Zawsze chodziło o ciebie

Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek Agaty Polte!

Życie siedemnastoletniej Maeve Winters kręci się wokół szkoły, rodziny, przyjaciół oraz chłopaka. Dziewczyna mierzy się z problemami związanymi z samoakceptacją, w dodatku bywa wyśmiewana przez rówieśników, jednak próbuje być silna i pokonywać wszelkie przeciwności.

Udaje się – przynajmniej do czasu, gdy do domu wprowadza się jej największy wróg.

Mae zostaje niespodziewanie poinformowana, że matka zaproponowała swojej przyjaciółce oraz jej synowi, by na czas remontu zniszczonego w pożarze mieszkania zatrzymali się u nich. Problem w tym, że syn przyjaciółki to Shane Campbell. Chłopak od dziecka lubi prowokować Maeve, dlatego sama myśl, że zamieszka w pokoju naprzeciwko, jest dla niej nie do zniesienia. A jakby ich codzienne potyczki to było za mało, dziewczyna napotyka nowe kłopoty oraz odkrywa pewną nieprzyjemną prawdę, z którą nie wie, czy sobie poradzi.

Chyba że znajdzie się ktoś, kto jej we wszystkim pomoże.

Ktoś, komu zawsze chodziło tylko o nią.

Informacje dodatkowe o Zawsze chodziło o ciebie:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-06-07
Kategoria: b.d
ISBN: 9788383207216

Kup książkę Zawsze chodziło o ciebie

Zawsze chodziło o ciebie - opinie o książce

Zawsze chodziło o Ciebie to książka z wartościami, poczuciem humoru doskonale wnikające w środowisko nastolatków i ich problemów.

Maeve Winters siedemnastoletnia dziewczyna, która mieszka tylko z mamą bo jej ojciec wybrał sobie nową rodzinę, młodszą żonę. Ma chłopaka, który dba o nią, jednak wraz z chłopakiem dostała w gratisie jego byłą dziewczynę, która w szkole się z niej wyśmiewa. Jej poukładany świat się zmienia kiedy jej największy wróg Shane, którego nienawidzi od przedszkola wprowadzi się wraz ze swoją mama do domu Maeve.

Po pierwsze doskonale ujęty świat dziewczyny z kompleksami. Maeve nie akceptuje jak wygląda a przez docinki byłej dziewczyny swojego chłopaka jej wiara w siebie jest coraz mniejsza. Choć ma przy sobie waleczną pewną siebie przyjaciółkę to i tak każdą drwinę, wyśmiewanie się czy chamski tekst w stosunku do jej osoby odbiera dwa razy silniej. Miałam wrażenie jakby Autorka znała ten problem z autopsji, doskonale wniknęła w umysł zakompleksionej siedemnastoletniej dziewczyny.

Po drugie ślepe wpatrzenie w chłopaka, naiwne wierzenie że choć na jakiś czas się postara to warto mu dawać kolejne szanse. Związek Maeve ma wiele do życzenia, jej chłopak potrafi nie spędzać całego tygodnia z dziewczyną, a drobny gest tak pozwala otrzymać kolejną szansę.. Jednak Maeve przez wspólnie mieszkanie z Shane i powolne zakopywanie toporu wojennego daje sobie sprawę że choć jest w związku to prawie nic nie wie o swoim chłopaku. Coraz częściej łapie się na tym iż więcej wie o swoim wrogu niż o swoim chłopaku. Fajny obraz naiwności i nie zwracanie uwagi na osoby które mamy koło siebie. To tak naprawdę wielkie zderzenie naiwności, ślepej wiary z niewiedzą i upartym zapatrzeniu się w relacji tylko przyjacielskiej.

Po trzecie genialne poczucie humoru. Choć autorka w swojej książce porusza ważny temat to jednak relacje głównych bohaterów atmosferę trudnego tematu trochę rozluźniają.

