reklama

Zbrodnia nad urwiskiem

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788327156969
Liczba stron: 296
Tytuł oryginału: Zbrodnia nad urwiskiem
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Kryminał pod psem

Ocena: 4.83 (12 głosów)

Irlandzka wyspa Inishmore to dla Szymona Solańskiego miła odmiana od chorzowskich podwórek. Prywatny detektyw poszukuje tam zaginionej Katarzyny Walasek, a także wytchnienia od sercowych rozterek. Niebawem zostaje znalezione ciało Polki. Śledztwa nie ułatwiają ekscentryczni mieszkańcy Kelly’s Bed&Breakfast, gdzie pracowała Walasek, ani sztorm, który odcina wyspę od świata, ani. Lokalnego policjanta bardziej niż dochodzenie interesuje picie whiskey. Czy Solański z wiernym kundelkiem Guciem u boku rozwikła zagadkę śmierci dziewczyny? I jaką rolę w sprawie odegra Róża Kwiatkowska, dawna przyjaciółka Szymona?

Kup książkę Zbrodnia nad urwiskiem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zbrodnia nad urwiskiem

Początkowo zapoznając się z losami Szymona Solańskiego, głównego bohatera książki autorstwa Pani Marty Matyszczak pt. ''Zbrodnia nad urwiskiem'' stwierdziłam, że jest on bardzo tajemniczy.
Zastanawiałam, się nad tym, co mogło go skłonić do tego rodzaju zachowania. Na szczęście, kiedy otrzymał, nowe zlecenie pracy to mógł na jakiś czas zapomnieć od prywatnych problemów, które otaczały go praktycznie każdego dnia. Jedno smutne wydarzenie, a tak spowodowało tak wiele zmian w jego życiu. Jak to mówią, że na takie momenty najlepiej jest rzucić się w wir pracy i coś w tym jest. Człowiek nie myśli, ale za to skupia się tak jak Szymon na swojej pracy.
Nie zabraknie w czytanym tekście mocnego zrozumiałego słownictwa, ciekawego i humorystycznego dialogu między bohaterami.
Jako element dodatkowy, który spowodował, że się uśmiechnęłam, to są wplecione opowieści z wydarzeń pieska Szymona-Gucia. Poznamy rodziców Szymona, którzy są wymagający wobec syna i ułożenia jego ponownego życia, co mu się to nie podoba, układanie wbrew jego woli.
Szymon jest w gruncie rzeczy troskliwy, opiekuńczy, a nade wszystko kocha swoją pracę. Róża Kwiatkowska jego przyjaciółka to dobra pracowita dziewczyna, nie lubi zmian w swojej obecnej pracy. Woli pracować tam, gdzie panuje samotność, nie ma ludzi. Przywykła do swojej pracy w smażalni frytek, chociaż jak każda kobieta posiada swoje wyższe aspiracje.
Nie zabraknie w trakcie czytania sytuacji niebezpiecznych, ale są one godne przyciągnięcia wzroku Czytelnika, chcącego dowiedzieć się, czy sprytny detektyw poradzi z zadaniem, jakie ma wykonania-znalezienie polki Katarzyny Walasek.
Książka składa się z 8 rozdziałów, do każdego z nich został dodany krótki cytat w języku angielskim przetłumaczony na język polski oraz umieszczono przed prologiem mapkę-Wyspy Inishmore.
Moje pierwsze spotkanie z autorką Panią Martą Matyszczak uważam za udane.
Polecam przeczytać tę książkę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - grzeniuJee
grzeniuJee
Przeczytane:2020-03-24, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - annrecenzuje
annrecenzuje
Przeczytane:2019-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam z legimi, Polskie,

Druga część przygód Solańskiego, Gucia i Róży na pewno sprawia że Galway będzie mi się wreszcie kojarzyć z czymś więcej niż piosenka Eda Sheerana ? Nasz detektyw przyjmuje wreszcie prywatne zlecenie, które przenosi całą akcję książki do Irlandii a właściwie na najodleglejsze zakątki Irlandii. Właściwie motywem głównym w tej części serii jest zazdrość i żeby nie zdradzać szczegółów na tym zakończmy. Wraz z aktualnymi wydarzeniami pojawia się też wątek historyczny, co dodaje smaczku całej powieści. Autorka dalej „promuje” stereotyp Polaczka, który nie zna języka, co dziwne bo przeciez absolwentka chorzowskiego Słowaka, która nie zna języka angielskiego to raczej niepokojący obraz... Wątek kryminalny to jedno, ale komentarze Gucia naprawdę mogą rozbawić do łez i trzeba przyznać że nasz trzy i pół nogi bohater ma świetne cięte riposty ? 

Link do opinii

Całkiem niezły detektyw niezbyt zainteresowany swoją pracą, (do tego dość niezdarny) dostaje zlecenie od starszego pana. Ma odnaleźć wnuczkę staruszka, która wyjechała do pracy w Irlandii i od paru dni nie daje znaku życia. Nie zdradzę za wiele, bo już z pierwszej strony dowiadujemy się, że poszukiwana panienka nie żyje. Mało tego, detektyw, jego pies, przyjaciele i grono podejrzanych zostają uwięzieni na niewielkiej wysepce przez sztorm... a morderca razem z nimi... Książka dosłownie na jedno popołudnie bo bardzo wciąga, tylko zakończenie trochę smutne :-/

Link do opinii
Inne książki autora
Strzały nad jeziorem
Marta Matyszczak0
Okładka ksiązki - Strzały nad jeziorem

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobrze wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest...

Zło czai się na szczycie
Marta Matyszczak0
Okładka ksiązki - Zło czai się na szczycie

Detektyw Szymon Solański jest gościem na weselu w Zdrojowicach. Znudzony wymyka się z uroczystości i trafia na teren budowy nowego skrzydła hotelu. W świeżo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje