Zbrodnie z namiętności

Zbrodnia z miłością w tle

Uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Gertruda Komorowska, Maria Wisnowska, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Rita Gorgonowa, Iga Korczyńska, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.

Informacje dodatkowe o Zbrodnie z namiętności:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Zbrodnie z namiętności

Zbrodnie z namiętności - opinie o książce

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2019-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ciekawe powroty do spraw dawnych i dawniejszych. Tym razem autor sięga do annałów zarówno przedwojennych zbrodni z namiętności jak i tej, która wstrząsnęła światem poskiej muzyki rozrywkowej wcale nie tak dawno. Wszędzie przyczyną jest nieszczęśliwa miłość. Wiele z tych spraw znikło pod grubą warstwą zapomnienia i niepamięci.Niektóre z nich stały się kanwą dla sztuk teatralnych i choć w taki sposób o sobie przypominają. Jednak gdyby nie dociekliwość autora wielu z czytelników nigdy by się o nich nie dowiedziało. Nazwiska ofiar oraz ich morderców niejednokrotnie nic nam nie mówią, a co dopiero mówić o przyczynach i skutkach ich dlaczego powinniśmy je pamiętać. Mimo opisywanych wydarzeń zaliczyłabym książkę do lektur lekkich jednak myślę, że to zasługa samego autora. Pisze ciekawie czy to o czasach najdawniejszych czy tych nam bliższych. Polecam dla samego faktu zaspokojenia ciekawości jak to drzewiej bywało z tą miłością.

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po książkę „Zbrodnie z namiętności” sięgnęłam zachęcona przez panią z biblioteki. A że znam twórczość Sławomira Kopera wiedziałam czego mogę się spodziewać. I nie rozczarowałam się. Ale o tym za chwilę.

Pisarz jest historykiem, absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Napisał m. in.: "Tajemnic i sensacji świata antycznego", "Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie", "Śladami pierwszych Piastów", "Wędrówek po Polsce piastowskiej", "Spaceru po Lwowie", "Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej". Dodatkowo zajmuje się muzyką i sportem.

Bohaterami „Zbrodni z namiętności” są ludzie, którzy wiążąc się z nieodpowiednimi partnerami płacili za to życiem. Możemy tu przeczytać o aktorce Marii Wisnowskiej, pisarce Dagny Przybyszewskiej, tancerce Idze Korczyńskiej, hrabinie Zycie Woronieckiej czy o tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy.

Bardzo lubię książki Sławomira Kopera. Przede wszystkim dlatego, że czyta się je bardzo łatwo – prawie jak powieść. Pisarz świetnie opisuje klimat epoki, barwnie rysuje postacie. Nie zanudza historycznymi dywagacjami. Chociaż zawsze pojawia się to tło historyczne byśmy mogli wczuć się w tamtejsze czasy.
W przeszłości dalszej i bliższej było wiele przypadków tragicznych śmierci – morderstw, samobójstw a także niewyjaśnionych do tej pory spraw. W tej książce pisarz skupił się w dużej mierze na ludziach związanych z showbiznesem – aktorka, tancerka, piosenkarz. Ludzie znani i lubiani. Ale pisze też o zwykłych ludziach, których do zbrodni doprowadziła desperacja.

Książkę polecam każdemu. Nie jest to powieść ale czyta się ją jak dobry kryminał.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2018-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Sześc różnych historii, zbrodnie powiązane z namiętnością. Autor oposał m. in, śmierć Andrzeja Zauchy, akorki Marii Wisnowskiej, , Dagny Juel-Przybyszewskiej. Autor nie sugerował się znanym przekazem medialnym, ale dociekał sam przyczyn, które często nie były jednozanczne

Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2018-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2018 r.,
Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej

Publikacja przedstawia prywatne życie polityków Drugiej Rzeczypospolitej na tle ich epoki. Towarzyszą im ludzie z ich najbliższego kręgu: rodzina, przyjaciele...

Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook

Żadna inna epoka w historii naszego kraju nie zanotowała podobnej eksplozji talentów jak dwudziestolecie międzywojenne. Pisali wówczas najwybitniejsi literaci...