Zbrodnia nad urwiskiem

Tom 2 cyklu Kryminał pod psem

"Zbrodnia nad urwiskiem", to druga część serii "Kryminał pod psem", przygód niesamowitego pieska o imieniu Gucio i jego, trochę flegmatycznego i roztargnionego pana, o inicjałach SS, czyli Szymona Solańskiego. Po rozwiązaniu sprawy z pierwszej części, śmierci aktorki teatralnej, do agencji Szymona zaczęło napływać wiele propozycji, ale jakoś nie miał on motywacji do pracy, dopiero gdy niemal skończyły mu się pieniądze, postanowił przyjąć zlecenie. Niestety, okazuje się, że aby wykonać je musi wyjechać do Irlandii. Wnuczka nowego zleceniodawcy, Kasia Walasek wyjechała do pracy, do Irlandii i nie dzwoni do dziadka od kilku dni. Szymon ma zadanie sprawdzić co się z nią dzieje. Mimo początkowych oporów, podejmuje te pracę i po spełnieniu wielu warunków (np. paszport dla Gucia), rusza samochodem aby dotrzeć na mała irlandzką wyspę.
Gucio oczywiście ma swój pogląd na całą wyprawę za morze. Gdy docierają do Irlandii, okazuje się, że sztorm jest tak duży i nie kursują żadne promy aby dostać się na wyspę Inishmore, gdzie przebywała Kasia. Szymon jakoś dociera na miejsce i niespodziewanie spotyka Różę, swoją przyjaciółkę, która kocha się w nim od podstawówki, a on tego nie zauważa. Róża wyjechała na koniec świata, aby zapomnieć o Solańskim, co jej się trochę nawet udało.
I znów razem zaczynają śledztwo. Róża już w pierwszej części serii pomagała Solańskiemu rozwikłać zagadkę śmierci aktorki, więc tera również postanowiła się włączyć, tym bardziej, że spotyka się z miejscowym policjantem. Cała trójka detektywów (Szymon, Gucio i Róża) gotowa do działania.
Czy uda się rozwikłać zagadkę trójce dociekliwych na swój sposób detektywów? Co stało się z Kasią? Jakie powiązania z tą małą wysepką Irlandii ma dziadek zaginionej Kasi? Co będzie dalej z Różą i Solańskim oraz Guciem? Na te i na wiele innych pytań odpowiecie sobie sami czytając tę książkę.
Pojawia się tu wiele bardzo ciekawych postaci, całkiem różnych od tych, które poznaliśmy w pierwszej części cyklu. Jest wiele scen komediowych, chociaz nie brakuje tu również pewnego rodzaju romantyzmu. A przemyślenia Gucia są jak zwykle genialne.
Teraz nie pozostaje mi nic innego do zrobienia tylko brać w rękę trzecią część serii "Kryminał pod psem", czyli "Strzały nad jeziorem".
Polecam, czytajcie i bawcie się czytaniem.

Informacje dodatkowe o Zbrodnia nad urwiskiem:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2017-09-13
Tytuł oryginału: Zbrodnia nad urwiskiem
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Zbrodnia nad urwiskiem

Kup książkę Zbrodnia nad urwiskiem

Noc na blokowisku
Marta Matyszczak0
Okładka ksiązki - Noc na blokowisku

Prywatny detektyw Szymon Solański tuż po ślubie z Różą Kwiatkowską znika bez śladu. Świeżo upieczona żona z nieodłącznym kundelkiem Guciem próbują go odnaleźć...

Strzały nad jeziorem
Marta Matyszczak 0
Okładka ksiązki - Strzały nad jeziorem

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobrze wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski