Zemsta czarownicy

Tom 1 cyklu Kroniki Wardstone

Thomas Ward, siódmy syn siódmego syna, zostaje oddany do terminu u miejscowego stracharza. Praca jest cieżka, mistrz surowy, tak więc wielu wcześniejszych uczniów nie podołało trudom nauki.

Thomas musi się nauczyć przepędzać duchy, poskramiać czarownice i więzic boginy. Kiedy jednak niechcacy uwalnia Mateczkę Malkin, najgorszą wiedźmę w Hrabstwie, zaczyna sie koszmar...

Informacje dodatkowe o Zemsta czarownicy:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2015-01-21
Tytuł oryginału: The Spook
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Kup książkę Zemsta czarownicy

Zemsta czarownicy - opinie o książce

Książka z początku wydaje się nudna. Potem jednak zaczyna wciągać. Thomas Ward, siódmy syn siódmego syna zostaje uczniem Stracharza - osoby, która zajmuje się ochroną ludzi przed złem. Walczy z czarownicami, boginami itp. Praca jest bardzo ciężka. Chłopak bardzo tęskni za rodziną. Pewnego dnia składa nieprzemyślaną obietnicę dziewczynie w spiczastych trzewikach, przed którą ostrzegał go mistrz. Musi wywiązać się z obietnicy. Karmi więc uwięzioną czarownicę - Mateczkę Malkin - plackami, które przyniosła mu dziewczyna imieniem Alice. Wkrótce potem dzieją się przerażające wydarzenia. Najgroźniejsza z wiedźm ucieka. Zaczynają się zaginięcia dzieci. Thomas musi temu zaradzić. Udaje mu się pokonać Mateczkę, ale to nie koniec. Wiedźma wraca zza światów jeszcze silniejsza i pragnie zemsty. Thomas musi obronić swoją rodzinę, której grozi wielkie niebezpieczeństwo.
,,Nigdy nie wiemy, do czego jesteśmy zdolni, póki nie spróbujemy." Obejrzałam niedawno film ,,Siódmy syn" i postanowiłam przeczytać książkę. Książka napisana lekkim językiem. Mimo braku szaleńczych akcji, świetnie buduje napięcie. Nie mogłam się od niej oderwać. Sądzę, że książka przypadnie do gustu zarówno młodzieży, jak i osobom starszym. Genialna! Polecam.
świetnie się czyta bardzo szybko, fajnie przedstawione sporo grozy i zaskoczenia lubie takie ksiązki
Miałam wrażenie, jakbym czytała połączenie "Czarnoksiężnika z Archipelagu" ze "Zwiadowcami" - co absolutnie nie przemawia na niekorzyść książki. Pierwsze spotkanie z serią uważam za udane, książkę przeczytałam w jedno popołudnie. Nie przepadam za pierwszoosobową narracją, ale w tym przypadku się sprawdziła - fakt, że poznawałam świat z perspektywy bohatera, dodatkowo wzbudzał ciekawość :) "Zemsta czarownicy" kierowana jest do młodszych czytelników, mimo to miło spędziłam z nią czas.
Avatar użytkownika - hegemo
hegemo
Przeczytane:2014-02-26,
Nareszcie mogę ocenić tą książkę. O "Kronice Wardstone" dowiedziałem się całkiem przypadkowo dzięki filmowi "Stracharz" (premiera 2015) opartemu na pierwszym tomie "Zemsta czarownicy". Sięgnąłem po "Zemstę czarownicy" z dużym zainteresowaniem. Za granicą seria zostało ogłoszona godnym następcą "Harrego Pottera". Na tylnej okładce jest ostrzeżenie "Nie czytać po zmroku", a powinno być "Uwaga!!! Jak zaczniesz to nie przerwiesz" Pan Delaney przenosi nas do Hrabstwa, gdzie poznajemy Toma Worda- siódmego syna siódmego syna, który zostaje oddany na naukę do Stracharza. A w tle Mateczka Malkin, (nazwy są super)- czarownica, boginy, duchy i.... dziewczyna w spiczastych trzewiczkach. Książkę naprawdę warto przeczytać, a jak zaczniecie to nie spoczniecie dopóki nie zdobędziecie kolejnej części.
Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019,

Siódmy syn siódmego syna, Thomas Ward. Z tego „tytułu”, posiada pewne nadnaturalne zdolności, z których dopiero nauczy się korzystać. A to wszystko dzięki stracharzowi Gregory’emu, jego mentorowi. Bogini, duchy, wiedźmy, do wyboru, do koloru. A co najlepsze, różne ich rodzaje, np. wiedźmy bezecne, z którymi to uczeń stracharza musiał się zmierzyć. Udało mu się, chociaż było bardzo ciężko.
Zapowiada się świetna przygoda. Przede mną jeszcze 12 tomów:D.

Avatar użytkownika - Olena
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zemsta Stracharza
Joseph Delaney0
Okładka ksiązki - Zemsta Stracharza

Ostatni tom znakomicie przyjętej przez czytelników serii „Kroniki Wardstone”. „On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom...

Wijec
Joseph Delaney0
Okładka ksiązki - Wijec

Jedenasty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom...