Zemsta (audiobook)

Londyński finansista zmagający się z uzależnieniami odwiedza swojego ojca na farmie węży w Afryce. Czy uda im się naprawić trudne relacje? Podczas gdy zamożne elity czekają na ewakuację, zwykli obywatele walczą na ulicach o przetrwanie. Tak prezentuje się Ameryka po wyniszczającej pandemii. Czy w tym świecie ktoś przestrzega jeszcze prawa? Naukowiec, który opracował środek na nieśmiertelność, zamierza skasować swoją pamięć. Czy zdoła usunąć niebezpieczne wspomnienia, zanim będzie za późno? Bohaterowie zbioru opowiadań Zemsta stają przed niezwykle trudnymi wyborami. Autor z wirtuozerią odmalowuje mroczne wizje przyszłości, w których sprawiedliwość rządzi się swoimi prawami.

Informacje dodatkowe o Zemsta (audiobook):

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Język oryginału: norweski

Kup książkę Zemsta (audiobook)

Zemsta (audiobook) - opinie o książce

Jo Nesbo przypomniał mi, dlaczego nie przepadam za opowiadaniami. Największy plus tych ze zbioru "Zemsta" to fakt, że szybko o nich zapomnę.

W otwierającym "Antidotum" panuje chaos. Zakładam, że pomieszanie chronologii wydarzeń miało wywołać więcej napięcia u czytelnika, mnie tylko znużyło. Syn przyjeżdża do ojca, który przeprowadził się do dziczy na farmę węży - chyba nie dało się wymyśleć bardziej odrealnionej historii.

W kolejnym opowiadaniu, "Niszczarka", wydaje się z początku, że będzie lepiej, ale ostatecznie to takie samo rozczarowanie. Polityka miesza się z biologicznym science fiction, smakuje to odgrzewanym kotletem. Usuwanie wspomnień, specyfik gwarantujący życie wieczne - te motywy już wałkowali inni pisarze i wychodziło im to o niebo lepiej.

"Zemsty" nie polecam, bo nie zobaczyłam w niej nic specjalnego. Jeżeli jeszcze kiedyś będę miała ochotę na książkę tego pisarza, to prędzej sięgnę po powieść.

Avatar użytkownika - marcinpyrczak
marcinpyrczak
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Macbeth
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Macbeth

Znakomity thriller inspirowany słynnym dramatem Williama Szekspira. Nesb? zabiera nas w lata siedemdziesiąte, gdzie w mieście pełnym przemocy i korupcji...

Syn
Jo Nesbo0
Okładka ksiązki - Syn

Syn to zupełnie nowa książka Jo Nesbo, która tym razem koncentruje się na postaci Sonny'ego, którego śledzić możemy w Oslo, gdzie przebywa...