Obraz...