Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków

KSIĄŻKA TYGODNIA - 19% tylko 2 maja

Jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie 25 dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim. Do książki dołączone jest CD w formacie mp3 z dialogami.

Książka omawia niewłaściwe użycie niektórych fraz i struktur językowych przez Polaków. Aby dobrze opanować słownictwo i gramatykę języka angielskiego należy wiedzieć, jak funkcjonują one w naturalnym kontekście, jakie związki frazeologiczne mogą tworzyć i w jakich sytuacjach mogą być użyte. Te właśnie problemy wyjaśniają autorzy publikacji. prof. dr hab. Roman Lewicki,  Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

We are an international company based here in Poland and a command of good English is a must for all our key employees. This book is a great way for them to learn how to avoid many of the common mistakes; it's style is one of fun, it's learning points easy to remember - a very effective aid. I'd recommend it to anyone who's English is already pretty good but just needs that little bit extra.

Sean Brown, Prezes Zarządu Wabco Polska Sp. z o.o.

,,Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków" wskazuje najczęściej popełniane błędy i uczy, jak ich unikać. Polecamy tę książkę wszystkim, którzy chcą, by ich znajomość języka angielskiego była na jak najwyższym poziomie. dwumiesięcznik ,,English Matters", wydawnictwo Colorful Media

Terence Clark-Ward is from London, England. After graduating from Lancaster University, he  briefly worked for the Polish Ministry of Education before coming to settle in Wrocław in 1999. He founded "The Queen's School of English" in 2003, where he co-ordinates studies,  runs educational workshops and teaches English.

Bartosz Czartoryski - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończył specjalizację nauczycielską oraz literaturoznawczą. Obecnie pracę lektora łączy z obowiązkami dyrektora metodycznego w szkole języków obcych The Queen's School of English we Wrocławiu. Zajmuje się także publicystyką, a jego artykuły na temat kultury popularnej ukazują się regularnie na łamach ogólnopolskich magazynów.

Informacje dodatkowe o Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 1999-11-06
Kategoria: Języki obce

Kup książkę Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków

Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków - opinie o książce

Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica
Bartosz Czartoryski0
Okładka ksiązki - Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica

Takie rzeczy tylko w Ameryce Poskramiacz dzikich kotów. Poligamista i były nałogowiec. Założyciel parku z egzotycznymi zwierzętami, showman, celebryta...

Bartosz Czartoryski0
Okładka ksiązki - Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków. Wydanie drugie, rozszerzone, nowe dialogi

Nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej publikacji, wzbogacone o kulturowe aspekty posługiwania się przez Polaków językiem angielskim. Pomysł...