Zawsze chodziło o Ciebie świetna książka na jeden dzień, pełna wartości, dobrej historii i dużej dawki dobrego poczucia humoru. Polecam

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-06-25,

Minnie i Shane'a poznałam już jakiś czas temu i pokochałam ich od pierwszego rozdziału, a teraz, kiedy dostałam tę historię na papierze, ta miłość jeszcze wzrosła. 😁

"– Daj spokój. Przecież to świetna ksywka. Lubisz ją.
Kręcę głową.
– Nie.
– Wiem, że tego nie przyznasz, ale uwielbiasz.
Prycham.
– W twoich snach, Campbell.
– W moich snach mówię do ciebie inaczej.
Odwracam się.
– Co?
Posyła mi zdziwione spojrzenie.
– Co?"

Nienawiść między bohaterami rozpoczęła się już w przedszkolu i była przez nich pielęgnowana przez kolejne lata wspólnej nauki. Teraz kończą liceum, nadal sobie dogryzając i mordując się wzrokiem. Żeby było ciekawiej, ich matki się przyjaźnią do tego stopnia, że wkrótce Shane tymczasowo zostanie współlokatorem Maeve.
Czy to pozwoli im zakopać topór wojenny?
A może sprowokuje jeszcze więcej kłótni? 😉
Właściwie, w ich przypadku jedno nie wyklucza drugiego. 🤭

"To będzie naprawdę super kilka tygodni. Czuję, że ty i ja staniemy się nierozłączni.
Rzucam peta na ziemię i przydeptuję butem.
– Pewnie. Zakopię cię w ogródku, żeby mieć zawsze przy sobie.
– Wiedziałem, że masz do mnie słabość."

Uwielbiam mafijne książki Agaty Polte, seria "Żelazne serca" to coś naprawdę świetnego, ale to słodsze wydanie autorki sprawia, że się po prostu rozpływam. 😁 "Zawsze chodziło o Ciebie" jest idealnym przykładem na to, że slow burny i urocze historie potrafią wzbudzić tyle samo emocji, co porwania i strzelaniny.
A może nawet więcej? Przysięgam, że te ich "CO" sprawiały, że serce biło mi jak szalone. 🤭

Myślę, że podstawą cudowności tej książki są jej bohaterowie. Mae to dziewczyna jak każda z nas. Mająca swoje kompleksy, której czasem brakuje pewności siebie, ale ma dobre serce i mnóstwo empatii, nie zatracając przy tym swojego charakteru.
A Shane? No cóż, u niego nie zauważyłam chyba żadnych wad.🤭 To chodząca zielona flaga, idealny chłopak, o którym marzy każda dziewczyna, choć nie zawsze widzi, że ma takiego kogoś tuż pod nosem. 😉
Nie będę się tu rozwodzić nad jego zaletami, ale powiem tylko, że autorka jest mistrzynią w dostarczaniu czytelniczkom kolejnych książkowych chłopaków i mężów, a Campbell zdecydowanie do nich dołącza. 😁
Bardzo lubię styl pisania Agaty, ten tekst też czytało mi się bardzo dobrze i bardzo szybko, a dodatkowe rozdziały z perspektywy Shane'a były cudowną wisienką na torcie.
Jeśli również lubicie takie motywy jak forced proximity, enemies to lovers oraz dużo przytulania, niewypowiedzianych uczuć, słodycze i myszkę Minnie, to koniecznie musicie to przeczytać! 🧡
Ja na pewno jeszcze kiedyś wrócę do historii Maeve i Shane'a, tymczasem kończę czytać o drugiej pannie Winters.🖤

Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2023-12-05, Przeczytałem,
Żelazna zemsta
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Żelazna zemsta

Adria Heart żyje na krawędzi. Przyjmuje niebezpieczne zlecenia i obraca się wśród groźnych typów. Jest bardzo dobra w tym, co robi. Kiedy przechytrza samego...

Possessed
Agata Polte0
Okładka ksiązki - Possessed

Autorka serii ,,Żelazne serca" i ,,Oblicza mroku"!Zawładnęła nim w chwili, kiedy na niego spojrzała. Amber Harris po sześciu latach wróciła do San Diego...