Nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej publikacji, wzbogacone o kulturowe aspekty posługiwania się przez Polaków językiem angielskim.

Pomysł napisania książki zrodził się z doświadczeń Terry'ego jako nauczyciela języka angielskiego w założonej przez niego szkole językowej The Queen's School of English: otóż jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie kilkudziesięciu dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim.

Książka omawia niewłaściwe użycie niektórych fraz i struktur językowych przez Polaków. Aby dobrze opanować słownictwo i gramatykę języka angielskiego, należy wiedzieć, jak funkcjonują one w naturalnym kontekście, jakie związki frazeologiczne mogą tworzyć i w jakich sytuacjach mogą być użyte. Te właśnie problemy wyjaśniają autorzy publikacji.

prof. dr hab. Roman Lewicki,  Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Współautorem książki jest Bartosz Czartoryski - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim, regularnie publikujący na łamach ogólnopolskich magazynów artykuły na temat kultury popularnej.

Informacje dodatkowe o Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków. Wydanie drugie, rozszerzone, nowe dialogi:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-06-17
Kategoria: Języki obce

Kup książkę Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków. Wydanie drugie, rozszerzone, nowe dialogi

Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków. Wydanie drugie, rozszerzone, nowe dialogi - opinie o książce

Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica
Bartosz Czartoryski0
Okładka ksiązki - Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica

Takie rzeczy tylko w Ameryce Poskramiacz dzikich kotów. Poligamista i były nałogowiec. Założyciel parku z egzotycznymi zwierzętami, showman, celebryta...