Zbój

Ocena: 0 (0 głosów)

Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę!

Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko, i wcale nie dawno, dawno, a kilka lat temu żyły sobie lamy, które postanowiły opuścić bezpieczną zagrodę i udać się na spacer po Karkonoszach. Jedna z nich, Regina, wkrótce wróciła do domu. Druga, tytułowy Zbój, wędrowała po górach przez wiele miesięcy, by spełnić swoje wielkie marzenie o wolności, powrocie w rodzinne Andy i odnalezieniu Ducha Gór. Zanim dowiecie się, czy jej się to udało, poznacie wspaniałe przygody ciekawej świata lamy, spotkacie mnóstwo fascynujących zwierząt i poszukacie odpowiedzi na pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze.

Losy Zbója i Reginy pięknie opisała doskonale znana młodym czytelnikom i czytelniczkom autorka - Joanna Jagiełło. Zainspirowała ją prawdziwa historia lam uciekinierek i ich górskiej wędrówki. Karkonoską przyrodę olśniewająco zilustrował mistrz Marcin Minor.

Informacje dodatkowe o Zbój:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788326840654
Liczba stron: 176
Ilustracje:Marcin Minor

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Zbój

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Zbój - opinie o książce

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-11-10, Przeczytałem, Mam,
"Tak bardzo chciałbym, żebyś tam kiedyś dotarł. Na Śnieżną Górę. Z łatwością ją rozpoznasz, bo jest zawsze biała. A może odnajdziesz kamień, który przynosi wieczne szczęście?" Słowa dziadka Leandra Zbój nosił od lat głęboko w sercu. Marzył wciąż o tym, by odnaleźć tajemniczy ogród Władcy Gór, pełen wonnych kwiatów i leczniczych ziół. Pragnął wyruszyć w pokryte śniegiem górskie szczyty i poczuć wolność. Chciał cieszyć się ścieżką, która nie kończy się płotem, przemierzać kwitnące łąki i gęste lasy. Lama Regina, jego towarzyszka, twardo stąpająca po ziemi, nie rozumiała tego bujania w obłokach. Zrządzenie losu sprawiło, że obie lamy miały okazję, by opuścić zagrodę. Tak rozpoczęła się wymarzona podróż Zbója. Ta, której tak bardzo pragnęła jego lamia dusza. Czy największe marzenie Zbója się spełniło? Kogo poznał w trakcie swojej wędrówki? Czy Regina wiernie mu towarzyszyła? Zaciekawieni jak ta historia potoczyła się dalej? Sięgnijcie zatem po książkę pt. "Zbój". Opowieść opisującą prawdziwą ucieczkę lam, którą dla młodych czytelników napisała Joanna Jagiełło. Dzięki bohaterom tejże opowieści poznacie fascynujący świat zwierząt zamieszkujących Karkonosze. Zbliżycie się niemal na wyciągnięcie ręki do tej pięknej karkonoskiej natury. Odkryjecie ponadto, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Polecam najserdeczniej tę ozdobioną magicznymi ilustracjami Marcina Minora książkę o odwadze w podążaniu za marzeniami, poszukiwaniu życiowej drogi, przyjaźni i dobrym sercu. Warta jest naszej uwagi.
Link do opinii
Inne książki autora
Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji

Razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki! Biuro Śledcze Trop Sekret to najnowsza seria detektywistyczna Joanny Jagiełło - uznanej...

Syrenki z Koralowego Zakątka (Tom 1). Wielkie marzenia
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Syrenki z Koralowego Zakątka (Tom 1). Wielkie marzenia

Seria ,,Syrenki z Koralowego Zakątka" przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z płynnym czytaniem. Na końcu każdego tomu znajdują...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy